Як повязати болеро: покрокова інструкція для початківців. Урок, як звязати спицями та гачком для дівчинки, жінки + фото схем

Як зв’язати болеро – проста інструкція, як зв’язати спицями та гачком. ТОП фото найкращих ідей, моделей, схем + поради щодо в’язання

Хоч би як мода поспішала вперед, є речі, які переходять у розряд класики і залишаються актуальними назовні. До розряду таких речей можна віднести болеро, укорочений жакет без застібок попереду. Болеро було взято і перероблено з елемента національного іспанського костюма, а тому прийнято говорити, що прийшов цей вид жакету з Іспанії.

Незважаючи на те, що цей елемент вбрання звучить досить екзотично, його не так вже й складно зробити своїми руками. Перед тим, як ми перейдемо до основного матеріалу статті, а саме керівництва про те, як пов’язати болеро покроково для початківців, я дуже раджу вам подивитися на фото в’язаного болеро.

Для натхнення, а також розуміння того, що ви можете зробити власними руками. Зазвичай подібні речі дуже мотивують не кидати роботу на півдорозі!

Розмаїття болеро вражає – вони бувають ажурними, пов’язаними гачком, з найрізноманітнішими візерунками і з найрізноманітніших ниток (що визначає, в яку пору року буде носитися цей предмет одягу), пов’язаними спицями, великої в’язки, тонкої в’язки – загалом, очі щоразу розбігаються.

Ключові характеристики пряжі

Щоб підібрати собі гарну пряжу за своїми потребами, треба розумітися на двох наступних пунктах:

 • Товщина пряжі;
 • Щільність в’язання.


Завдяки товщині пряжі ви зрозумієте, скільки метрів нитки знаходиться у поєднанні з сотнею грамів пряжі. Цей параметр допоможе вам розібратися, яка у нитки в мотку товщина і скільки знадобиться нитки грамів на обраний вами виріб. Щоб було легше розбиратися, запам’ятайте – що більше в мотку пряжі, то тонша її нитка.

Щільність в’язання зазвичай безпосередньо пов’язана з інструментом, яким ви в’язати збираєтеся, і показує приблизну кількість петель та рядів у симбіозі вказаних ниток та інструменту.

Припустимо, у нитках ви розібралися, а що робити з інструментами для в’язання? Адже гачків ціла тисяча! Не хвилюйтесь, якраз про це ми зараз і поговоримо.

Типи гачків для в’язання

Вони бувають такими:

 • Алюмінієві.Найпоширеніші гачки, недорогі, не електризуються, тому часто беруться для шерсті. Мінус цих гачків у підвищеній гнучкості та тому, що ними легко подряпатися.
 • Сталеві гачки. Довговічні, не гнуться, підходять для будь-якого виду матеріалу. Гачки-універсали.
 • Пластмасові. Легко гнуться, електризуються, надто легкі.
 • Дерев’яні та бамбукові гачки. Легко електризуються, плюс завжди потрібно ретельно стежити за їхньою поверхнею, тому що дерево має властивість розшаровуватися та заносити своїх користувачів.
 • Гачки з кістки. Хороші для вовни, але жахливо дорогі і так само тендітні.

Поки з того, що ми знаємо про матеріали для гачків, для в’язання болеро найкраще вибрати сталевий гачок. Не зламається, особливого догляду не вимагає, шерсть дибки не підніматиме. Зручно!

Як підібрати розмір гачка

Для в’язання болеро більше підійде короткий гачок (до двадцяти сантиметрів). З діаметром складніше вони бувають від половини міліметра до п’ятнадцяти. Власне, називаються гачки якраз за своїм діаметром.


Гачки до трьох міліметрів діаметром використовуються для тонкої пряжі, а від трьох до п’ятнадцяти вже для пряжі товстої.

 1. Так що діаметр гачка краще підбирати залежно від щільності в’язання, вказаної на мотку.
 2. Все, можна приступати до в’язання болеро гачком!
 3. Варто нагадати, залежно від вибору пряжі, схем, гачка та інших деталей у вас за однією і тією ж інструкцією можуть вийти абсолютно різні болеро. І це чудово!
 4. Гачок беремо третій, пряжа нам знадобиться тонка, шістдесят грамів.
 5. Набрати тридцять п’ять петель на гачок. Три з них на підняття болеро, решта буде використана для в’язання першого ряду.
 6. У першому ряду провести його в тридцять другу петлю, пров’язати один стовпчик накидом. Те саме — з попередньою петлею. Після набрати дві повітряні петельки, пропустити дві з першого ряду, а решту три пов’язати в три стовпчики накидом. Те, що сталося, називається раппорт.Зробити це чотири-п’ять разів.
 7. У другому ряду набрати п’ять повітряних петельок. Пов’язати три стовпці через арку між стовпцями у першому ряду.
 8. Третій ряд, набрати три петельки, пов’язати два стовпчики в арку. Виходить раппорт: дві повітряні петлі, три стовпці в арку. В’язати його до кінця, це близько шести повторів.
 9. У четвертому ряду повторити в’язку за другим, у п’ятому — за третім. Пров’язати так, щоб вийшов чотирикутник тридцять чотири на дванадцять, по черзі другого та третього рядів.
 10. Тепер нам потрібна лямка. Набрати сто сім петельок, з’єднати із нижнім кутом. Пров’язати низ напівстовпчиком для переходу в інший кут. Зробити ще раз те саме, тільки з іншого боку. Виходить чотирикутник із двома лямками.
 11. В останньому ряду набрати три повітряні петельки, пров’язати два стовпці в арку попереднього; після – три петльки три стовпці в ту саму арку.
Закінчити півстовпчиком, нитку відрізати, протягнути в останню петельку і затягнути. Літнє болеро, пов’язане гачком, готове! Для в’язання можна використовувати й спиці.

Вони теж мають різні призначення:

 • Прямі. Це парні спиці, які мають обмежувачі на верхівках.
 • Кругові. З’єднані шнуром або гнучким шнуром.
 • Панчохи. Їх п’ять-шість.
 • Допоміжні. Потрібні додавання деталей. Це короткі та часто фігурні спиці.

Для кожного виду вишивки, що логічно, потрібні свої спиці. А саме: для шарфів знадобляться прямі, для шапки – кругові, для шкарпеток – ясна річ, шкарпетки. Але що взяти, коли хочеться пов’язати болеро? Можна набрати цілий арсенал, але новачкам можна обійтись і прямими спицями.

З розміром у спиць те саме, що й у гачків – діаметр/товщина інструменту – це його номер.

Матеріали для в’язання

Для в’язання болеро спицями нам знадобляться:

 • Дві спиці номер п’ять і дві спиці номер шість;
 • Триста грамів пряжі (товщиною сто п’ятдесят метрів на п’ятдесят грамів);
 • Терпіння.

Важливо! Болеро робитиметься із двох однакових половин. Вони в’яжуться від рукава.

 1. Почнемо з лівої половини. На спиці номер п’ять набирається тридцять сім петель і в’яжуться подвійною гумкою двічі.
 2. Потому спицями номер шість в’яжуться чергуванням смуг, додаючи з обох боків у кожному шістнадцятому ряду п’ять петель.
 3. Через сорок чотири сантиметри від краю додається з обох боків по сорок дві петлі, в’яжуться крайні з двох сторін три петлі подвійною гумкою.
 4. Зменшується перед останніми трьома петлями в кожному другому ряду п’ятнадцять петель, а в кожному четвертому ряду шість.
 5. Через шістдесят два сантиметри від краю триває в’язка тільки на перших шістдесяти шести петлях.
 6. Через шістдесят вісім сантиметрів від краю закривається шістдесят шість петель задньої частини.
 7. Забираються в роботу відкладені петлі, закриваються праворуч для горла тридцять петель, петельки, що залишилися, в’яжуться, зменшуючись праворуч у кожному другому ряду по дві петлі.
 8. Через шістдесят шість сантиметрів праворуч закриваються п’ять петель, і на трьох петлях, що залишилися, в’яжеться вісім сантиметрів подвійною гумкою; закриваються три петлі.
 9. Правий бік в’язати за тією ж інструкцією, лише симетрично.
 10. Щоб зібрати болеро, слід з’єднати трикотажним швом шістдесят шість петель спинки лівої частини з шістдесятьма шістьма петельками спинки правої частини.
 11. От і все, болеро, пов’язане спицями, готове!

Якщо раптом щось незрозуміло або не виходить, рекомендується подивитися відео на тему «в’язання болеро», тому що спиці вважається значно складнішою, ніж гачки.Існують ще ажурні болеро. Їх можна зв’язати як гачком, так і спицями, це не матиме жодного значення, тому що єдине, що відрізняє ажурні болеро від інших – це велике в’язане мереживо.

Цей одяг не стільки практичний, скільки неймовірно красивий, тому не поговорити ще й про нього – непростимо!

Ажурне болеро (інструкція)

Для нього можна вибрати будь-яку пряжу. Шістдесяти грам із товщиною ниток двісті на п’ятдесят вам буде достатньо. Гачком скористаємося третім.

Безперечний плюс болеро в тому, що можна будь-яким візерунком зробити основу п’ятдесят на п’ятдесят сантиметрів.

 1. Набрати п’ятнадцять-двадцять повітряних петель, зв’язати їх стовпчиком без накиду.
 2. Вирахувати потрібну кількість петельок із заготівлі, зробити з них квадрат.
 3. Скласти навпіл, з бокових частин поміряти отвори для рук.
 4. Кожен повинен знаходитися біля згину. Прошити низ. Зробимо рукави.
 5. Для цього зв’язати візерунком отримані пройми по колу. Відрізати нитку, протягнути через останню петлю, закріпити вузол.
 6. Все, ажурна краса готова супроводжувати вас у найелегантніших ситуаціях у вашому житті!

Болеро – екстравагантне, швидке та просте рішення, коли «нічого вдягнути» або «нічим похвалитися». Успіхів вам у його виготовленні та використанні!

Фото в’язаного болеро