Аплікація з тканини поетапно своїми руками: як зробити? Інструкція з виконання тканинної аплікації (фото + схеми з ескізами)

Аплікація з тканини – види та способи виконання з фото. Схеми, викрійки, ескізи з інструкцією, як зробити своїми руками

Креативний підхід та оригінальні малюнки, які вдасться побачити на фото аплікації з тканини, допомагають новачкам визначитися з ескізом та негайно перейти до виготовлення першої речі.

Але цих наочних прикладів буде недостатньо, перш ніж братися за роботу варто познайомитися з існуючими техніками і підготувати все приладдя. Матеріал можна придбати у спеціалізованому магазині або використовувати компоненти, що вже мають.

Дослідні рукоділки завжди зберігають обрізки тканини, щоб з дрібнички, що накопичилося, вибрати максимально підходящі екземпляри для виробів. Істотно заощадити кошти із сімейного бюджету можна досить легко, особливо якщо один із родичів чи знайомих займається пошиттям та ремонтом одягу.

У таких людей вдасться запозичити залишки матеріалу абсолютно безкоштовно, адже вони накопичуються найчастіше у великих кількостях.

Опис процесу створення аплікації

При складанні аплікації для дітей базовою складовою робіт буде тканина, її наносять на спеціальну основу таких видів як:

 • Картон.
 • Пластик.
 • Фанера.
 • Одяг.

З невеликих обрізків батьки можуть вирізати необхідні деталі, які згодом дитина кріпитиме одним з найпоширеніших способів.

 • Ручне зшивання досить популярне, адже для маніпуляцій такого плану не потрібно мати спеціальне обладнання, достатньо дістати голку з ниткою відповідного відтінку.
 • Швейну машинку також часто застосовують при створенні виробів, цей пристрій дозволяє істотно скоротити час, який буде витрачено в процесі виготовлення картини або сценки.
 • Застосування клейової тканини з підкладкою дозволить максимально міцно зафіксувати елементи на основі, для цього знадобиться звичайна праска, розігріта до певної температури.


Рекомендація! У магазинах для творчості є готові зображення, ними можна прикрасити одяг дитини методом приклеювання або приховати поставлену пляму на улюбленій футболці. Процес досить захоплюючий, тому роботу варто виконувати разом із юними членами сім’ї.


Всі види аплікацій

При виборі шаблону потрібно керуватися особистим смаком, добре зарекомендували себе яскраві та незвичайні варіанти виконань, на них слід звернути увагу насамперед.

 • Існує кілька загальноприйнятих видів виробів, серед яких є простий підхід до виконання процесу.
 • Перш ніж починати роботу, необхідно вибрати ескіз, після чого форма переноситься на одяг або основу, але не варто забувати про припуск, він потрібен для подальших маніпуляцій, пов’язаних із кріпленням елемента.
 • Під час збирання найчастіше використовують ручний або машинний шов, при виборі методу склеювання особливу увагу звертають на структуру тканини, заготовки не повинні сипатися під час нагрівання. В іншому випадку зовнішній вигляд зіпсується, а всі старання не дадуть очікуваного результату.

Двошарові вироби

Щоб вчитися робити своїми руками такий вид виробів, потрібно почати знайомство з легшими варіантами виконання, процес створення композиції трохи складніший.

Дві однакові форми зшиваються між собою, після завершення роботи іграшка для дітей або прикраса інтер’єру вивертається. Щоб надати форму виробу, його набивають наповнювачем, для реалізації таких рішень чудово підійдуть:

 • Вата.
 • Синтепон.
 • Дрібний пінопласт.


Щойно зовнішній вигляд влаштує майстра, який взявся за процес, декоративну деталь можна кріпити на основу чи одяг. За допомогою подібної техніки виконання вдасться створити найрізноманітніші картини чи сценки.


Тварини в такому оформленні набагато симпатичніші і суттєво виділяються на загальному тлі. Прикрасити можна дивані подушки, кухонний текстиль чи декоративні елементи дитячої кімнати.

Зворотний тип

Перед роботою над гарною аплікацією потрібно потренуватися, адже техніка вважається ускладненою.Перш ніж приступати до реалізації задуманого, досвідчені майстри рекомендують взяти кілька шматків тканини та попрацювати з ними, а потім переходити до процесу прикраси елементів декору.

Вибраний малюнок або зображення пришивають з вивороту щільного светра, футболки, подушки, ковдри або кухонного начиння, бажано підібрати заготівлю контрастного кольору.

Після чого верхня частина речі видаляється за допомогою гострих ножиць, процес вимагатиме максимальної акуратності.

Зрізати волокна необхідно до моменту, поки зображення з вивороту не стане повністю видно, після чого обов’язково обробляються краї, щоб річ не розпускалася і виглядала закінченою.

Важливо! Техніка досить складна, тому поспішати точно не варто, для видалення верхнього шару краще брати манікюрні ножиці із гострими кінцями.


Рекомендації від експертів

Під час складання картин або сюжетів, які братимуть участь у виставках, можна уникнути помітних швів на заготовках. Для цього досвідчені майстри часто використовують пістолет із гарячим клеєм, завдяки такому практичному інструменту вдасться створити акуратні та привабливі вироби.Але в процесі роботи з дітьми слід стежити за технікою безпеки, до металевих деталей апарата краще не давати торкатися дитині.

З найбільш відповідних тканин варто виділити:

 • Фетр.
 • Бавовна.
 • Шерсть.
 • Шкіра.

Під час маніпуляцій не зайве звернути увагу на поради експертів, адже люди з досвідом можуть поділитися корисними навичками та випадками з життя, які допоможуть уникнути помилок.

Якщо у виробі є безліч дрібних складових, перед капітальною фіксацією їх варто попередньо розподілити на основі та приколоти шпильками, оцінити зовнішній вигляд або внести корективи.

Щоб зробити шви менш помітними, можна купити найтонші голки, а нитки придбати бавовняні, тоді шедевр буде гідний призових місць на виставці. Припуск дуже важливий, якщо забути його залишити, то із закріпленням виникнуть деякі проблеми.

Фото аплікації з тканини