Дитячі аплікації: легкі аплікації для дітей 2, 3 та 4 років. Майстер-клас з фото, описом та шаблонами, щоб роздрукувати

Дитячі аплікації: фото найкращих аплікацій для дітей з паперу, листя, тканини та картону + інструкція, як зробити своїми руками

Для розвитку фантазії та посидючості фахівці рекомендують прищеплювати дітям дошкільного віку любов до рукоділля та спільної творчості. Для створення гарної аплікації можна використати будь-які види підручних матеріалів.

У нашому матеріалі представлені незвичайні ідеї аплікацій для дітей. Вони були розроблені для віку від 1 до 5 років. Кожна методика дозволяє розвинути творчий потенціал малюка.
У чому користь аплікацій

На жаль, більшість батьків відкладають спільну творчість зі своїми дітьми на пізній вік. Дитина в однорічному віці відрізняється гарною кмітливістю, розвивати яку дозволить дрібна моторика.

У чому полягають переваги аплікацій для дітей раннього віку? Фахівці виділяють низку позитивних якостей спільного заняття.

До них відносять:

 • Сприяє покращенню координації рук;
 • Дозволяє швидко вивчити геометричні фігури та кольори;
 • Сприяє набуттю нового сенсорного досвіду;
 • Правильно знайомлять дитину з навколишнім світом;
 • Активізує мовний центр;
 • Сприяє активації фантазії та творчого початку;
 • Покращує дрібну моторику;
 • Посилює реакцію та сприйнятливість малюка.

Проводити заняття можна за спеціальними шаблонами, які представлені в інтернеті або ж намалювати їх самостійно.

Що необхідно враховувати під час спільної творчості

Професійні освітяни рекомендують грамотно підходити до творчого процесу. Попередньо необхідно підготувати ескіз майбутнього виробу та розробити план робочого процесу.

Підбирати методику аплікації необхідно з урахуванням вікової категорії вашої дитини. В інтернеті представлені сотні гарних робіт, які перед публікацією пройшли відповідну обробку.


При самостійному виконанні цієї техніки у дитини можуть виникнути деякі труднощі, що негативно позначаються на готовому результаті.

 • Фахівці не рекомендують примушувати малюка до виконання будь-якого завдання. Кожне заняття має проходити трохи більше 10 хвилин. Діти віком 5 років здатні займатися близько 15-20 хвилин.
 • На робочому місці не повинні бути відсутні сторонні предмети. Для робочого процесу знадобиться пластилін, кольоровий папір, картон, ножиці, простий олівець, гумка, кисть. Якщо малюк уміє працювати з ножицями, то заготівлі він має зав’язати самостійно під наглядом дорослих. Якщо дитина не має таких навичок, то заготівлею елементів повинні займатися її батьки.
 • Неусидливого малюка не варто примушувати до виготовлення аплікації понад 15 хвилин. Подібні вимоги стосуються осіб, які швидко втомлюються та втрачають інтерес до робочого процесу.

Ще однією важливою вимогою є регулярна періодичність подібних занять. У середньому протягом тижня достатньо проводити 3-4 практики з чергуванням різних методик. Для творчого процесу рекомендують використовувати різноманітні текстури.


Прості аплікації

Сьогодні ми навчимося робити прості варіанти аплікації своїми руками. Дана методика розроблена для дітей віком від 1 до 3 років.

 1. В роботі не знадобиться використання клейових складів.
 2. Для цього будуть використовуватися паперові стікери.
 3. Попередньо необхідно надрукувати шаблон, на якому буде від 4 до 6 предметів різного розміру.
 4. За допомогою паперових стікерів ховаємо ці деталі від дитячих очей.
 5. На поверхні малюємо імітацію дверних ручок.
 6. Акуратно складаємо паперові дверцята, щоб їх нескладно було відкрити дитячими пальчиками.
 7. Основне завдання даної аплікації полягає у формуванні уваги та тренування пам’яті.

Дитина повинна самостійно наклеювати паперовий стікер на поверхню малюнка.

Аплікації з кольорового паперу

Ще одним простим виробом вважають аплікацію дощової хмари.

 1. Для цього на білому аркуші необхідно намалювати ескіз хмари та розфарбувати її фарбами.
 2. Намалювати контур дитина може самостійно або за допомогою дорослого.
 3. Для розфарбовування підійдуть акварельні або медові фарби.
 4. Головне завдання батьків полягає в тому, щоб дитина не заходила за контур хмари. Краплі дощу можна зробити із блакитного паперу.
 5. Для цього вирізаємо смугу довжиною 10 см і ділимо її на невеликі квадрати, розмір яких не повинен перевищувати 1 см.
 6. Приклеїти дощові краплі допоможе звичайний клей.
 7. Для цього дитина самостійно розподілить кожен елемент на поверхні виробу.На фото дитячої аплікації представлена ​​дощова хмара.

Аплікація зимовий ліс

Ця методика розвитку розроблена для дітей, вік яких старше 3 років. Для роботи використовують декілька матеріалів:

 • Кольоровий папір;
 • Вата;
 • Фольга.


Порядок роботи:

 1. Аплікація є зимовим лісом, розташованим поруч із замерзлим ставком. З кольорового паперу коричневого відтінку вирізаємо невеликі смуги, які виступатимуть як стовбури дерев. Олівцями темного кольору малюємо гілки. Рослинні посадки розташовуються вздовж замерзлої водойми.
 2. Його виконуватимемо шматочками сріблястої фольги. Вона створить імітацію крижаної кірки. Зафіксувати блискучу основу дозволить клей ПВА. Дитина повинна самостійно вирішити, в якій черговості розташовуватимуться крижані деталі.
 3. Тепер приступаємо до декорування гілок лісового масиву. Попередньо рослинні частини змащуємо невеликою кількістю клею. Далі, дитина акуратно відриває шматки вати і приклеює їх до дерева.
 4. Основне завдання даної аплікації полягає у формуванні уяви та розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку. Крім цього в процесі спільної творчості батьки знайомлять дитину з особливостями навколишнього світу та пори року. В результаті дитина має чітке уявлення про сезонні зміни природи.
 5. Перед початком творчого процесу рекомендується підготувати докладну розповідь про те, чому дерева скидають листя на зиму та замерзають багато водойм.

Регулярні заняття дозволяють розширити кругозір малюка та сприяють його швидкому розвитку.

Фото дитячих аплікацій