Вязання щільних візерунків: спицями та гачком з описом схем, красиві візерунки для початківців (інструкція з фото)

В’язання щільних візерунків спицями: інструкція з описом техніки в’язання, особливості виконання, фото кращих схем та візерунків

На фото в’язаних щільних візерунків у порівнянні з іншими роботами, в яких не застосовується занадто сильний натяг, видно, що щільна в’язка виглядає значно краще та естетичніше. Це зумовлено поєднанням лицьових та виворітних петель у щільній в’язці.

Якщо підійти до процесу з розумом, такий виріб виглядатиме дуже яскраво та ефектно, навіть якщо будуть використовуватися нейтральні відтінки.

Створити щільний візерунок спицями досить легко, потрібно лише знати кілька рекомендацій.

Особливості

Щільний візерунок дуже часто називають тканини. Таке порівняння пояснюється малою еластичністю та розтягуванням виробу в різні боки. Схожі характеристики має звичайна тканина.

Як і з іншими візерунками, спочатку потрібно виготовити якісний зразок, щоб мати можливість розрахувати необхідні значення для в’язання повноцінного виробу.

Для розрахунку потрібно користуватися спеціальними формулами, для кожного зразка вони різні.
Як зв’язати зразок

Схеми в’язання щільних візерунків дуже схожі, вони мають на увазі повторення декількох однакових кроків.

 • Спершу набирається потрібна кількість петель на спицю. Зверніть увагу, їх кількість має бути непарною, інакше щільна в’язка не вийде.
 • Абсолютно всі елементи першого ряду повинні мати петлі. При цьому в’язка починається тільки після того, як буде знято кромку.
 • Після цього потрібно повернути полотно на зворотний бік, попрацювати над другим ступенем, використовуючи метод розміщення за передньою стінкою. При цьому петлі також мають бути лицьовими, це дуже важливо.
 • У третьому ряду потрібно пров’язати 1 елемент на лицьовій частині виробу, також використовуючи метод розміщення за передньою стінкою.
 • 2 елемент знімається з лівої спиці та перекладається на праву. При цьому робоча нитка завжди повинна залишатися спереду, не потрібно пров’язувати цей елемент.
 • Повторюючи цей крок, потрібно повністю пов’язати весь ряд.
 • В кінці третього ступеня повинна залишатися лицьова петля, також 1 кромкова петля.
 • Після цього потрібно почати виготовляти 4 ряди виробу, також починаючи зі зняття кромкової петлі. Слід слід зняти петлю зліва на праву спицю. Елемент пров’язується, робоча нитка знову з заднього боку виробу.
 • Зверніть увагу, що четвертий ряд повинен зв’язуватися тільки петлями. При цьому не варто забувати, що кожну петлю потрібно знімати без пров’язування.
 • П’ятий ступінь в’яжеться так само, як і на самому початку процесу, тобто всі елементи в цьому ступені повинні бути виконані петлями.
 • Шостий ступінь пров’язується так само, як і другий.

Довжина зразка може бути абсолютно будь-якою, кількість рядів визначається індивідуально в залежності від цілей, що переслідуються. На відео в’язання щільних візерунків можна переглянути покрокову інструкцію, наведену вище.
Як зробити виріб красивим

Після того, як буде виготовлено правильний зразок, а всі розрахунки будуть проведені, можна почати творчішу роботу, завдяки якій виріб буде красивим і ефектним.

В’язання щільним сітчастим візерунком виглядає досить стильно і сучасно, він набуває широкої популярності, розміщуючись на різних виробах з вовни та акрилу.

Розглянемо докладніше інструкцію в’язання гарного малюнка.

 1. Перший і дев’ятий ряди в’яжуться виключно споконвічним способом, це основа малюнка.
 2. Другий ряд і десятий уже потрібно робити петлями.
 3. 3, 5, 7 ряди потрібно зв’язати по 2 лицьові петлі, після цього потрібно зняти 4 елементи, не пошкодивши решту.
 4. Щоб правильно зв’язати четвертий, шостий та восьмий ряди, потрібно повторити на них попередній крок.
 5. 11, 13, 15 ряди пров’язуються однією лицьовою петлею, потім знімаються 2 петлі, що залишилися.
 6. 12 і 16 ряди в’яжуться так само, як у попередньому кроці.

Досить простий процес, який дозволяє отримати гарний сітчастий візерунок. Його можна використовувати будь-де, на шапочках, чалмі, шарфах і светрах, все залежить тільки від фантазії фахівця.Шаховий візерунок

Такий візерунок по праву визнаний одним з найкрасивіших і щільніших, він буде цікаво виглядати майже на будь-які речі, на яких він буде розміщений. Як і попередній візерунок, він теж в’яжеться досить не складно, достатньо лише уважно прочитати інструкцію, перш ніж слідувати їй.

Здійснюючи в’язку цього візерунка потрібно пам’ятати про те, що набір петель у непарних рядах повинен проводитись за методикою 3х3. Початківцям рекомендується спочатку вивчити цю методику, щоб мати розуміння процесу.

 1. Починається в’язка з лицьових петель, набір петель у парних рядах потрібно здійснювати у суворій відповідності до схеми.
 2. За підсумком процесу вийде красиве, щільне полотно, прикрашене стильними квадратами.
 3. Зверніть увагу, стандартні розміри малюнка становлять 3х4 см.
 4. Якщо потрібно зменшити або збільшити ці параметри, потрібно внести деякі корективи до схеми.

Важливі аспекти

Спосіб набору петель є виключно стандартним.

 • Велика кількість схем передбачає використання класичних елементів під час в’язання.
 • При цьому важливо розуміти, що виворітна сторона виробу зовсім відрізняється від лицьової, досягти повної подібності можна, але це не має сенсу.
 • Це зумовлено тим, що при повній схожості сторін загальний вигляд виробу буде зовсім не таким, яким представлений на прикладах та схемі.
 • Саме тому виворітна сторона в’яжеться зовсім по-іншому в більшості майстер-класів.Нові щільні візерунки для в’язання на спицях для шапок з’являються майже кожен день, але вони мають однакову підмогу як базових елементів. Саме на цьому варто акцентувати увагу новачкам, які хочуть навчитися в’язальній справі.

Працюючи, наприклад, над шапкою потрібно постійно стежити за своєчасним зменшенням петель, щоб виріб мав рівну, правильну форму голови.

Перед початком робіт проводяться виміри кола голови, обчислюється необхідна кількість петель та рядів, в’яжеться зразок, на підставі якого, згодом, виготовляється повноцінний виріб.

Фото в’язання щільних візерунків