Аплікація ведмідь: фото простих схем та шаблонів. Інструкція, як зробити аплікацію в середній, молодшій, старшій групі

Аплікація ведмідь: покроково своїми руками з паперу, тканини та картону. Вчимося, як зробити аплікацію + фото, шаблони та заготівлі для дітей

Дітки дуже люблять дивитися різні мультики: веселі, добрі, пізнавальні, колискові та інші. Ведмедик — найпоширеніший герой у дитячих казках, мультиках, оповіданнях.

Тому, в дитячих садках чи вдома дітям цікаво робити аплікації ведмедя у різний спосіб. На фото нижче ви можете бачити готову, красиву аплікацію ведмедя для дітей.

Зробити гарний виріб можна з різних матеріалів: від паперу до ниток. При цьому дитині легко пояснити принцип створення красивої аплікації або виробу.За допомогою простих та зрозумілих шаблонів нижче, ви легко зможете зробити гарного ведмедика. Як хлопчики, так і дівчатка будуть дуже раді такому цікавому заняттю.


Красиве ведмежа з паперу або картону

Паперові аплікації поширені як корисне заняття для дітей, у дитячому садку, у творчих студіях розвитку дитини, в домашніх умовах. На фото нижче є аплікація ведмедя, яку розберемо для прикладу.

Список необхідного приладдя:

 • Кольоровий картон та кольоровий папір;
 • Клей для паперу та картону;
 • Канцелярські ножиці.

При створенні аплікації можна намагатися відтворити точну копію або виявити фантазію, щоб прикрасити ведмедика, зробити його незабутнім.

Перед початком, необхідно потурбуватися:

 • Щоб усе необхідне лежало поряд у повному комплекті.Попередня підготовка дозволить довше підтримувати інтерес дитини, виключить розсіювання уваги.

 1. Візьміть коричневий аркуш паперу, намалюйте на ньому наступні елементи, зображені нижче. Потім, необхідно акуратно вирізати елементи ведмедя, що вийшли.
 2. На блакитний картон акуратно приклеюється трава зеленого кольору.
 3. Базромушки робляться так. Надрізає краєчок кольорового паперу (по всій ширині, на однаковій відстані один від одного). Знедрук візуальну пухнастість траві.
 4. На готове тло-підкладку приклеюються частини ведмедя, раніше вирізані. На фото нижче показано: як приклеїти тулуб.
 5. На тулубі приклеюються шорти, лямки та верхні лапки, як показано на фото нижче. Трохи зачекаємо, адже аплікація має підсохнути.
 6. Потім, як на фотографії, клеємо голову, очі, ніс, рот, вушка, краватку або пов’язку (для прикраси).
 7. За бажанням дитини, можна зробити декор ведмежатку. Приклеїти кишеньку, внутрішню частину пішов, сонечко, хмаринки — все, на що вистачить фантазії.


Якщо ведмедик вийшов не зовсім акуратним — нічого страшного. Необхідно пояснити дитині: що ми ще вчимося робити вироби своїми руками, іншого разу вийде краще.

Щоб не було нудно, ведмедику потрібні друзі

Коли дитина навчилася робити простого ведмедика, можна ускладнювати завдання. Для цього йому пропонується зробити ведмедиків друзів. Приклад наведено нижче.

Щоб пробудити дитячий інтерес до подібного задуму, необхідно їх захопити цікавою розповіддю про лісових мешканців.Можна об’єднати їх у групи, які разом робитимуть одну аплікацію. Можна додати до виробу інших мешканців лісу.

Друзі для ведмедя

Потрібен наступне приладдя:

 • Кольорові картон та папір;
 • Канцелярські ножиці;
 • Клей для паперу або картону.

Етапи роботи:

 1. Два аркуші кольорового картону склеюються так, щоб вийшов великий аркуш для двох і більше ведмедів.
 2. За бажанням дітей, можна приклеїти траву, сонечко або пару дерев.
 3. Потім, кожна дитина, в парі, клеїть ведмедика за описаним у першому прикладі алгоритмом.
 4. Вихованець, керівник або батьки можуть допомогти дітям. Проте їхнє головне завдання підтримувати увагу та зацікавленість дітей до створення аплікації.
 5. Працюючи разом, діти навчаються спілкуванню, спільній праці, соціалізуються.
Нижче на малюнку представлені різні приклади виробів ведмедів-друзів з паперу, які можна склеїти з дітьми.

Аплікації з ведмедями з тканини

Тканина – дуже добре підходить для дитячих виробів. Робота з нею розвиває дрібну моторику рук, яка, у свою чергу, добре розвиває мозкову активність, мовлення та творчість у дітей.

Так само, як з папером, на тканину можна пришити красиві прикраси, декоративні елементи, щоб вироб вийшов красивим і ефектним.Як зробити ведмедика Теді з тканини

Ведмедик Теді — знаменитий персонаж. Багато дітей знайомі з його пригодами. Тому, з великим бажанням беруться робити його в різних інтерпретаціях.

На фотографії нижче можна переглянути приклад виробу ведмедика Теді з тканини з нитками.

Для виробу знадобляться:

 • Тканина та наповнювач для неї;
 • Канцелярські ножиці;
 • Викройка.

Етапи роботи:

 1. Спочатку необхідно зробити викройку, як показано на картинці. На тканину її можна перенести крейдою чи олівцем. Але крейда для таких цілей підійде краще.
 2. По викроюванню майбутні деталі вирізуються.Потім зшиваються оберненими сторонами.
 3. Старші діти можуть зробити це самостійно. Дітям молодшого віку зазвичай допомагають дорослі.
 4. Коли всі деталі ведмедика Теді готові, вони зшиваються між собою.
 5. Після чого ведмідь вивертається, розпрямляється, набирається наповнювачем, щоб отримати об’ємну форму.
 6. Отвор, через який набирається наповнювач, зашивається в останню чергу.


На бажання дітей, його можна одягнути, прикрасити аксесуарами або декоративними елементами. Зшити гарний капелюшок, зробити виразне обличчя (гарні очі, ніс, вуха, рот). Зазвичай виріб обмежується лише дитячою фантазією.

Рада: Перед тим, як прийматися за складну аплікацію з тканини та ниток, краще дорослим потренуватися на маленьких виробах, особливо коли дорослі не мають такого досвіду.Вироби з паперу, ниток і тканини — цікаве та корисне дозвілля для дітей, батьків та вихователів. Крім дрібної моторики рук, у дітей розвивається посидючість, уважність, бажання доводити починання до кінця, акуратність.

Супроводжуючи створення аплікації цікавими історіями, казками, утримувати дитячу увагу буде легше, а у дітей формуватимуться правильні асоціації з персонажами казок.

Не варто всю роботу робити за дітей, краще їх спрямовувати та допомагати їм.

Фото дитячої аплікації ведмідь