Ключниця своїми руками поетапно: фото найкращих ідей, схем та креслень. Інструкція виготовлення ключниці з картону, фанери та дерева

Ключниця своїми руками: варіанти виготовлення, схеми та креслення з фото. Майстер-клас, як зробити ключницю з дерева та картону

Ключниця не є предметом першої потреби. Але симпатична річ для зберігання ключів допоможе створити гарний настрій, зробити вхідну зону симпатичним та доглянутим приміщенням, не витрачати час та сили на ранковий розшук покинутих увечері ключів.

Питання як зробити ключницю своїми руками не складно вирішити навіть за наявності мінімальних умінь працювати з чимось крім комп’ютера.

Для виготовлення ключниці можна використовувати будь-який матеріал, що роками зберігається в шафах надто дбайливого господаря.

Види ключниця

Суворої класифікації у цьому предметі побуту немає. Найчастіше ключниці поділяються на різні типи за місцем розташування:

 • Кишенькові носяться в кишенях і сумках;
 • Настінні кріпляться до стіни.

Є варіанти, що поєднують ключницю і поличку або тумбочку. Такі предмети можуть бути відкритими та закритими, але слід врахувати, що постійно відкривати та зачиняти двері швидко набридне.

За матеріалом ключниця може бути виготовлена ​​з:

 • Дерева;
 • Фанери;
 • Металу;
 • Пластика;
 • Скло.

Вона може бути простою або вишукано складною конструкцією. Найпростіші варіанти робляться з дерева, представленого у всіх своїх численних варіантах.


Ключниця з дошки

Найзвичайніша дошка стане чудовим місцем проживання ключів. Матеріал чудово підходить для створення дрібнички в будь-якому стилі:

 • У стилі мінімалізму її можна залишити в натуральній формі або пофарбувати у колір стін або меблів.
 • Для натурально-сільських стилів підійде звичайне незабарвлене дерево або розписана сільськими мотивами ключниця.
 • Декупаж створить відчуття старовинності оформлення.
 • Для лофта та кантрі використовують дошки з досить грубою обробкою, що підкреслює фактуру деревини.

У принципі, незвичайною ключницею може стати навіть стара обробна дошка. Її попередньо шліфують і прикрашають у вибраний спосіб.

Це може бути:

 • Випалювання;
 • Різьба;
 • Аплікація;
 • Малюнок.

Додаткову привабливість створять забавні помпони, квіткові композиції зі штучних кольорів та інші елементи декору.

Закріпити ключницю на стіні можна за допомогою звичайного або прихованого кріплення. Це вже на що у майстра вистачить фантазії та вміння.

Ключниця зі спилів

Кумедна та незвичайна ключниця може бути створена з невеликих або великих спилів дерев.

 1. Для цього спилки розміщують на стіні, до них прилаштовують звичайні гачки або декоративні цвяхи.
 2. Незвичайність створять кілька спилів, розташованих у вигляді сонечка, деревця, оригінальної рамки для дзеркала.

Процес виготовлення зміни форми не змінюється.
Ключниця з гілок

Дерев’яна ключниця може бути створена зі звичайних гілок.

Для цього намагаються знайти якомога цікавішу гілку або сучок. Її можна обдерти від кори та покрити кольоровим лаком або залишити у природному вигляді.


Ключниця із фанери

Шматочки фанери також допоможуть зробити оригінальну ключницю.

 • Для цього фанеру можна використовувати як рівну поверхню або створити оригінальних звірят, створити об’ємну квітку або корабель, машинку або вазу.
 • Перевагою такого варіанту стане вже повністю підготовлена ​​поверхня, яку доведеться лише трохи підшліфувати на зрізах.

Ключниця поличка

Для тих, хто хоче отримати відразу два задоволення, можна встановити поличку або навіть ящик, що закривається, куди складають необхідні в передпокої речі або симпатичні фігурки.

 1. Зробити подібний меблевий набір можна з дерев’яних дощок або використати готовий каркас із магазину. Всередині можна передбачити додаткові полички для корисних дрібниць або залишити великий простір для габаритніших предметів.
 2. Гачки можна розмістити на бічній стінці конструкції або всередині шафки.
 3. Якщо приробити до полички дверцята, то вийде чудова закрита шафа, яка дозволить підтримувати в передпокої порядок. Стане в нагоді такий предмет і в тому випадку, коли в сім’ї є цікаві діти, так і намагаються влізти в найнепотрібніші місця.
 4. Оригінальну поличку можна зробити незвичайної форми. Крім звичних чотирикутників, використовуються трикутні, овальні, круглі предмети.

Ключниця з картону

Замість дерева можна використовувати звичайний товстий картон. Його простіше обробляти, а невеликий термін експлуатації виробу окупиться низькою вартістю.

Технологія виготовлення не дуже відрізняється від дерев’яних моделей. Але важкі ключі таки краще на таку модель не вішати. Для збільшення витривалості ключниці використовують одразу кілька картонних заготовок, склеюючи їх між собою.

Ключниця з картону стане чудовим подарунком від найменших членів сім’ї. Зробити її зможуть навіть крихітки.


Ключниця з рами

Найзвичайніша рама від картини стане вже практично готовим елементом, що дозволяє зберігати у легкодоступному місці всі ключі.

 • Гвоздики та гачки можна прибити як на внутрішню поверхню, так і безпосередньо на раму.
 • У другому варіанті на вільному полі розміщують картини домашніх художників (їх можна періодично міняти), вишивку або пазли.
 • Симпатичним оформленням стане мозаїка з винних пробок.
 • Незвичайні гачки
 • В якості цікавих гачків можна використовувати звичайні столові вилки. Їх вигинають так, щоб було зручно вішати ключі та закріплюють на дошці або картоні.

Оригінальними гачками можуть стати навіть меблеві ручки.

Ключниці без гачків

Традиційну модель можна зробити оригінальнішою конструкцією, якщо використовувати звичайні магніти. Їх попередньо прикріплюють до нижньої частини полички.


Чим більше смужка магніту, тим простіше на неї вішати ключі. На верхню частину полички кладуть аксесуари для одягу або використовують поверхню для розміщення декоративних предметів.


Кишенькова ключниця

Невеликі переносні ключниці найчастіше виготовляються зі шкіри або щільної тканини і є своєрідними чохлами. Усередині кишенькової ключниці розміщують спеціальні петлі, на які чіпляються ключі.

Петлі найчастіше виготовляють із міцного шнура або смужки шкіри. Як показують фото саморобної ключниці, такі предмети легко поміщаються в дамські сумочки або чоловічі кишені. Вони, по-перше, захищають підкладки, а по-друге, дозволяють зберігати ключі в одному місці, не витрачаючи часу на їхній розшук.

Всі ці варіанти можна легко зробити своїми руками, а предмети зі скла або металу краще купувати в магазинах. Але такі готові ключниці можна красиво перетворити своїми руками, перетворюючи на оригінальні предмети декору.

Фото саморобної ключниці