Полиці своїми руками: інструкція з фото та описом, як зробити, із прихованим кріпленням, навісні, з дерева

Полиці своїми руками: інструкція, як зробити з підручних матеріалів (схеми з описом). Фото ідеї оригінальних конструкцій

Питання, як зробити полиці своїми руками згодом задається кожен господар будинку або квартири, адже таких пристроїв необхідно досить багато, щоб зручно розкласти речі та мати їх у прямій доступності.

Готові конструкції не відрізняються оригінальністю, вони створюються на виробництві за шаблоном, зовнішній вигляд нездатний благотворно вплинути на оформлення дизайну, чого не скажеш про екземпляри власного виготовлення.

Щоб створити деякі вироби, не потрібно багато матеріалу, можна використовувати підручні засоби або обрізки, що накопичилися. Перш ніж переходити до роботи, слід ознайомитися з усіма тонкощами процесу та розглянути вдалі варіанти виконання від досвідчених майстрів.

Матеріали для створення

Існує кілька складових, щоб зробити полицю своїми руками, і вона вийшла максимально надійною, практичною, красивою.

На підготовчому етапі варто приділити увагу матеріалам, з якими вдасться легко працювати, перевірити наявність інструменту, адже для кожного виду сировини знадобиться спеціальне обладнання та приладдя.

Перш ніж працювати з крихкими заготовками, не буде зайвим потренуватися на обрізках або замовляти готові елементи у професіоналів. Серед найпоширеніших складових слід виділити:

  • Деревину.
  • Скло.
  • Пластик.
  • Метал.
  • ДСП.
  • Гіпсокартон.


При виборі не потрібно керуватися фінансовими можливостями, варто передбачити наявність електроінструменту, ознайомитися з процесом, якщо не врахувати такі нюанси, то довести справу до логічного завершення буде проблематично.

Рада! До каркасів у ванну висуваються високі вимоги, матеріал слід закуповувати вологостійкого зразка, інакше виріб швидко зіпсується і термін служби буде нетривалим.

Вибір кріплення

У момент ознайомлення з інформацією як самому зробити полицю необхідно в першу чергу правильно підібрати кріплення, від цієї деталі залежить безпека та надійність виробу. Існують традиційні зразки складових, вони випускаються у плоскому вигляді та мають кілька отворів.

Скляні конструкції такими елементами не кріплять, для цього розроблені спеціальні пристрої, які всім відомі під назвою «пелікан».Великою популярністю користуються декоративні кронштейни, виглядають складові привабливо і не псують вигляд готового каркаса.

Максимально приховати роботи з фіксації допоможе потаємний монтаж, в торці посадкового місця потрібно просвердлити отвір і в нього вставити корпус утримувача, процес вимагатиме уважності та точності при розмітці.

Конструкція у вигляді сот

Оригінальне виконання сподобається кожному господарю, розмірковуючи, як зробити книжкові полиці, експерти радять зупинитися саме на цьому варіанті виконання.

Модний каркас формується із заготовок у вигляді шестикутних геометричних форм, вони створюються найчастіше з дерева.


Для процесу складання потрібно шуруповерт і дошка певного розміру, краще брати матеріал завтовшки 2-3 см, тоді основа буде надійною, а зовнішнє оформлення підкреслить дизайн кімнати.

Готові елементи необов’язково збирати в приміщенні, де вони будуть розташовані, всі маніпуляції вдасться зробити в гаражі або побутовому приміщенні, влітку заготовки конструюють на вулиці.

Рекомендація! Перш ніж закручувати саморіз у дерево, необхідно використовувати тонкий свердло для формування напрямку, інакше на дошці може з’явитися тріщина або скол, що призведе до псування матеріалу.

Підвісні моделі

Професіонали радять перед початком складних процесів переглянути відео, як зробити полицю, щоб розібратися у всіх дрібних моментах і не допустити помилок.
Конструкція підвісного типу передбачає наявність мотузок, які будуть не тільки з’єднувати та витримувати відстань між елементами під розміщення речей, але й фіксувати весь виріб на стелі.

Нитка краще закуповувати максимально надійну, самі яруси найчастіше створюють із пластику, щоб знизити навантаження, можна використовувати фанеру або ДСП, від важких дощок краще відмовитися.

Підходять такі моделі для розміщення дрібнички такого типу:

  • Книги.
  • Газети.
  • Журнали.
  • Диски.Варіант виконання практичний, адже за рахунок особливого підходу до кріплення під каркасом залишається місце для тумбочки або телевізора.

Етажерка до приміщення

Розмірковуючи, як зробити полиці в лазні, варто звернути увагу на цей тип конструкції, адже для його створення потрібно мінімум матеріалів, а складові здатні витримати підвищення вологи та перепади температур.
Зміцнюються елементи на канат, його слід зафіксувати одним з найпоширеніших способів, але досвідчені майстри радять вдатися до використання гаків, щоб екземпляр можна було зняти та промити від ефірних олій або розлучень, властивих банним приміщенням.

Саму основу підбирають із пластику потрібної товщини, тонкі металеві листи також підходять, але їх необхідно покрити захисним гумовим шаром, інакше в процесі процедур об елемент можна обпектися, адже температура в таких кімнатах піднімається досить висока, особливо в момент підготовки та нагнітання пари .

Вироби з плексигласу

Якщо виникла потреба в оформленні побутових приміщень з недостатнім освітленням, матеріал краще брати прозорого зразка.

Зрозуміти, як зробити полку в гаражі не складе труднощів, а реалізувати процес вдасться за короткий проміжок часу, з цього приводу не варто переживати.

Плексиглас прозорого типу дуже гармонійно доповнить місце для зберігання автомобіля, і не закриватиме надходження світла, що дуже важливо при проведенні ремонту транспортного засобу вдома.

Складову конструкцію можна закупити в готовому вигляді, заздалегідь передбачивши розмір або вирізати самостійно, для реалізації другого варіанта потрібен спеціальний інструмент. Після чого основний каркас підганяється під заготовки і кріпиться на стіну, розкладається приладдя.


Фото саморобної полиці