Аплікація овочі: урок для старшої, середньої та підготовчої групи. Вчимося робити аплікацію з паперу своїми руками (120 фото)

Аплікація овочі своїми руками поетапно — шаблони фруктів для аплікації з паперу, оригінальні ідеї виробів, 120 фото + інструкція

Привернути увагу найменших учнів віком 3-4 років не просте завдання. Їм властиво відволікатися, оскільки нецікаво сприймати матеріал у звичайній формі і з віку відрізняються не посидючістю чи гіперактивністю. Але, якщо розповідати про овочі або фрукти на основі гри, малюкам набагато простіше засвоювати та запам’ятовувати інформацію.

Для цього використовується аплікація для дітей із поетапною інструкцією створення. Завдяки такому варіанту навчання діти легше засвоюють знання та розвивається дрібна моторика рук.

Вони із задоволенням залучаються до цікавого процесу, оскільки необхідно працювати ножицями, щоб вирізати заготовки, використовується клей, що має дивний запах і склеює пальці, різнокольорові олівці та фломастери, кольоровий папір та багато іншого.

Підготовка

Перед початком роботи варто домогтися уваги дітей. Для цього необхідно показати фото аплікації різних овочів та поцікавитися, що на зображенні. Це допоможе з’ясувати рівень знання дітей.

Але не варто поспішати та завантажувати їх роботою.Потрібно ще заслужити довіру для цього використовується тематичний вірш, лічилка, історії та загадки для перевірки засвоєних знань. Варто згадати, де і як ростуть овочі, в яких блюдах вони використовуються.

Перше знайомство з аплікацією

Швидше за все, до першого заняття діти ніколи самі не робили аплікацію. Тому потрібно почати з видачі інструментів та матеріалів:

 • Одноразовий посуд, зазвичай добре працювати з тарілкою;
 • Готові заготівлі овочів;
 • Олівець;
 • Справні ножиці;
 • Клей;
 • Набір кольорового паперу або вирізані зображення овочів.

Тепер необхідно пояснити малюкам, як обводити шаблон для створення розмітки на кольоровому папері, щоб потім вирізати заготовку.Якщо комусь надто складно, тоді можна вирізати готовий овоч для приклеювання.Техніка безпеки:

 • Пояснюється технологія роботи з ножицями, щоб діти не пошкодили собі руки чи очі сусідові;
 • Демонструється спосіб використання клею і пояснюються його властивості. Це має запобігти розливу та спробам вживання цікавої рідини раптом вона смачна та їстівна? – Важливо пояснити, що її не можна їсти, пити, ковтати, нюхати, розмазувати по руках або одязі, оскільки це призведе до неприємних наслідків.Важливо: Все залежить від віку дітей, чим старше тим простіше засвоюються знання та навички. Якщо навчається група 3-4 літніх малюків, необхідно стежити за кожним рухом, одного вчителя допускається до 12 учнів.

А навіщо вчитися створення аплікації?

Багато батьків бачать, що сини самі навчаться робити, — «Нас, колись навчили на уроках ІЗО, потім було креслення, і все це якось уклалося в голові, геометричні фігури тощо».

По-перше, це було раніше, по-друге, зараз підходи до навчання інші. Стали активніше розвивати дошкільнят 3-4 роки. Тому результати освіти значно кращі, а програма складніша. Тож навіщо цим займатися з найменшими:

 • Щоб усвідомити існування геометричних фігур;
 • Для знайомства дітей з роботою ножицями, клеєм та пензликами;
 • Щоб усвідомили, сенс слів більший і менший;
 • Для вивчення характеристик та зовнішнього вигляду різних овочів.

Окрім цього діти зможуть навчитися робити вироби своїми руками, що підвищить самооцінку, закладе основи усвідомлення роботи в команді та виробляє дисципліну, а також інтерес до ігрової методики навчання.

Важливо: Клей, може, призвести до алергії, оскільки шкіра 3-4 річної дитини ще не має достатніх захисних властивостей. У цьому випадку краще зробити клейстер з борошна розведеним у воді.

Як привернути більше уваги?

Зазвичай красива аплікація створюється на основі картону або цупкого паперу. Але для найменших дітей цей матеріал може виявитися занадто жорстким. Тому допускається експлуатація тканинної основи, наприклад, фетр.

Рекомендується заздалегідь стилізувати основу. Вона, можливо, як підноса чи каструлі для імпровізованої приготування їжі. Це додатково розвине образне мислення малюка.

Під час створення аплікації йому необхідно пояснити, що зараз ми викладемо овочі для зберігання або готуватимемо суп. Така ігрова форма спростить процес навчання.

Для розвитку розважального моменту варто додати овочам: очі, ніжки, ручки, рот. Дозволяється відповідний супровід у вигляді казки на екрані.

Варіанти аплікації для дітей 3-4 років

Використовуються найпростіші приклади не потрібно нічого ускладнювати, оскільки у такому віці діти тільки почали пізнавати навколишній світ.

Розглянемо приклади:Дізнайся та з’єднай з правильним овочом.

Для цього вчитель показує різні заготівлі вирізаних овочів. Потім розрізає їх на дві частини, вони поєднуються.

Дитина повинна знайти і приклеїти на основу два правильні елементи для формування овочів.Вчимося створювати консервацію.

Завдяки цій грі діти навчаться уважності. Необхідно створити основу з малюнком скляної банки, для наочності та пояснення образу використовуваних предметів демонструється справжній аналог заготівлі та ємності.

Наприклад, можна використати заздалегідь вирізані:

 • Картопля та помідор.


В одну банку необхідно покласти (наклеїти) різні овочі. Таким чином дитина закріпить розпізнавання завдяки веселій грі.

Вчимося розпізнавати кущі овочів.

Для цього створюється заготівля із намальованими кущами різних овочів. На місцях плодів залишається відповідний профіль для наклеювання. Вирізають відповідні зображення овочів.

Можна використовувати найпопулярніші:

 • Картопля,
 • Помідор,
 • Огірок.

Діти повинні правильно розташувати овочі за відповідними кущами.

Таким чином можна створити захоплюючу розвагу для найменших. Приклади для старших груп можна знайти в мережі інтернет, спеціалізованих журналах.

Але, головне, залежно від віку ускладнювати завдання.

Справа в тому, що 7-9 річним дітям, можливо, не цікаво, як для 3-4 літніх учнів. Хоча загальна ігрова методика не змінюється. Наприклад, у разі консервації можна попросити додати в банку тільки овочі з вибору ускладненого присутністю фруктів.

Фото аплікації овочі