Аплікація метелик своїми руками: майстер-клас з фото та описом для дітей + шаблони, схеми та малюнки для аплікації

Аплікація метелик: прості схеми та шаблони з паперу для дітей. Фото інструкція для початківців, як зробити своїми руками

Виготовлення аплікацій – розвиваюче та захоплююче заняття для дітей. Навіть багато дорослих виявляють свої творчі навички, створюючи різноманітні вироби. Яскрава аплікація метелик – оригінальна прикраса для інтер’єру, виріб на виставку в дитячий садок або школу.

Існує чимало технік створення такої картини. Вибирати дизайн слід виходячи із власної зайнятості та доступних матеріалів.

Інструменти та матеріали

Аплікація – це вироби, створені шляхом приклеювання або пришивання окремих деталей до основи. Її можна зробити з картону, кольорового паперу, тканини та інших матеріалів.

В якості елементів декору використовують кольоровий папір, ґудзички різних розмірів, шматочки тканини, мініатюрні бусинки. Фіксувати деталі можна за допомогою термоклею або ПВА.

Аплікації для дітей краще робити з картону та кольорового паперу. З цими матеріалами працювати простіше та зручніше. Дитина зможе самостійно впоратися з основними етапами виготовлення. До того ж, ці матеріали є повністю безпечними.

Паперові аплікації створюються у кілька простих етапів:

 1. Зробити ескіз.
 2. Вирізати фігури.
 3. Приклеїти деталі до основи. Найкраще використовувати щільний кольоровий картон.
 4. За бажанням намалювати фломастерами або фарбами додаткові елементи.

Метелик із кольорового паперу

Красива аплікація, яку дитина зможе створити навіть повністю сама. Оптимальний вибір для вихованців дитсадка.

Діти зі старшої та підготовчої груп зможуть вирізати всі деталі самостійно, для найменших деталі потрібно підготувати заздалегідь з метою безпеки.

Можна створювати складні картини з додатковими елементами, це хороший варіант для учнів молодших класів. Створення такої аплікації сприяє розвитку навички комбінування кольорів та дрібної моторики.

Для виготовлення потрібні шаблони. Їх можна намалювати самостійно, завантажити та роздрукувати, вирізати з розмальовок чи журналів.

З шаблону потрібно вирізати такі основні деталі:

 • Силует крилець;
 • Малюнок крил (2 однакових шаблони);
 • Туло;
 • Голова;
 • Очі.

Порядок виготовлення:

 1. Вирізати з паперу силует крил. Для них потрібно лише один шаблон, а папір потрібно скласти вдвічі, щоб вийшло 2 однакові деталі.
 2. Наклеїти заготовку на основу.
 3. З паперу іншого кольору зробити малюнок для крилець. У цьому випадку можна використати декілька шаблонів.
 4. Наклеїти візерунок на крила.
 5. Вирізати тулуб, голівку та очі метелика, а потім приклеїти деталі на заготівлю.

Як видно на фото аплікації метелик, для доповнення картини варто додати різні деталі – трави, квіточки, дрібних комах. Варто довірити декорування дитині, це сприятиме розвитку фантазії.

Для розвитку художнього смаку важливо, щоб малюк сам вибирав забарвлення деталей.

Об’ємний метелик

Такий виріб підійде для школярів молодших класів та вихованців старшої групи дитячого садка. Діти зможуть самі виготовляти шаблони. Техніка сприяє розвитку художніх навичок та просторового мислення.

Покрокова інструкція:

 1. За допомогою шаблону намалювати контури великого метелика на білому папері.
 2. Зробити розмітку ще одного метелика, але трохи меншого розміру.
 3. Накреслити контури ще кількох комах різних розмірів.
 4. Використовуючи кожен шаблон вирізати метеликів. Важливо використовувати різнобарвний папір, щоб аплікація не вийшла однотонною.
 5. Наклеїти великого метелика на основу. Клеїти потрібно не повністю всю деталь, а лише в дільниці, щоб фігурка вийшла об’ємною.
 6. Наклеїти інших метеликів, рухаючись від більшого до меншого. Кожен наступний метелик клеїться тельцем до тулуба попереднього.

У результаті виходить метелик, здатний рухати крилами.За рахунок зміни розмірів деталей вдається досягти оригінальних колірних ефектів. Але важливо, щоб елементи були приклеєні симетрично щодо один одного.

З фетру

Діти старшого віку зможуть досягти дуже гарних результатів, працюючи з фетром. Для дітей за допомогою батьків ця техніка теж підійде.

Перевага фетру в тому, що його потрібно не різати, а рвати на дрібні частини та наклеювати на основу відповідно до ескізу.

Вчимося робити своїми руками метелика з фетру, інструкція:

 1. Зробити ескіз у формі комахи на підставі. Можна використовувати картонну картку або тонку дощечку.
 2. Підготувати фетровий текстиль різних кольорів.
 3. Вручну відривати дрібні частини фетру, трохи занурювати в клей, і фіксувати на шаблоні.

Положення частинок тканини може бути хаотичним. Варто повністю довірити цю роботу дитині. Нехай він самостійно комбінує кольори, дотримуючись своєї фантазії.

Виробництво виготовляється без застосування ножиць, тому метод підходить і для найменших. Через використання клею дитина повинна працювати в присутності дорослих.

З підручних матеріалів

Можна використовувати всілякі підручні матеріали:

 • Гудзики;
 • Бісер;
 • Листя дерев;
 • Пір’я;
 • Крупи.

Цей варіант рекомендований для школярів. Аплікація створюється за кілька етапів:

 1. Підібрати різнокольорові матеріали.
 2. Зробити шаблон на основі. Може бути як простим, так і складним залежно від умінь дитини.
 3. Наклеїти відібрані елементи по одному на основу.

Використання підручних матеріалів дозволяє створювати оригінальні фактурні та різнобарвні аплікації. Робота з дрібними деталями добре сприяє розвитку моторики.

Розмаїття різноманітних елементів позитивно впливає на творчий смак і навичку поєднання кольорів. Також можна придбати готовий набір для виробів, що містить різноманітні деталі.

Техніка торцювання

Складніший спосіб, потрібна посидючість і добре розвинена моторика рук. Метод схожий із попереднім, але основним матеріалом є торцювання.

Останні виготовляються таким чином:

 1. Взяти квадратний шматочок гофрованого паперу розміром 1х1 см.
 2. Центральну частину паперу притиснути стрижнем олівця, потім закласти заготовку так, щоб вийшла конусоподібна деталь.
 3. Змазати основу клеєм, встановити на нього торцювання і добре притиснути.
 4. Після схоплювання клею прибрати олівець.

Цей спосіб сприяє розвитку посидючості та моторики. Робота досить тривала та трудомістка. Торцювання потрібно робити з паперу різних кольорів, щоб картина вийшла динамічнішою і яскравішою.

Освоивши техніку торцювання, можна створювати чудові мозаїчні панно для виставок та прикраси інтер’єру.

Фото аплікації метелик