Ажурні кофточки: моделі та схеми для початківців. Ажурне вязання спицями в домашніх умовах (140 фото)

Ажурні кофточки покроково своїми руками: прості та красиві схеми з візерунками, фото, інструкція з в’язання спицями

З давніх часів в’язання вважалося окремим видом рукоділля. Слов’яни приділяли особливу увагу цьому мистецтву. Все тому, що ажурна кофточка, пов’язана гачком, не тільки корисна, але й дуже практична:

 • Ніжна на дотик, але тепла (добре гріє);
 • Нескінченна кількість різних варіантів з візерунками, обмежена лише фантазією в’яжучого;
 • У літню погоду, легкий варіант, з натуральних ниток не буде гарячим.

Навчитися в’язати ажурні кофточки нескладно, якщо дотримуватися наведених нижче порад і правил. Проте, для такого рукоділля знадобляться: посидючість, терпіння, увага, бажання зробити гарну в’язану кофтинку.

З чого почати?

Для початку нам знадобляться:

 • Фото ажурної кофточки, яку потрібно зв’язати;
 • Схема, за якою вестиметься робота (про її важливість буде написано нижче);
 • Спіці для в’язання;
 • Нитки з яких буде зв’язуватися майбутня кофточка (виріб може бути однотонним або кольоровим – залежить від фантазії в’яжучого).

Вибираючи ажурну кофтинку необхідно звернути увагу на фасон та візерунок ажурної кофточки.Важливо, щоб майбутній виріб добре сидів на тілі (приховував недоліки фігури та підкреслював переваги), а також візерунок подобався.

Цікавий факт:

 • Коли в’яжучому подобається задуманий виріб, робота гаразд краще.
 • Будь-яка справа, з гарним настроєм, робиться краще і швидше.
 • Вибрати красивий, нескладний для новачка варіант можна з фотографій, представлених нижче.

Навіщо потрібна схема в’язання?

Навіть, досвідчений фахівець не зможе зв’язати таку кофтинку без схеми ажурних кофтинок. Схема складається для того, щоб не помилитись у розмірах виробу, візерунків на виробі. На фото нижче наведено приклади схем.
Просту схему можна намалювати самостійно на аркуші в клітинку (за клітинами легше рахувати). Якщо одного аркуша в клітинку мало, необхідно склеїти (скотчем або за допомогою клею для паперу) кілька аркушів по ширині та висоті, доки не вийде необхідний розмір.

Новачка, рекомендується вибрати прості візерунки, представлені нижче на фотографіях.

Корисна порада для новачка: Перед тим, як братися за в’язання ажурної кофточки, краще потренуватися у в’язанні на простих виробах (серветках, шарфах, скатертинах). Прості та прямокутні вироби простіше у виконанні, тому на них зручно відточувати навички в’язання різними техніками.


Простий алгоритм в’язання ажурних кофтинок

На кофтинку 42-го або 44-го розміру знадобиться приблизно триста грамів пряжі. До вибору кольорів необхідно підходити з особливою ретельністю, щоб виріб вийшов максимально схожим на приклад, який відтворюватиметься

На матеріалах краще не економити. Якісні матеріали добре носяться, не дратують тіло (безпечні для здоров’я), можуть перевикористовуватись (у будь-який момент в’язані вироби можна розпустити, щоб зв’язати з них нове).

Тип спиць підбирається на основі візерунків, які будуть у виробі. Від них залежать форма в’язання та способи створення візерунків. З різними видами спиць можна познайомитись на картинках нижче.

Порядок в’язання ажурної кофти

В’язання ажурної кофточки для дівчаток починається зі спини. Зазвичай, на 42-й розмір необхідно зв’язати 111 петель у 126 рядів ажура. Однак перед тим, як починати, необхідно зробити необхідні виміри верхньої частини тіла:

 • Обхват шиї, грудей, талії;
 • Обхват верхньої частини руки;
 • Плечі;
 • Зростання.


Коли спина готова, необхідно братися за пройму.

 1. Необхідно зробити 18 петель, щоб на кожній спиці було по 75 петель у залишку. Пройм буде закінчено на 183-му ряду. Приклад схеми можна переглянути на фотографіях нижче.
 2. Потому закінчується горловина, щоб на кожній спиці залишилося по 33 петлі. Однак, розділи та кількість петель з рядами в кінцевому виробі можуть змінюватися залежно від комплекції (розмірів) тієї, хто буде носити виріб.
 3. Після горловини можна братися за плечі.Принцип їхнього в’язання дуже схожий на принцип в’язання шиї з горловиною. Тільки розміри зменшуються пропорційно, щоб відповідали обхвату плеча (руки).

Довжина рукава може відрізнятися від різних моделей. Наприклад, розрізняють наступні рукави для кофтинок:

 • Повний рукав (по всій довжині руки до кисті);
 • Рукав ¾;
 • Короткий рукав;
 • Без рукава.

Приклади можна переглянути на фотографіях нижче.

Тільки після повної готовності рукавів можна приймати за передню частину виробу. Так виключаються зморщеності, втрата форми та проблеми з приміркою під час всього процесу в’язання.

Передня частина виробу в’яжеться по повній подобі спини. За винятком того, що в’язання не є монолітним, а:

 • Починається від бічних країв спини;
 • В’яжеться по кілька рядів з кожного боку, щоб зберегти симетричність;

Перед виробом вважається готовим, коли обидві сторони зустрілися спереду. Потім нашиваються гудзики, замки та інші елементи декору для прикрашання кофточки. Виріб готовий.

Рада: Крайні шви бажано закінчити спеціальним сполучним швом, щоб вони не розпускалися, а також при необхідності можна було збільшити розміри виробу, або трохи розпустити його для зменшення розмірів.

Поширеність ажурних кофтинок

В’язана ажурна кофточка для жінки є чудовим варіантом, щоб носити щодня на роботу або для виходу на світські заходи. Залежить від фасону кофточки та її призначення.

Є навіть домашні варіанти для комфортного носіння будинку в прохолодну погоду. З деякими гарними варіантами такого виробу можна познайомитись на фотографіях нижче.

В’язані вироби з натуральної пряжі вважаються досить стильними та мають підвищений попит. Такі кофточки ніжно прилягають до шкіри, зігрівають у холодну погоду, перешкоджають проникненню теплого повітря у спеку.

Вироби з натуральних матеріалів дуже цінуються своєю якістю. Різні візерунки на виробі дозволяють зробити новий виріб неповторним. Все обмежується лише фантазією майстра з в’язання.

Маючи хоча б прості навички в’язання, освоїти в’язання ажурних кофтинок значно легше. Проте, не варто зневірятися новачкам. Уважно прочитавши статтю, можна пробувати робити перші кроки в цьому ремеслі і, з часом, створювати гарний одяг.

Фото ажурних кофтинок