Вязання пінеток спицями та гачком: схеми з фото та описом, як звязати для дітей та новонароджених (інструкція для початківців)

В’язання пінеток: спицями та гачком для новонароджених, фото, схеми, різні варіанти + майстер-клас з в’язання

Пінетки часто стають для малюка першим взуттям. Щоб їх зв’язати, не потрібно багато часу та спеціальних знань.

Теплі, м’які та зручні вироби повністю відповідають вимогам кожної мами. В’язання пінеток – гарний спосіб набратися досвіду для початківців.

Різновиди

В’язання пінеток гачком або спицями – процес творчий. Виявивши фантазію, можна швидко та без істотних витрат створити оригінальний виріб. Віддати перевагу одній моделі навряд чи вдасться.

Вибір здійснюють, керуючись такими факторами:

 • Матеріал. Аксесуар роблять із шкіри, бавовняної пряжі або трикотажу;
 • Форма. Кеди, кросівки, мішечки, чобітки тощо. Список варіантів досить великий;
 • Статева приналежність. Пінетки для дівчаток і хлопчиків часто відрізняються за колірною гамою та зовнішнім виглядом;
 • Сезон. У холодний період вироби із тонкої пряжі не зігріють малюка. Під час створення «шедевра» необхідно враховувати пору року;
 • Призначення. Пінетки можуть бути як повсякденним одягом, так і частиною урочистого образу.

Визначення розміру та підбір матеріалів

 • Пінетки – предмет одягу, який не має об’ємних швів. Завдяки цьому можна одягати дітям будь-якого віку.
 • Нитки повинні бути м’якими та гіпоалергенними.
 • Бавовняні використовують для виготовлення теплих нарядних пінеток.
 • Акрил застосовують для створення виробів на холодний час.
 • Мікрофібра – універсальний матеріал, з нього в’яжуть повсякденні та святкові пінетки. Вони можуть бути легкими і утепленими.
 • Вироби з натуральної вовни часто сідають після прання. Перед виготовленням пінеток із вибраного матеріалу слід зв’язати зразок.
 • Розмір устілки залежить від віку дитини та довжини його стопи. Приблизні значення наведені в таблиці.
 • Вироби не повинні бути тісними, тому до довжини стопи слід додавати 1-2 см. 1 см полотна зазвичай містить від однієї до трьох петель.

Важливо! Щоб полегшити процес зчитування схем та описи до них, була розроблена система умовних позначень та скорочень. З останніми можна ознайомитись нижче.

Одяг для найменших в’яжуть із м’якої пряжі. Закінчені пінетки не повинні сковувати ніжку та сповзати.Зверніть увагу на форму виробу.

В’язання пінеток спицями

Першим кроком стає придбання необхідних пристроїв та матеріалів. Мамі знадобиться акрилова пряжа та 5 спиць (№3). Вироби в’яжуть у 2 нитки.

Схема не відрізняється складністю:

 1. 37 набраних петель розподіляють по 4 спиці. З’єднують їх у коло.
 2. Пров’язують гумку з 12 рядів, чергуючи виворотні петлі з лицьовими.
 3. Роблять отвори для шнурка за допомогою накиду (з’єднують 2 петлі, формують нову з робочої нитки).
 4. В’яжуть 2 ряди лицьовими петлями, розміщуючи їх на спицях у визначеному порядку (1 та 3 спиці – 11 петель, 2 та 4 – 7 петель).
 5. Мисок являє собою полотно з 18 рядів, пов’язаних хустковою в’язкою на 1 або 3 спиці.
 6. Бортік формують із петель, які були виведені на полотні миску. Після їх розподілу на 2 та 4 спицях вийде по 16 петель. Пров’язують ще 10 рядів тією самою технікою.
 7. Підошву починають зі шкарпетки. Вибирають передню спицю, на ній має бути 11 петель. Крайню з них в’яжуть разом із петлями, що знаходяться збоку. Після того, як вони закінчаться, всі петлі переносять на третю спицю (першу з 1-ї спиці, другу з 2-ї, третю з 1-ої, четверту з 2-ї).
 8. Фіксують одночасно дві петлі. Останню обов’язково затягують.

Щоб зв’язати шнурок, потрібен гачок. Замість ланцюжка довжиною 14 см використовують кольорові стрічки.

В описі та схемах в’язання пінеток спицями можна побачити кромкові петлі. До них відносять першу, зняту на самому початку, та останню. Вона в будь-якому випадку має бути виворітною.В’язання пінеток гачком

Перш ніж приступити до роботи, необхідно визначитися зі схемою в’язання пінеток і заміряти ніжку малюка. Довжина кіски для однорічної дитини становитиме 16 петель.

Після її набору в’яжуть, керуючись таким алгоритмом:

 • 1 та 2 ряди – п/ст.;
 • 3 та 4 – п/ст. до середини, далі ст. б/г та ст. с/г. Мисок оформляють ст. з 2/н;
 • 5 ряд – п/ст.

У результаті має вийти 60 петель. Підошву починають обв’язувати з п’яти:

 • 1 нар. – Ст. б/г;
 • з 2 по 5р. – Ст. с/н;
 • 6 нар. – 18 ст. б/г, 12 об’єднаних стовпчиків, 18 ст. б/г.
 • з 7р. починається закриття шкарпетки. І тому роблять 18 ст. б/н (з останніх 6 петель формують 3 ст. с/н);
 • 8 нар. – 18 ст. б/г, 8 ст. с/г, 18 ст. б/г. Нитку відрізають.

Важливо! Об’єднаний стовпчик – два ст. с/н та загальною вершиною.

Залишається зв’язати язичок та задник. На 10 п., що знаходяться попереду, роблять 9 ст. б/н., останній ряд поступово скорочують. Задник є полотном з 6 рядів ст. б/г, пров’язаних на петлях, що залишилися.

Щоб зафіксувати його в потрібному положенні, прихоплюють ліворуч та праворуч по 3 п.язичка. Виріб можна прикрасити стрічками, шнурками, оригінальною окантовкою, намистинами, аплікацією.

Популярні моделі

Прості пінетки зовні нагадують чобітки або черевики. Їх можна зв’язати як гачком, і спицями. Для походу в гості та активного відпочинку відмінно підійдуть кеди.

Щоб зробити їх міцнішими, до підошви пришивають замшу, завдяки чому устілка стає жорсткішою. Такий варіант часто вибирають для дітей, які навчаються ходити.

Пінетки-їжачки в’яжуть ниткою-травкою. Крім спиць буде потрібно гачок. Без нього не вийде обійтися при створенні мордочки. Очі та ніс роблять із підручних матеріалів.

Всі елементи декору повинні бути міцно пришиті. Дрібні деталі часто спричиняють нещасні випадки, тому нехтувати заходами безпеки не варто.

В’язання пінеток для новонароджених та старших дітей не займе багато часу. З цим впорається навіть керманичка-початківець. Достатньо набратися терпіння та застосовувати на практиці рекомендації більш досвідчених майстринь.

Фото в’язаних пінеток