Вязання аранів спицями: вчимося вязати красиві візерунки своїми руками, фото найкращих схем з описом

В’язання аранів своїми руками: фото найкращих варіантів візерунків та переплетень. Інструкція з описом техніки в’язання спицями

Що таке Аран? Йтиметься про красиві візерунки складної структури на в’язаних речах. Такі орнаменти десятиліттями прикрашають одяг: шапки, шарфи, светри та пледи. Історія старовинної техніки бере свій початок у Ірландії. Жителі сіл прикрашали свій одяг химерними косами.

Дружини рибалок в’язали теплий одяг, закладаючи у візерунки удачу. Арани досі залишаються у тренді, прикрашаючи сучасні колекції. У чому секрет старовинного рукоділля? Обговоримо опис в’язання аранів поетапно, але спочатку трохи про минуле.

Історія ремесла

На заході Ірландії є три острови. Їх називають одним іменем – Аран. Аналогічну назву отримало древнє ірландське ремесло. Мешканцями островів здебільшого були фермери та рибалки.

Сурова природа внесла свій внесок у мистецтво в’язальниць. Так з’явився рибальський светр із своєрідними візерунками. У них приховано багато таємниць, які могли розгадати лише ватажки клану.

Робота рибалок була небезпечною. Іноді їх поглинало море, а тіло викидало на берег. За візерунками светри визначали з якоїсь сім’ї чи селища загиблий.