Мереживний комір (110 фото): інструкція, як звязати своїми руками, схеми, візерунки, фото + поради з описом

Мереживний комір — прості та красиві схеми, фото візерунків. Покроковий майстер-клас, як зв’язати спицями та гачком

З давніх-давен людина прагнула прикрасити свій побут і одяг. Одяг завжди був не тільки захистом від негоди, але й виразом статусу, достатку, смаку людини.

Прикрашали одяг різними способами. Комір – один із найяскравіших елементів, що дозволяє зробити вбрання неповторним.
Як би не змінювалися тенденції в одязі, але оригінальність та смак, як і раніше, цінуються при створенні одягу. Коміри не втрачають свого значення й у сучасній індустрії моди. Особливо цінуються ексклюзивні моделі, зроблені власноруч.

Раніше декоративні коміри носили в основному зі строгими класичними сукнями, шкільною формою, дитячим одягом. Сучасні моделі можна одягнути до товстих светрів, вечірніх суконь, літніх вбрань з льону та бавовни, шовкових блуз і костюмів.

Сучасні техніки

Варіантів виготовлення стильних прикрас у сучасному стилі також безліч.

Основні техніки, за допомогою яких виготовляють елегантні комірці та витончені пелеринки:

 • Шиття з тканин, мережива, прошви та їх комбінація;
 • Шиті вироби можна прикрасити вишивкою гладдю, вузликами, стрічками, у техніці рішельє;
 • Плетіння на кашлюках або імітація;
 • Плетіння у техніці фриволіті;
 • В’язання гачком.


Використання готових мережив, бісеру, намистин та декоративних пришивних елементів дозволяє створити абсолютно незвичайні моделі.

Для шитих комірців використовують не тільки батист і бавовну, але й шовк, органзу, парчу, мереживні тканини – тонкі ажури та щільне опукле мереживо, льон.


Вибір матеріалу

Вибір фасону та матеріалу залежить від стилю готового вбрання та тканини, з якої він виготовлений. До сукень у ретростилі використовують традиційні в’язані моделі з білого кроше або пошиті з мережива, вишиті рішельє, до сучасного одягу із щільних тканин – вибирають в’язані мереживні коміри.

До літнього одягу з грубуватих лляних та бавовняних тканин вибирають в’язані гачком моделі різних кольорів. До сукні з батиста та прошви – мереживо з прошви.

До шовкових суконь та витончених блузок найбільше підійде шовк, органза, готове тонке широке мереживо. Для вечірнього вбрання використовують шовк та органзу з вишивкою, люрекс, стрази, мереживо, пов’язане гачком із шовкових ниток, готові мережива.

Як вибрати колір

Сучасна мода припускає та вітає використання найрізноманітніших кольорів для комірів. Фантазія майстринь не обмежена традиційним білим кольором.

 • Єдине правило: прикраса не повинна зливатися з одягом. Краще вибрати контрастний колір або дуже світлий відтінок у тій самій колірній гамі.
 • Наприклад, чорне мереживо до світлої вовняної сукні або рожевої блузи, світло-блакитний комірець – до синього светра.
 • Одиноковий колір вибирають для літнього одягу з прошви.
 • Для вечірнього вбрання в’яжуть мереживні моделі з яскравих ниток з люрексом, вишивають стразами та бісером, вплітають намистини.
 • Окрасою будь-якого вбрання послужать пов’язані гачком моделі з імітацією коклюшкового плетіння чорного та червоного кольорів.
 • Популярні та багатобарвні моделі, зібрані з різнокольорових мотивів у техніці ірландського мережива.

Як підібрати фасон коміра до вбрання

Коміри бувають маленькі і великі, що закривають плечі на кшталт невеликої пелеринки. Чим більше модель, тим м’якшою і тоншою вона має бути. Для щільних суконь та костюмів використовують мереживні коміри у поєднанні з манжетами та оздобленням на кишенях.

 • Використовують товсті бавовняні або шовкові нитки для в’язання, готове полотно з дуже опуклим мереживом. Для вовняних светрів можна використовувати тонку вовняну кручену гладку нитку для в’язання.
 • Товсті масивні моделі прикрашають великими штучними перлами або бусинами. Для щільних теплих речей найчастіше використовують відкладні комірці невеликого розміру.
 • До літнього одягу використовують легке мереживо, тонкі бавовняні або лляні нитки для в’язання. Готові тонкі прозорі мережива використовують до легких шовкових речей. Форма та розмір коміра залежить від вирізу горловини (або декольте).
 • Чим закритіша сукня або блузка, тим більший комір. Можна використовувати зібрані у горловини смуги широкого прозорого мережива на зав’язці або ґудзичку. На великий виріз або декольте використовують нешироку смужку мережива.
 • Перед тим, як пошити мереживний комір для відкритих вечірніх суконь, ретельно вибирають фасон та матеріал. Матеріал – тонке мереживо, органза або шовк із вишивкою. Дуже популярні ажурні пелеринки, пов’язані гачком із шовку або люрексу.
 • Розмір коміра – великий, що прикриває плечі та лінію верху сукні. Гарне мереживо стане чудовою прикрасою вечірнього або коктейльного вбрання.


Застібки

Знімний комір може застібатися (або зав’язуватися) ззаду або спереду. Зрідка використовують асиметричне розташування застібки.

Комірці можуть застібатися на гудзики, або мати зав’язки зі шнурів або стрічок, шнурівку з атласних стрічок. Можна сколювати краї виробу невеликими брошками.

Чому вибирають моделі, пов’язані гачком

В’язання гачком дозволяє максимально урізноманітнити малюнки, використовуючи різні техніки, нитки, кольори. При цьому навчитися в’язати гачком не дуже складно (на відміну від технік вишивки, фриволіт, рішельє).

Шити на машинці також вміють далеко не всі. А стильну річ гачком може зв’язати навіть недосвідчена в’язальниця. Досвідчена майстриня може створити справжній витвір мистецтва – з шовку, із застосуванням складних технік – ірландського мережива, імітації коклюшкового плетива та ін.

Варіанти

Розмаїття технік в’язання гачком практично невичерпне. Кожна в’язальниця може підібрати фасон та малюнок відповідно до своїх вмінь, досвіду, смаку та фасону одягу.

Вибір стильного доповнення до сукні чи костюма – справа непроста. Вам допоможе багата підбірка фото мереживного коміра, розміщена нижче.

Що потрібно зробити до початку в’язання

Один і той самий малюнок по-різному виглядає залежно від нитки. Візерунок з тонкого шовку, грубого льону або товстої бавовняної нитки виглядає по-різному.
Тому при виборі фасону та нитки краще в’язати зразки, відпарювати, приміряти.

Можна спробувати зв’язати зразки гачками різного розміру. Зразки допоможуть розрахувати потрібну кількість раппортів – не завжди можна точно скопіювати візерунок.

Для маленьких виробів важко точно прорахувати необхідну кількість ниток. Краще купувати із запасом. Потрібно заздалегідь продумати спосіб з’єднання та купити ґудзички, стрічки, шнури.

Дуже важливий момент – зробити викройку чи трафарет із картону. Довжина внутрішньої частини в’язаного полотнища має точно співпадати з розміром вирізу горловини. На трафареті зручно відпарюватиме готовий виріб.

В’яжемо мереживний комір гачком

Кожен виріб, пов’язаний вручну, буде ексклюзивним.Речі, виготовлені майстринею, несуть неповторний слід її особистості.

Навіть модель, пов’язана за тією ж схемою, у різних майстринь відрізнятиметься. І ймовірність, що Ви зустрінете таку саму річ на іншій жінці, дорівнює нулю.

Нижче наведено схеми мереживного коміра різних фасонів, ажурних та більш щільних. Навіть в’язальниця-початківець зможе впоратися з в’язанням оригінального коміра за точною схемою. Головне – вибрати відповідний розмір, фасон та колір.


Після в’язання комірець потрібно відпарити і дати висохнути на викрійці або шаблоні. Потім пришивають зав’язки або гудзики. Світлі бавовняні моделі можна підкрохмалити – вони будуть краще тримати форму та відпрати.

Фото мереживного коміра