Фенечки з бісеру (110 фото ідей): найкращі схеми з малюнками. Майстер-клас плетіння браслета з бісеру своїми руками

Фенечки з бісеру своїми руками – найкращі фото ідеї прикрас. Урок бісероплетіння для початківців. Красиві схеми для дітей

Мистецтві плетіння прикрас з бісеру не одне тисячоліття. Відомі з часів Стародавнього Єгипту, вони в різний час виконували різні, не тільки декоративні функції. Так, наприклад, бісерний браслет міг багато розповісти про статус свого власника, розповісти про ніжні почуття або стати таємним посланням.

Своя сучасна назва фенечки отримали завдяки субкультурі хіпі. “Діти квітів”, які запозичили ідею дарування один одному “браслетів дружби” у індіанців Північної
Америки, вручаючи їх один одному, також використовували їх як символ братства, а однакові парні фенечки виконували роль обручок. Але сьогодні втратили своє символічне значення, вони стали просто витонченою прикрасою. Залежно від кольору та візерунка їх можуть носити як дівчата, так і юнаки, як маленькі модниці, так і стильні дами.

І хоча сучасні фенечки можуть сильно відрізнятися один від одного в дизайнерському рішенні, для їх виготовлення використовуються ті ж схеми плетіння, якими користувалися і індіанці, і бунтарі 60-х, і неформали 80 – 90-х, і маленькі дівчатка початку 2000 -х.

Матеріали та інструменти

Основним матеріалом для виготовлення цих напрочуд різноманітних прикрас є, звичайно, бісер. Відмінний насиченістю кольору, розміром та якістю, залежно від виробника, його можна придбати в магазинах для творчості та рукоділля.

 • Як видно на фото фенечок з бісеру, в одному браслеті можуть бути з’єднані елементи, різні не лише за величиною, а й формою. Вибір залежить від техніки плетіння та схеми візерунка: для полотна необхідний однорідний матеріал, а хрестики та квіточки можна плести з різнорідного.
 • Стеклярус та намистини використовуються як для декорування бісерних фенечок, так і як самостійний матеріал для плетіння. Техніку і схему слід вибирати в залежності від розміру: великі намистини не підходять для плетіння полотна, і квіточки з них виходять громіздкими, нерівними та неестетичними, так само як і квіточки зі стекляруса. Зате для плетіння хрестиком чудово підходить будь-який із цих матеріалів.
 • Фенечка з бісеру, пов’язана за традицією «браслету дружби», стає суцільною. Але якщо її планується зробити знімною, потрібно подбати про фурнітуру: різні застібки та замочки можуть не тільки виконувати свою безпосередню функцію, а й слугувати декоративним елементом.
 • Ліску можна назвати як матеріалом, так і інструментом: деякі умільці в процесі плетіння не користуються голками, хоча вони сильно полегшують процес. І волосінь та голку потрібно підбирати, враховуючи розмір отвору в бісері, намистину або стеклярусі, та заплановану щільність виробу. Крім того, для плетіння можна використовувати тонкий дріт, який зафіксує форму браслета, або тонку шовкову нитку – він надасть йому м’якість та еластичність.

Для плетіння прямого полотна знадобиться верстат. Якщо бісероплетінням ви займаєтеся раз-по-раз, купувати його не обов’язково. Такий пристрій легко зробити своїми руками із підручних матеріалів.

Плетіння хрестиком

Ця техніка плетіння фенечок з бісеру для початківців підходить найкраще. Її схеми прості та зрозумілі, дозволяють швидко отримати необхідний досвід, що дозволяє перейти на наступний рівень.

Для виготовлення найпростішого браслета в 1 ряд, знадобиться бісер, волосінь і 2 голки, вставлені в обидва кінці.

 1. Нанижіть на волосінь 4 бісерини (позначимо їх як А, В, С, D).
 2. Через бісерину D за допомогою 2-ї голки пропускаємо волосінь хрестоподібно, затягуємо та замикаємо перший хрестик.
 3. На 1-у голку (праворуч) нанизуємо 2 бісерини (позначимо їх як К та М), на 2-у – одну.
 4. Через бісерину М пропускаємо другу волосінь так само, як зазначено в п.2.
 5. Продовжуйте плетіння до отримання ланцюжка потрібної довжини.
 6. Після закінчення роботи замкніть ланцюжок, пропустивши 2-у волосінь через бісерину В і зав’язавши вузлом. Або прикріпіть застібку.
 7. Підплавте волосінь, щоб вузол не розв’язався.

Цю схему фенечок з бісеру для початківців можна урізноманітнити, додаючи з боків не одну, а 2 – 3 бісерини, або пропускаючи волосінь навхрест через пару прилеглих.

При з’єднанні в одному ланцюжку бісеру, стекляруса і намистин можна досягти цікавого ефекту і отримати в результаті оригінальну прикрасу.

Плетіння широких фенечок «хрестиком»

Широкі фенечки – однотонні або з дивовижним візерунком – це вже серйозна прикраса. Його можуть собі дозволити не лише юні та волелюбні, але й, за певного дизайну, світські кокетки. Робота над ними не настільки складна, скільки трудомістка, але все ж вимагає певного навички.

Освоївши ази плетіння фенечок з бісеру, можна зробити наступний крок і наважитися на плетіння широкої фенечки.

 1. Уважно вивчіть схему вибраного вами виробу або продумайте та складіть свою.
 2. Згідно з ним, сплетіть 1 ряд браслета звичайним способом.
 3. Візьміть 2-у волосінь і пропустіть її через бісерину С (умовні позначення збережемо відповідно до попередньої інструкції).
 4. Нанижіть на 2-ю голку 3 бісерини (назвемо їх F, E, G).
 5. Через бісерину G пропускаємо 1 ліску, виводимо її назовні.
 6. Через ту ж бісерину навхрест пропускаємо 2-у волосінь, затягуємо хрест, а потім цією ж голкою приєднуємо його до основного ланцюжка, пропустивши 2-ю волосінь через бісерину К.
 7. Кожен наступний хрест виконується тим самим способом.
 8. Наступні ряди плетуться аналогічно.
 9. Колір бісерин, що вплітається в браслет, повинен відповідати схемі.

Ширина готової фенечки залежить від кількості рядів, візерунок – від чергування кольорів (він запланований схемою), щільність – від товщини волосіні або нитки, жорсткості можна досягти, якщо замість волосіні використовувати тонкий дріт.Плетіння «квіточкою»

Цей милий браслетик підкреслить крихкість дівчачого зап’ястя.Не дивно, що його так люблять дівчата та підлітки! Та й розібратися у тому, як плести фенечки з бісеру в цій техніці можуть навіть дошкільниці.

Стандартна схема плетіння квіточки виглядає так:

 1. На волосінь нанизується 6 – 8 бісерин – залежно від розміру.
 2. Коло замикається і волосінь для закріплення елемента пропускається через нього ще раз.
 3. Робочий кінець виводиться з 8-ї бісерини в центр кола, що утворився, на нього нанизується 9-а бісерина.
 4. Кінець робочої волосіні виводиться через 3 або 4 бісерину (залежно від їх кількості в колі).
 5. Для плетіння наступної квіточки беруть на 2 бісерини менше (позначимо їх як 8,9, 10, 11 або 10,11, 12, 13, 14, 15 – відповідно до початкової кількості), нанизують їх на робочий кінець.
 6. Нове коло замикають, пропустивши волосінь через 4 і 3 або 5 і 4 бісерини відповідно.
 7. Проводять волосінь по колу, фіксуючи форму, в центрі розміщують наступну серцевину.
 8. Кінець виводять через 9 або 12 бісерини.
 9. Процес повторюють до отримання ланцюжка бажаної довжини.
 10. З’єднують і фіксують так само, як і під час плетіння хрестиком.

Урізноманітнити плетіння допомагають варіації кольорів і розмірів бісеру або невеликих намистин, переходи без серцевини або виконані у вигляді тонких ланцюжків. Цей спосіб дозволяє плести і фенечки, що складаються з кількох рядів. Тоді зап’ястя прикрасить яскрава квіткова галявина.

Плетіння полотном

При першому погляді на ці прикраси, що вражають різноманітністю візерунків, малюнків, написів і навіть пейзажів, здається, що для розуміння того, як плести фенечки з бісеру в такий спосіб, знадобляться роки практики. Насправді його схеми не складніші за інші.

 1. Нанижіть на волосінь або нитку 10 бісерин або намистин.
 2. Пропустіть робочий кінець через 9, а потім знову через 10, затягніть нитку.
 3. Проведіть робочий кінець знову через 10-ту намистину, нанизайте на нього 11-у.
 4. Пропустіть волосінь через 8 намист і знову через 11, з’єднавши їх за допомогою своєрідної петлі.
 5. Продовжуйте плетіння ряд за рядом.
 6. Контролюйте силу натягу, не допускайте перекосів полотна.

Такий спосіб плетіння хороший для створення «косих» візерунків та орнаментів. А ось для того, щоб створити картину чи виплести ім’я, краще зробити пряме полотно.Але для його виготовлення потрібен верстат.

Верстат для плетіння прямого полотна

Якщо ви впевнені, що бісероплетіння у вашому житті серйозно і надовго, сміливо купуйте верстат. До нього буде додана інструкція, яка допоможе розібратися в тонкощах його експлуатації. А простий саморобний верстат можна зробити і з підручних матеріалів.

Наприклад, із коробки або пластикового контейнера. Бажано, щоб його ширина відповідала довжині запланованого виробу – це позбавить зайвого клопоту з переміщенням полотна.

Якщо ми вчимося робити своїми руками ексклюзивні прикраси, непогано б освоїти і технологію виготовлення саморобних пристосувань для плетіння. Зайвим це точно не буде.

 1. Для роботи можна використовувати як волосінь, так і нитку. Її кінець закріплюють на дні коробки або контейнера за допомогою скотчу, і обмотують нею такий «верстат» так, щоб кількість поздовжніх ниток була на 1 більша, ніж бісерин в одному ряду.
 2. Обрізавши нитку або волосінь, кінець теж зафіксувати на дні коробки, а потім перевернути ємність.
 3. Нити розправити так, щоб вони розташовувалися паралельно один одному на однаковій відстані.
 4. В контейнер висипати бісер. Набрати на голку необхідну кількість бісерин і протягнути через них волосінь.
 5. Вирівняти ряд, що вийшов, прикласти його до ниток, натягнутих на верстаті, знизу, так, щоб між бісеринами і по краях майбутнього браслета розташовувалося по одній нитці основи.
 6. Захлеснути робочою ниткою крайню нитку основи і знову нанизати на неї всі намистини.
 7. Так плести ряд за рядом. Після закінчення роботи з’єднати браслет, знявши його зі верстата, або зафіксувати край, зав’язуючи робочою ниткою звичайні швейні вузли кожної нитки основи.

Щоб виплести таким чином візерунок або ім’я, треба чітко дотримуватися схеми. Ознайомившись із готовими, пропонованими у навчальних посібниках з бісероплетіння, свою скласти вже не важко.

Схеми плетіння

Для елементарних виробів створення схеми необов’язково. Але для того, щоб сплести браслет з візерунком, потрібно або мати феноменальне конструктивне мислення і пам’ять, або все ж таки скористатися схемою.


Навіть найлегший майстер-клас для початківців не обходиться без знайомства з ними, без навчання їх читання та розуміння, оскільки:

 • Вони відображають техніку плетіння: хрестик, квіточка, полотно
 • Дозволяють побудувати візерунок і привести у відповідність колірну гаму
 • Дають можливість заздалегідь вирахувати кількість матеріалу, що знадобиться для роботи
 • Допомагають контролювати процес і не допускати помилок

Самодельні схеми викреслюють, як правило, на зошитовому листі, дотримуючись умовного масштабу 1 намистина = 1 клітинка. У процесі роботи, контролюючи послідовність її виконання, щоб не збитися і не помилитися, вже сплетені ряди на схемі можна закреслювати.

Вибирайте або вигадуйте малюнок, кресліть схему, плетіть і носіть із задоволенням фенечки, зроблені своїми руками.

Фенечки forever

Можна не знати історію виникнення фенечок і не цікавитися нею, але заперечувати їхню красу неможливо. Вони підкреслюють індивідуальність, мають винятковий шарм.

Їх приємно робити та отримувати в подарунок, адже вони, як і раніше, залишаються символом дружби та взаємної прихильності.


А вже про користь їхнього плетіння сказано так багато, що сумніватися в ній не доводиться:

 • Розвиток уваги та усидливості
 • Розвиток дрібної моторики
 • Конструктивне та просторове мислення
 • Уяви та естетичного смаку

Словом, прекрасні у всіх відношеннях! Тому їх популярність, що повернулася і зростає, радує не тільки рукоділниць, а й модниць, які розуміються на стильних прикрасах. Отже, те, що сьогодні було дитячим захопленням, завтра може стати справою життя.Фото фенечки з бісеру