Вязані фрукти: схеми з фото та описом. Вязані іграшки спицями та гачком. Покроковий майстер-кас для початківців

В’язані фрукти – схеми та інструкції, як пов’язати правильно. Вчимося в’язати спицями. Фото прикладів іграшок
В’язання знаходиться на піку популярності, особливо новий тренд – виготовлення маленьких іграшок. Вироби роблять для прикраси будинку, подарунків, продажу чи конкурсу. Іграшки можуть бути у вигляді чоловічків, звірят, фруктів або овочів.

У стародавній Японії народилася традиція в’язання ляльок та сувенірів маленького розміру, які були не лише прикрасами, а й служили оберегами

Оригінально пов’язані своїми руками яскраві фрукти – це вдала прикраса для кухні. Виготовлення в’язаних фруктів – захоплюючий процес для рукоділниць, а в основі лежить японська технологія амігурумі.

Основи методу амігурумі

Сьогодні тисячі людей у ​​всьому світі намагаються освоїти амігурумі. Можна, звичайно, в’язати вироби будь-яким способом, але за методом амігурумі вони виходять акуратними, краще та довше тримають форму.

Іграшки амігурумі носять як брошку, на сумках та парасольках, мобільних телефонах, їх вішають в автомобілі та на святкові ялинки, з ними грають діти


Однак не кожна зв’язана іграшка це амігурумі.

У мистецтві амігурумі є свої правила:

 • Виконується з окремих деталей;
 • Деталі непропорційні;
 • Обмежуються за розміром;
 • Застосовується спеціальна техніка в’язання;
 • Набивається наповнювачем;
 • Олюднюються вироби.

Етапи роботи:

 1. Спочатку виготовляються окремі деталі виробу, потім акуратно зшиваються.
 2. Співвідношення розмірів деталей повинно не відповідати оригіналу зображення.
 3. Розмір виробу у висоту від 1–2 см до 7–10 см, рідко до 50 см. Чим менше іграшка, тим майстерніший майстер.
 4. Особлива техніка полягає в тому, що починається процес з утворення «кільця амігурумі» або повітряних петель, з’єднаних у кільце, далі виріб в’яжеться по спіралі і тому у в’язаного полотна відсутні краї.
 5. Обов’язково готова іграшка набивається наповнювачем. Майстрині називають її ім’ям, іноді на честь героїв мультфільмів. Навіть на овочах та фруктах роблять очі та рот.

Підготовка до в’язання іграшок

Уявіть, що ви вже вирішили взятися за справу і зв’язати фрукти своїми руками. Вам, напевно, потрібні рекомендації, щоб правильно вибрати інструменти, матеріали та освоїти технологію.Інструменти

Зустрічаються фрукти в’язані спицями та фрукти в’язані гачком. Для зручності в’язання фруктів підходить більше гачок, тому що він дозволяє непомітно змінювати кількість петель.

Краще брати інструмент з металу, розміром менший за товщину пряжі, оскільки тоді виходить полотно щільніше, що важливо при виготовленні іграшок.

Потрібні ножиці та велика голка для зшивання деталей.

Пряжа

Для в’язання фруктів підходить акрилова або бавовняна пряжа, яка випускається різних кольорів та відтінків. Найчастіше використовують акрилову нитку, вона не дорога за вартістю, а товщина така, що робить оригінальною фактуру в’язаного полотна.

 • Можна використовувати спеціальну дитячу пряжу, якщо в’яжуться іграшки для дітей.


Наповнювач

В’язані фрукти наповнюють для створення форми виробу. Як наповнювач пропонуються такі типи матеріалів:

 • Штучні: синтепон, холлофайбер, гранули скла, металу або пластику;
 • Природні: крупи, горох, кавові зерна.

Іграшка пов’язана щільно набивається наповнювачем. Продаються спеціальні палички для набивання, але можна використовувати інший кінець металевого гачка або спицю. Коли в’яжуться не об’ємні і плоскі іграшки, наповнювач не потрібен.

З чого почати?

Якщо немає досвіду виготовлення маленьких іграшок, починають в’язати фрукти, що мають круглу форму.

 • Це може бути яблуко, мандарин, апельсин, вишня.
 • Потім можна перейти до складніших виробів — ананас, банан, груша, лимон.

Круглі фрукти в’яжуться однаково, і відрізняються вони лише розміром, кольором пряжі, технікою стяжки для надання форми, наявністю або відсутністю стебла і листа.

Починають в’язати всі фрукти однаково. Це стосується у разі використання і спиць та гачка.Якщо в’яжуть короткими спицями, то починають із набору трьох петель і далі в’яжуть по колу.

При використанні гачка надходять таким чином:

 1. Намотують нитку на олівець або палець 2-3 рази або роблять 4 повітряні петлі та закріплюють у кільце («кільце амігурумі»)
 2. Кільце знімається
 3. Обв’язується кільце по колу (6 стовпчиків без накиду)
 4. Першу та останню петлі з’єднують
 5. Підтягують за початковий кінець нитки до утворення щільного диска

Далі в’яжуть за відповідною схемою для кожного виду фруктів.

Приклади в’язання фруктів

Правила в’язання фруктів можуть бути у вигляді покрокових схем рядами або відео. Кожен має сам вибирати, який формат йому зрозумілий та комфортний для використання. Має значення досвід в’язання, а також зручність сприйняття.

Нижче наводяться схеми виготовлення в’язаних фруктів гачком (мандарин та яблуко) та відео в’язання фрукта (груша) гачком та спицями.Іграшка «Мандарин»

Робота починається з вибору нитки оранжевого кольору та металевого гачка відповідного розміру.Петля накручується на палець, далі по рядах:

 1. Обв’язується петля 6 стовпчиками без накиду.
 2. Додається 6 петель (у кожній петлі 2 стовпці без використання накиду).
 3. Додаються петлі через одну петлю (2 стовпці).
 4. Додаються петлі через дві петлі (2 стовпці).
 5. Додаються петлі через три петлі.
 6. З 6 по 24 ряди в’яжуть по колу.
 7. У 7 ряду додають по одній петлі до 5 петлів, в 9 ряду – до 6 петлів, в 15 ряду – до 7 петлях. У результаті виходить 48 петель.
 8. Зменшують петлі з 17-го ряду. Кожні 7 та 8 петлі пов’язують в одну.
 9. Далі зменшують відповідно через кожну 6-у, 5-у, 4-у петлю.

Після 24-го ряду набивають наповнювачем в’язану форму. Далі виконується 25-й ряд: зменшується кожна третя петля.

У 26-му ряду зменшуються через 1 петлю, до того, як залишиться 5 петель. Нитка обрізають (залишити довжину 20 см), кінець нитки вставляють у голку, стягують і зашивають виріб.

Іграшка «Яблуко»

Спочатку в’яжемо яблуко, потім гілочку та листок. Для яблука беремо нитку жовтого, зеленого або червоного кольору, для гілочки – коричневу, а для листочка – зелену.

Робимо невелике кільце, обмотуючи нитку навколо пальця, закріплюємо його поруч із 4 петель. В’яжемо іграшку за схемою.

Схема в’язання іграшки «яблуко»

Прийняті позначення:

 • Стовпець без накиду — ст.б.н.;
 • Стовпець з накидом – ст.с.н.;
 • Сполучний стовпець — с.с.;
 • Додаток — «+», зменшення — «-»;
 • Напівстовпчик з одним накидом — пссн.

Яблуко в’яжеться доки не залишиться 5 петель. Обрізається нитка (20 см залишають) і набивається іграшка наповнювачем.

Кончик нитки вставляється в голку та стягується фрукт по центру яблука для надання природної форми. Стебло набивається наповнювачем, потім разом із листом пришивається до вершини яблука.

Фото в’язаних фруктів представлені нижче

На початку 2000-х років була створена японська, а пізніше міжнародна асоціація амігурумі. Все більше з’являється членів асоціації, які обмінюються досвідом виготовлення та іграшками.

Цікаво те, що в основі амігурумі лежить японська технологія з використанням монохромних кольорів нитки, а в Європі та Америці стали використовувати яскраві кольори пряжі.

Думаю, що Росія, маючи великий досвід різних напрямків рукоділля, внесе свій національний колорит у розвитку амігурумі. Тепер, коли ви знаєте, як в’язати фрукти, можете сміливо приступати до захоплюючих занять.

Фото в’язаних фруктів