Вязані фрукти: схеми з фото та описом. Вязані іграшки спицями та гачком. Покроковий майстер-кас для початківців

В’язані фрукти – схеми та інструкції, як пов’язати правильно. Вчимося в’язати спицями. Фото прикладів іграшок
В’язання знаходиться на піку популярності, особливо новий тренд – виготовлення маленьких іграшок. Вироби роблять для прикраси будинку, подарунків, продажу чи конкурсу. Іграшки можуть бути у вигляді чоловічків, звірят, фруктів або овочів.

У стародавній Японії народилася традиція в’язання ляльок та сувенірів маленького розміру, які були не лише прикрасами, а й служили оберегами

Оригінально пов’язані своїми руками яскраві фрукти – це вдала прикраса для кухні. Виготовлення в’язаних фруктів – захоплюючий процес для рукоділниць, а в основі лежить японська технологія амігурумі.

Основи методу амігурумі

Сьогодні тисячі людей у ​​всьому світі намагаються освоїти амігурумі. Можна, звичайно, в’язати вироби будь-яким способом, але за методом амігурумі вони виходять акуратними, краще та довше тримають форму.

Іграшки амігурумі носять як брошку, на сумках та парасольках, мобільних телефонах, їх вішають в автомобілі та на святкові ялинки, з ними грають діти


Однак не кожна зв’язана іграшка це амігурумі.

У мистецтві амігурумі є свої правила:

 • Виконується з окремих деталей;
 • Деталі непропорційні;
 • Обмежуються за розміром;
 • Застосовується спеціальна техніка в’язання;
 • Набивається наповнювачем;
 • Олюднюються вироби.

Етапи роботи:

 1. Спочатку виготовляються окремі деталі виробу, потім акуратно зшиваються.
 2. Співвідношення розмірів деталей повинно не відповідати оригіналу зображення.
 3. Розмір виробу у висоту від 1–2 см до 7–10 см, рідко до 50 см. Чим менше іграшка, тим майстерніший майстер.
 4. Особлива техніка полягає в тому, що починається процес з утворення «кільця амігурумі» або повітряних петель, з’єднаних у кільце, далі виріб в’яжеться по спіралі і тому у в’язаного полотна відсутні краї.
 5. Обов’язково готова іграшка набивається наповнювачем. Майстрині називають її ім’ям, іноді на честь героїв мультфільмів. Навіть на овочах та фруктах роблять очі та рот.