Вязання реглану зверху вниз: дуже докладна схема з фото та описом. Майстер-клас з інструкціями для початківців

В’язання реглану – фото моделей, схеми візерунків для початківців, проста інструкція з описом в’язання зверху вниз

Конструкції в’язаних виробів не відрізняються такою різноманітністю, як швейні, але в них є свої цікаві варіанти. Такий тип крою, як реглан широко використовують у різних видах машинної або ручної в’язки одягу. Вони з’єднання переда, спинки та рукавів є безшовним і виходить у процесі в’язання.

Реглан можна зв’язати на спицях зверху донизу або навпаки. У кожному способі є свої особливості, яким не так складно навчитися, щоб своїми руками створити теплий та красивий джемпер, кардиган чи светр.

Поява та особливості в’язання регланом

При виникненні потреби зв’язати новий одяг, перед виконавцем постає питання, який крій для його конструкції краще вибрати: втачний рукав, цільнокроєний тип «кажан», комбінований або реглан.

 • При цьому в’язання спицями реглану має цілу низку переваг, завдяки легкості у виконанні та зручності при носінні виробу, який не обмежує рухів, а також коригує фігуру.
 • Рукав реглан захоплює частину деталей спинки і переда, тому що при цьому виді конструкції відсутній плечовий шов і комір з’єднується з верхом відразу всіх деталей.
 • Цей вид крою був придуманий ще в ХIХ столітті кравцями англійського барона Реглан, якому треба було за допомогою особливого типу одягу приховати відсутність руки, втраченої у битві під Ватерлоу.

Для нього створили такий вид плаща, який не обмежував руху та приховував каліцтво. Його ім’я стало назвою цілого напрямку в конструкції одягу.

Деталі можна зв’язати окремо, а потім пошити, але основний інтерес представляє безшовний спосіб виготовлення трикотажного одягу.Способи в’язання реглану

Якщо майстром вибрано спосіб вшивного в’язання реглану, всі чотири деталі в’яжуть окремо знизу вгору, а потім збирають разом, вив’язуванням коміра.

 • Лінія плеча в цьому випадку виходить поступовим зменшенням петель з двох країв полотна на всіх частинах виробу, які потім зшивають по лініях, що з’єднують горловину з проймою.
 • Щоб край виходив рівним, прибирають петлі з двох сторін в однаковому порядку, залишаючи в кінці рядів цілу смужку шириною з 3-4 петель.
 • Велика увага приділяється безшовному методу в’язання реглану зверху спицями. При цьому використовують кругові спиці, а форма виробу формується за допомогою додавання додаткових петель усередині суцільного полотна.
 • Розділові лінії можуть бути оформлені декоративно або нести лише функціональне навантаження. Можна приховувати ритмічний крок в’язки, використовуючи різні візерунки, такі як джгути та кіски.
 • Вибираючи візерунок, завжди слід враховувати якість та колір пряжі. У тих випадках, коли вона світла і гладка, добре виглядатимуть опуклі візерунки, а на темній і пухнастій вони не виділятимуться, зате для такого виду ниток буде доречна ажурна в’язка.
 • При в’язанні одягу з мохера або «травки», дії з петлями, що утворюють реглан, можуть бути найменш помітними.
Зменшення петель подвійним способом

Крім простого варіанта зменшення петель, часто використовується схема в’язання реглану за подвійним методом зменшення.

При простому способі можна пров’язати 2 петлі разом або перекинути над пров’язаною петлею ту, що не була пров’язана.

Прямий перекид роблять правою спицею, а зворотний, відповідно, лівою. Для того, щоб підкреслити рельєф лінії реглану, більше підійде пряме перекидання з одним напрямком нахилу.

Наприклад, порядок зменшення петлі з нахилом вліво робиться таким чином:

 • Лицьова петля знімається;
 • Наступна за нею пров’язується лицьовою;
 • За допомогою лівої спиці знята раніше петля перекидається ліворуч через верх пров’язаної.

Подвійна схема в’язання реглану спицями полягає в тому, що забираються одночасно 2 петлі з кожних трьох по плечовому скосу. Це можна зробити одним із способів:

 • Три петлі пров’язуються разом однією лицьовою;
 • За допомогою прямого або зворотного перекидання двох не пров’язаних петель над пров’язаною, при якій отримана в результаті петля нахиляється в одному з вибраних напрямків.
Метод додавання петель

Отримати лінію реглану можна при безшовному в’язанні виробу від горловини. Петлі додаються по лініях, що розділяють деталі спинки, переду та двох рукавів між ними.

 • Як правило, додаткові петлі виходять лише в лицьових або виворітних рядах, з обох боків від наміченої лінії скосу. Вісь додавання петель подвійним методом утворюється всередині полотна трьома петлями, які намічаються на самому початку в’язання.
 • Для цього з першої осьової петлі треба вив’язати дві, потім пров’язати одну середню, а з третьої знову зробити дві. Кругове в’язання виконується на кругових спицях, які є двома основами їх металевих прутків довжиною 15-20 см, з’єднаних між собою шнуром із силікону, волосіні або пластмасового кембрика.
 • Таке в’язання має багато позитивних моментів, таких як відсутність швів, використання однієї цільної нитки без вузлів, швидке виконання роботи.Для даної методики в’язання реглана жінка може вибрати безліч моделей, що приховують недоліки фігури — занадто широкі плечі або повноти.

Технічні маніпуляції для створення потрібної форми полотна можна перетворити на додатковий декор.

Складністю при в’язці суцільного реглану є необхідність точного розрахунку кількості петель, що додаються, для різних видів пряжі та розмірів.

Розрахунок в’язання реглану від горловини

Технологічне в’язання реглану зверху вниз є більш простим і доступним. З його допомогою можна створювати міцні та зручні речі, які будуть довговічнішими порівняно з шовними.


Особливо вони зручні для маленьких дітей, ніжна шкіра яких гостро реагує на тугі опуклості в одязі.

 1. Для розрахунку майбутньої в’язаної речі необхідно зняти мірки об’єму шиї, обхвату грудей та талії. Знадобиться також замір довжини рукава та всього виробу.
 2. Для визначення щільності в’язання треба зв’язати невеликий фрагмент із кількох петель і порахувати, скільки їх опиниться в одному сантиметрі.
 3. Величину кола шиї треба потім помножити на кількість петель в 1 см.
 4. Наприклад, при отриманні для горловини розрахункового числа 52 см, на рукави слід виділити по 4 петлі, на ширший перед 26 петель, а на спинку 18.
 5. Між ними в процесі додавання петель утворюється 4 осі, що створюють конструкцію одягу, пов’язану з регланом.

Фото в’язання реглану