Вязання реглану зверху вниз: дуже докладна схема з фото та описом. Майстер-клас з інструкціями для початківців

В’язання реглану – фото моделей, схеми візерунків для початківців, проста інструкція з описом в’язання зверху вниз

Конструкції в’язаних виробів не відрізняються такою різноманітністю, як швейні, але в них є свої цікаві варіанти. Такий тип крою, як реглан широко використовують у різних видах машинної або ручної в’язки одягу. Вони з’єднання переда, спинки та рукавів є безшовним і виходить у процесі в’язання.

Реглан можна зв’язати на спицях зверху донизу або навпаки. У кожному способі є свої особливості, яким не так складно навчитися, щоб своїми руками створити теплий та красивий джемпер, кардиган чи светр.

Поява та особливості в’язання регланом

При виникненні потреби зв’язати новий одяг, перед виконавцем постає питання, який крій для його конструкції краще вибрати: втачний рукав, цільнокроєний тип «кажан», комбінований або реглан.

  • При цьому в’язання спицями реглану має цілу низку переваг, завдяки легкості у виконанні та зручності при носінні виробу, який не обмежує рухів, а також коригує фігуру.
  • Рукав реглан захоплює частину деталей спинки і переда, тому що при цьому виді конструкції відсутній плечовий шов і комір з’єднується з верхом відразу всіх деталей.
  • Цей вид крою був придуманий ще в ХIХ столітті кравцями англійського барона Реглан, якому треба було за допомогою особливого типу одягу приховати відсутність руки, втраченої у битві під Ватерлоу.

Для нього створили такий вид плаща, який не обмежував руху та приховував каліцтво. Його ім’я стало назвою цілого напрямку в конструкції одягу.

Деталі можна зв’язати окремо, а потім пошити, але основний інтерес представляє безшовний спосіб виготовлення трикотажного одягу.