Вязання бриош спицями: покрокова інструкція з фото та описом. Вчимося, як вязати в техніці бриоша

В’язання бриош — фото найкращих моделей та схем для початківців. Майстер-клас в’язання спицями в техніці бриоша

Техніка в’язання бриош була придумана порівняно недавно, але вже стала популярною. Речі, виконані в такий спосіб, виглядають ефектно у будь-якому колірному виконанні.

Щоб освоїти в’язку подібним малюнком, спочатку має бути вивчена англійська патентна гумка.

Коротка історична довідка

До кінця 19 століття техніку в’язання бриошу застосовували лише для виготовлення декоративних подушок.

Після того, як дизайнер Джейн Вівер опублікувала модель капелюшка, що нагадує круглу подушечку, подібну в’язку стали використовувати при створенні ковпаків для чайників та головних уборів.

У 20 столітті техніка продовжує зустрічатися у виробах, що потребують ребристого двошарового полотна. А подушка була прибрана з книг з в’язання через старіння дизайну.

Основні нюанси

Ця техніка завдяки тому, що в ній можна поєднувати різні прийоми, утворюючи немислимі на перший погляд схеми, робить однотонні та багатобарвні в’язані вироби однаково оригінальними.

 • Симетричні прямі смужки, плетені кіски, спец-орнаменти – бриоша виходить за ці межі.
 • Полотно, вив’язане цим способом, виходить двостороннім, схожим на арки, що йдуть вдалину.
 • Інша технологічна особливість методу – подвоювання частини місць за рахунок спущених ниток.
 • Бріош підійде практично для будь-яких речей із пряжі. Виняток становлять пледи та теплі ковдри.

Потрібно лише пам’ятати, що товщина виробів буде товще за звичайну приблизно вдвічі. Через високу еластичність полотна, його рекомендується застосовувати для компактних обтягуючих деталей гардеробу.


Дизайнери радять створювати теплі демісезонні предмети одягу:

 • Гольфи,
 • Уггі,
 • Шарфи,
 • Варежки,
 • Митенки,
 • Светри,
 • Спідниці.

Рекомендації

В’язальницям-початківцям варто знати, що техніка бриоша передбачає в’язання спицями.Хоча на перший погляд може здатися, що навчитися їй неймовірно важко, після одного уроку відбувається освоєння основних прийомів.

От корисні поради від досвідчених майстринь:

 1. При застосуванні різнокольорової пряжі процес буде більш захоплюючим, оскільки при використанні кольорових ниток менше втомлюються очі та робота рухається швидше.
 2. Вивчення в’язання новачками має відбуватися на невеликих предметах одягу. Наприклад, для першого разу можна зв’язати кашне.
 3. Перш ніж починати в’язання, необхідно перевірити щільність візерунка, зв’язавши зразок.

Вибір пряжі та інструменту

З опису в’язання слід, що для бриош в теорії підійдуть будь-які нитки. Але так як полотно виходить об’ємним і теплим, найчастіше перевагу віддають вовняною та сумішевою (шерсть із синтетичними волокнами) пряжі.

 • Піде і акрил. Однак він повинен мати високу якість. Цей матеріал відрізняє чудове прийняття будь-яких барвників та стійкість до вицвітання. Це важливо для кольорових моделей, де потрібна чітка контрастність.
 • Не підійдуть мохерова пряжа та ангора. Також бажано відмовитися від альпаки, якщо вона пухнаста. Нитки рекомендовані гладкі, спеціально оброблені (супервош), із сильною або середньою круткою.

Номер спиць залежить від товщини пряжі. Найчастіше в бріоші застосовуються для отримання головних уборів та кашні спиці №3 або №4.

Фахівці радять дотримуватися щільної в’язки – пухке полотно не зможе зберегти свою форму.

Якщо ви сумніваєтеся, який інструмент вибрати, краще зупинитися на меншому номері.

Покрокова інструкція

В основі техніки лежить патентна гумка. Порядок кроків при в’язанні бриоша для початківців:

 1. Набрати непарне число петель.
 2. Набрати в’язку: 1 кромкова, далі 1 лицьова, 1 знята. Перекидають на 2 спицю.
 3. Повторювати комбінацію до кінця ряду. Останню петлю вив’язати лицьовою. Весь ряд може бути виконаний однаково. Якщо якась ділянка відрізняється – в’язка зроблена неправильно.
 4. Щоб зробити накид, перекинути робочу нитку через спицю без перекрутки.
 5. 2-у виворітну петлю прибрати на правий край. Далі вже з перенесеним накидом захопити лицьову петельку, утримуючи нижню з ряду (2 нитки). Повторювати до кінця ряду.

Шапка в техніці бриоша

На прикладі роботи Катерини Мушин найпростіше зрозуміти технологію виконання кіс бриош. Розмір головного убору – 56-58 см.

Необхідні матеріали:

 • Сірі та вишневі нитки 175 м/50 г по 1 мотку кожного кольору;
 • Спіці №3,5 та №4.

Порядок кроків:

 1. Взяти спиці №3,5, набрати 80 петель, використовуючи традиційний спосіб, додати 1 кромочну. Ця нитка буде допоміжною, потім вона забереться.
 2. В’язати перший ряд із сірої пряжі, чергуючи 1 лицьову петлю та накид. 81 петлю зробити лицьовою.
 3. Першу петельку з лівого краю перезняти на праву. 81 елемент зняти через неї і повернути праву петлю назад на лівий край, об’єднавши початковий ряд у кільце.
 4. Для другого ряду використовувати вишневі нитки. Лицьову петельку зняти, утримуючи робочу нитку. З накиду вив’язати виворітну петельку. Повторювати дії до кінця.
 5. Повернутися до сірої пряжі.Пров’язати всі лицьові, виворітні зняти.
 6. Наступний ряд виконати вишневим кольором. Сірі лицьові зняти, вишневі – пров’язати виворітними. Потім повторювати п. 5 і п. 6. У вас має бути двошарове полотно для околиця шапки.
 7. Виконати по 9 рядів кожного кольору. Прибрати допоміжний набірний край, що складається з двох ниток (обидві треба розпустити).
 8. Змінити спиці. Зменшити кожну 9 і 10 петлі – виконується в процесі в’язання підготовчого ряду сірими нитками (1 лицьова, зняти петельку з накидом). Зменшити подвійним зменшенням (зняти 1 петлю, вив’язати 2, на отриману – накинути зняту).
 9. Пов’язати коси. Застосувати техніку створення окремих фрагментів полотна із додаткового інструменту.
 10. Після досягнення 2/3 від потрібної висоти берета, почати поступово зменшувати.
 11. Стягнути петлі в кільце і зібрати виріб. В’язання шапки бриоша завершено.

Бріош – одна з популярних технік в’язання спицями. Вона досить проста в освоєнні. Головне, навчитися правильно чергувати петлі.

Якщо ви хочете поповнити свій гардероб стильним шарфом або шапкою, то варто, неодмінно, придивитися до цього способу в’язки, адже він дозволяє отримати неймовірно м’які та теплі речі.

Фото в’язання бриоши