Вязання серветок гачком: ТОП-100 фото схем з описом, як звязати ажурну серветку своїми руками (покроковий майстер-клас)

В’язання серветок гачком своїми руками: ТОП-100 фото моделей та схем. Майстер-клас із описом виготовлення ажурних серветок

В’язання серветок це досить копітка, але цікава робота, яка втілює в собі легкість та ніжність виробу.

Такі роботи здатні показати рівень майстерності в’язальниці, але і початківцям ручницям буде не складно навчитися цього мистецтва.

Вибір інструментів та пряжі

Зв’язати серветки можна як спицями, так і гачком, це лише питання переваг. Але варто зазначити, що для ажурного тонкого в’язання мережива краще серед майстрів використовувати гачок. Товщину гачка потрібно підбирати за інструкцією, вказаною на пряжі.

Найчастіше використовуються гачки під номерами від 0,5 до 1,5, залежно від товщини ниток. В’язання має бути не надто пухким, але й не тугим, тому майстер вже підбирає розмір гачка ще й виходячи з особистих уподобань та зручності.

Чим тонше нитки пряжі, тим більш витонченим і повітряним виглядатиме мереживо серветки. Зараз в асортименті пряжі навіть є спеціальні нитки для створення ажурних виробів типу серветок.

  • Найтонші та відомі на ринку – «Мережина», «Сніжинка».
  • Для сучасних об’ємних серветок використовується пряжа з трохи більшою товщиною нитки – «Роза, Ірис», Лілія, Ганна.
  • Мастерам-початківцям краще починати в’язати серветки з більш товстою ниткою, щоб бачити візерунок і можливі помилки. Для навчання ідеально підійде пряжа Лілія.
  • За складом ідеальні лляні або бавовняні нитки, вони краще тримають форму. Можна придивитися до пряжі “Піхорка”. Використовується пряжа та з іншими матеріалами у складі – шовк, бамбук. Але в цьому випадку готові вироби доведеться крохмалити, тому що форму вони тримають насилу.