Вязання простих візерунків: фото найпростіших і найкрасивіших схем із візерунками. Інструкція з описом, як вязати спицями

В’язання найпростіших візерунків – покроковий опис схем (фото інструкція). Урок в’язання спицями та гачком для початківців
Як тільки майбутні майстрині знайомляться з лицьовими та виворітними петлями, їм відразу хочеться навчитися в’язати візерунки. І справді, будь-яка в’язана річ виглядає з візерунком набагато цікавіше. До того ж, це ще й показник уміння та майстерності майстрів.

Є дуже багато візерунків, які в’яжуться дуже легко, з ними впорається навіть майстер-початківець. З деякими з них познайомимось ближче.Джгути

Якщо переглянути фото простих в’язаних візерунків в Інтернеті, то можна побачити, як багато там різноманітних джгутів. Це один із найулюбленіших в’язаних малюнків. Він підходить і для чоловічих в’язаних речей, і для жіночих і для дитячих светрів, рукавичок і навіть шкарпеток.

А в’язати його дуже просто. Ось, як в’яжеться джгут із 4 петель:

  1. Потрібно врахувати, що джгути можуть бути з 4, 6 і більше петель. З тонкої пряжі підуть джгути з 6 і більше петель, а з великої та середньої пряжі добре виглядають 4- петельні джгути.
  2. Найбільш рельєфно джгут виглядає, коли він вив’язується на тлі виворітних петель. Тому для зразка набираємо 18 петель.
  3. 1 ряд вив’язуємо 5 петель лицьовими, потім дві петлі, 4 петлі лицьові (це і є майбутній джгут), дві виворітні і закінчуємо 5 лицьовими петельками.
  4. Всі непарні ряди в’яжуться так, як лягають петлі (якщо бачиться петля виворітної, то і в’яжеться виворітної тощо).
  5. 3 та 5 ряд вив’язується, як перший.
  6. 7 ряд – в’яжеться 5 лицьових петель, дві виворітні, а потім 4 петлі знімаються, дві петлі дальні петлі надягають на спицю першими, а дві перші петлі лицьові надягаються після них. Виходить, що петлі перехрещуються.
  7. Після того, як петлі одягнені на робочу спицю (яка пров’язує петлі), вони пров’язуються лицьовими.
  8. Все починається з 3-го пункту.

Джгути можуть бути не однаковими. Тобто перекрут можна робити на різній відстані один від одного. Наприклад, дуже цікавий візерунок виходить, коли 3 рази часто перекручують петлі, а на 4 раз пров’язують не шість рядів, а, припустимо, 9. Це вже вибирає сам майстер.

Рада! Для того, щоб петлі легко знімалися зі спиці і перехрещувалися, не потрібно робити в’язку тугою, пряжа повинна вільно вив’язуватися.