Аплікація сова: ТОП-100 фото ідей. Інструкція, як зробити сову з листя та кольорового паперу своїми руками

Аплікація сова поетапно своїми руками — із листя, серветок та геометричних фігур. Майстер-клас з фото та описом

Дітям 7-10 років цікаві різні історії за участю магічних та казкових створінь. Сову відносять до тих та інших. Вона символізує мудрість, силу та витривалість. Вдень ця таємнича пташка відпочиває, а вночі полює під місячним освітленням, тому багато народів, племена стародавнього світу приписували їй містичні сили.

Але по суті це звичайний нічний хижак, що володіє цікавим зовнішнім виглядом та поведінкою. Завдяки цьому аплікація сова стає корисним виробом як прикраса одягу, інтер’єру приміщення.

Ми будемо експлуатувати її символізм і додаткові значення, які вона надала через спосіб життя.

З чого почати?

Необхідно познайомити дітей з різними варіаціями фото аплікацій сови, створених з безлічі матеріалів: листя, кольорового паперу, фетру, дерев’яних елементів, тирси та інших. Після завоювання інтересу хлопчиків і дівчаток варто розкрити суть та місце в історії цієї пташки.

  • У Європі сова відома як один з атрибутів богині Афіни Палади. Існує цікавий вислів, — «доставляєш в Афіни сов». Це означає, що робиш щось зайве.
  • У слов’ян сова, пугач або сич вважаються вісниками поганої події, страшного нещастя.Наші пращури звернули увагу на нічне життя пташки, тому пов’язували його зі смертю, демонами та іншою нечистою силою.
  • Якщо сова літала поряд з житлом, палацом і намагалася проникнути усередину, можливо стукала у вікно це вважалося ознакою смерті одного з домочадців або неминучим нападом ворогів.

Але в культурі інших народів сова наділяється двоїстим значенням та символізмом:

  • У татар сова шанувалася за мудрість, оскільки вони пам’ятали історію про те, як ця пташка врятувала життя Чингіс-Хану;
  • У стародавніх греків була символом Афіни (Мінерви), як втілення мудрості богині;
  • Якщо болгарські мандрівники зустрічали сову, часто, поверталися назад або змінювали дорогу, оскільки це символ невдалого шляху;
  • Чехи називають її smrtоноска, — «несуча смерть».

Проте необхідно пояснити дітям всю двоїстість значення сови через призму добра і зла. Ніщо немає лише білим чи чорним. Через цю гру вони зможуть зрозуміти спосіб життя і неминучу смерть фізичного тіла або непостійність всього, що існує під місяцем.

Важливо пояснити, що кожен може витратити дарований час на те, щоб бачити зло (погані діяння пташки і підступність нічного мисливця), або добро (мудрість, оскільки, якщо хижак не вб’є, тоді помре, так влаштоване це складне життя , у ній немає справжнього добра чи зла).