Кольє своїми руками: майстер-клас, як зробити кольє з підручних матеріалів (з намистин та бісеру), фото, схеми в різних стилях

Кольє своїми руками – фото ідеї красивих прикрас. Схеми виготовлення з намистин, бісеру та ниток (поради + майстер-клас)

Для того, щоб зробити кольє своїми руками з намистів для себе або на подарунок близькій людині вам знадобиться дріт, нитка, волосінь – для основи намисто і звичайно намистини різного розміру.

Перевірте, що намистини або дріт можна вдягнути. Крім цього вам підійде: нейлонова волосінь, еластична нитка або міцна поліефірна, або бавовняна нитка будь-якого кольору на ваш вибір.

Це найкращий варіант для кольє з бісеру. Дріт із міді, алюмінію або нержавіючої сталі також є гарною основою для нанизування намиста.

Деякі типи дроту також мають кольорове покриття, тому ви можете придбати будь-який колір. Відріжте дріт або нитку на 15 см довшу, ніж довжина намисто.

Якщо відрізати дріт або нитку довшу, ніж ви хочете, щоб вийшло готове кольє, у вас буде достатньо матеріалу для роботи. Інакше може бути складно закріпити кінці.

Кільє з намистин

Вибирайте намистинки, які доповнять основу намисто. Ви можете використовувати будь-який вид намистин для створення намисто. Купуйте намисто у відділі ювелірних виробів у магазині товарів для рукоділля або в Інтернеті.

 • Переконайтеся, що матеріал основи намисто проходить через отвори на бусинах.
 • Використовуйте бісер як наповнювач або ніжне бісерне намисто. Бісер — це маленькі намистинки, які заповнять дріт або нитку.
 • Вони чудово підходять для створення ніжного намисто або для заповнення проміжків між намистинами більшого розміру.
 • Виберіть масивні намистини для ефектного намисто.
 • Масивні намистини добре підходять як доповнення до намистин меншого розміру або як основний елемент масивного намисто.
 • Дрот або волосінь найкраще підходять як основа для товстих намистин, оскільки вони важчі за звичайні намистини.
 • Якщо хочете, прив’яжіть кінець основи намисто до одного кінця застібки. Застібка на кольє з бісеру не є обов’язковою.
 • Якщо кольє досить велике, після завершення можна просто зв’язати кінці разом. Або використовуйте застібку-лобстер будь-якого кольору та розміру на ваш вибір.Просуньте кінець дроту або нитки через кінець застібки та зав’яжіть вузликом.
 • Це запобігає зісковзуванню бусинок під час нанизування, і тоді перша половина застібки залишиться на місці.
 • Оберніть обтискну намистину навколо дроту або нитки і притисніть її пальцями або плоскогубцями. Надягніть намистини на основу намиста. Обов’язково в’яжіть вузол на кінці нитки або шнура, якщо це те, що ви використовуєте.
Покрокова інструкція

Після того, як ви вирішили, як ви збираєтеся прикрасити основу намиста, почніть додавати намистини до основи в бажаному порядку. Продовжуйте додавати намистинки, поки основа намисто не заповниться намистинами.

Наприклад, якщо ви робите намисто з бісеру, додавайте бусинки доти, поки на основі намисто не буде потрібної кількості бусинок! Це може означати наповнення пасма намистинами або просто додавання кількох намистин на пасмо. Створіть візерунок із бісеру. Згадайте, як у дитинстві ви плели фенечки, квіти, метелики, бабки та інше.

Пограйте кольоровим бісером, чергую різні кольори. Прикріпіть інший кінець намиста до іншої сторони застібки, якщо вона використовується. За бажанням ви також можете додати обтискну планку за застібкою для додаткової безпеки. Зв’яжіть кінці вузла, якщо закріплюєте основу по колу.

 1. Інший варіант закріплення намисто з ниток або шнурів – просто зав’язати кінці у вузол, щоб закріпити намисто.
 2. Ви можете зав’язати подвійний або навіть потрійний вузол, щоб надійно закріпити намисто.
 3. Потім відріжте зайву нитку або шнур на сантиметр від вузла.
 4. Якщо ви вибрали еластичну нитку як основу для намиста з бісеру, це відмінний варіант.

Ви також можете зробити кольє досить великим, щоб його можна було легко одягати через голову. Зазвичай намисто розміром 61 см або більше легко надягають через голову, без застібки.Кілька з кількох рівнів

 • Вирішіть, скільки рівнів ви хочете створити.
 • Кількість рядів у намисто має велике значення для його зовнішнього вигляду.
 • Ви можете вибрати кольє з двох або чотирьох ниток.

Обдумайте ваші матеріали та те, як вони будуть виглядати, якщо ви зробите кілька рівнів.

 1. Для класичного багатониткового дизайну виберіть 3 нитки.
 2. Це хороший варіант, якщо ви додаєте маленькі бусинки на дріт або нейлонову нитку.
 3. Використовуйте 10 або більше пасм для ефектного кольє.
 4. Це найкраще підходить для намисто з бісеру, оскільки вони маленькі і добре виглядають, коли ви збираєте кілька з них разом.
 5. Для багатониткового намисто виберіть бісер. Бісер універсальний, і ви можете використовувати його у багатьох різних дизайнах намист.
 6. Виберіть один колір бісеру для однотонного намисто або оберіть багатобарвний бісер для барвистого дизайну.
 7. Майте на увазі, що для виготовлення багатониткового намисто з бісеру вам знадобиться велика кількість бісеру.
 8. Нанизуйте бісер на 10 або більше ниток і зв’яжіть їх разом, щоб носити їх як масивне намисто.
 9. Нанижіть бусинки на кожне пасмо в потрібному вам порядку. Завершіть додавання бусинок у кожне пасмо.

Якщо ви додали кулон, продовжуйте нанизувати бусинки на кожне пасмо, доки не набудете бажаного вигляду. Ви можете додати намистини до всієї нитки або тільки до центру кожної нитки. Зв’яжіть кінці вузла, щоб закріпити пасма.

Ви можете зав’язати подвійний або навіть потрійний вузол, щоб надійно закріпити намисто. Потім відріжте зайву нитку чи шнур у сантиметрі від вузла. Надягніть намисто, щоб подивитися на його зовнішній вигляд!

Також для створення намисто можна використовувати стрічки різної ширини та кольору. На тонку стрічку ви можете нанизувати намистини, а сама стрічка стане прекрасною і елегантною застібкою. А з широких стрічок та шкіри можна сплести кольє

Вибір стилю для кольє

У різних стилях можна зробити кольє, ось тільки вони відрізняються складністю та вартістю. Одним із найскладніших з виготовлення та найдорожчим за вартістю вважається кольє у східному стилі.

Зробити кольє своїми руками у східному стилі без схеми зробити досить складно, вам допоможе інтернет.

 1. Для того, щоб зробити таку складну прикрасу, потрібні роки практики та багато терпіння.
 2. Для кольє у східному стилі вам краще взяти бісер та дорогоцінні камені (можна брати і штучні, найголовніше, щоб вони дорого виглядали) великого розміру, які чудово поєднуються з бісером. Усі складові повинні виглядати гармонійно.

Одним із легких та дешевих варіантів вважається виготовлення кольє у стилі Бохо. Зробити кольє своїми руками в стилі Бохо не складно, при цьому зовні вони виглядають дуже ніжно.

 • Основною відмінністю цього стилю є квіти з тканини.
 • На просторах інтернету можна знайти багато фото кольє, зроблених професіоналами.

Але також ви знайдете фото саморобних кольє від різного рівня рукоділок. Не бійтеся експериментувати та творити.

Фото саморобного кольє