Дерева з бісеру поетапно своїми руками: інструкція з фото та описом для початківців + схеми та техніки плетіння

Дерева з бісеру: приклади з фото та схеми плетіння для початківців. Красиве дерево своїми руками (інструкція з описом)

Дерева з бісеру своїми руками заворожують гостей і надають особливого шарму кімнаті, в якій вони знаходяться. Різноманітність кольорів та відтінків дозволяє точно передати всю гру фарб кольорів, листя та всієї цієї композиції загалом.

Ці вироби, які можуть скільки завгодно довго радувати око, не вимагають догляду і красиво виглядають в будь-якому інтер’єрі. Вони бувають великими та маленькими, у горщиках та на підставках із монет, доповнених зеленим листям.

Матеріали та інструменти

Перед тим, як розпочати майстер-клас із створення грошового дерева з бісеру, необхідно подбати про наявність усіх необхідних матеріалів для створення виробів.

Щоб отримати гарне граб, березу чи грошове дерево, беруть:

 • Бісер. Можна взяти кульки одного кольору. Але якщо ви відчуваєте, що дозволяє, ви можете вибрати кілька відтінків одного кольору, щоб створити природний ефект для листків. Також підготуйте кілька золотих намистин для прикраси. Особливо цікаво це буде виглядати, якщо намистини будуть у вигляді горішків або жолудів;
 • Провід. Знадобиться тонкий дріт для формування листя та дрібних гілок, а також товстий для формування стовбура дерева та великих гілок. Можна використовувати спеціальний бісерний трос. Він буває дуже тонким, але водночас гнучким та пружним;
 • Звичайні чи китайські монети. Якщо ви вирішили прикрасити ялинку звичайними монетами, не забудьте зробити отвори в цих отворах для дроту. Найкраще використовувати китайські монети, які вже мають просвердлені отвори. Такі гроші і виглядатимуть реалістичніше;
 • Клейовий пістолет. Якщо немає можливості просвердлити отвори в монетах, їх можна просто приклеїти до дроту;
 • Спеціальна суміш для фіксації стовбура дерева та укладання фундаменту.Для цього потрібно в рівних пропорціях змішати гіпс та клей ПВА або використовувати готову суміш для юних скульпторів;
 • Якщо ви вирішили встановити грошове дерево в горщик, приготуйте горщик і глину, що підходить для кріплення дерева;
 • Красники для гіпсу для стовбура дерева та кисть.


Кілька слів про основний матеріал нашого майбутнього шедевра – бісер. Перед покупкою, якщо це не японський і не чеський бісер, огляньте його якнайретельніше, щоб битого та деформованого було якнайменше.

Плетемо листя для дерева з бісеру

Коли все необхідне під рукою, можна приступати до створення бісерного дерева. Це процес тривалий і потребує особливої ​​уваги та концентрації.

З часом ви оціните цей благородний вид рукоділля, оскільки він чудово заспокоює, сприяє увазі та уяві.

Щоб справа йшла швидше і веселіше, можна залучити дітей, робота з дрібним бісером відмінно розвиває дрібну моторику та посидючість.

 1. Майстер-клас створення грошового дерева починається плетінням листочків.
 2. Для цього використовуйте довгий тонкий дріт 40 см, нанизуйте на нього 13 бісеринок і сформуйте петлю, починаючи з краю по 6-8 см спірального дроту внизу кілька разів.
 3. На решті довжини нанизано 13 бусинок. Знову ж таки, треба знову зробити петлю і скрутити.
 4. Продовжуйте, доки на відрізку дроту не з’явиться п’ять таких петель. Притисніть їх так, щоб вони були близько один до одного.На створення красивої гілки потрібно близько 90 таких листків. Тож виявіть терпіння.

Рада: якщо ви вирішили використовувати кілька відтінків зеленого, краще перед початком роботи змішати бісер у невеликій ємності та довільно набирати в процесі. В результаті на листі грошового дерева виходить гра кольору.

Зробивши необхідну кількість гілочок, обов’язково потрібно зібрати їх у пучки.

 • Це необхідно, щоб дерево виглядало більш пишним і гілки витримали вагу монеток.
 • Нам знадобиться три гілки, щоб сформувати та скрутити вільні кінці дроту в джгут.
 • У нас вийшло близько 30 пов’язаних пучків.

На цьому етапі доречно виявити фантазію та причепити до них монетки, намистини у вигляді горішків або жолудів.

Стовбур грошового дерева

Створення стовбура для грошового дерева проходитиме у два етапи.

 1. На першому необхідно зробити каркас із товстого дроту, а у другому — зробити штукатурну клейову суміш.
 2. Щоб зробити каркас для майбутнього з дерева, візьміть товстий дріт діаметром 1 – 1,2 мм. Змотайте її кілька разів уздовж і обв’яжіть упоперек тонким дротом.
 3. Для цього використовуйте залишки тонкого дроту. Нею ж прикріпіть гілки до ствола, скручуючи їх.
 4. В основі ствола можна розмістити шматок кабелю, сантехнічної труби і примотати до неї кілька відрізків дроту. Основа дерева має бути схожою на коріння.


Грунтування стовбура

Тепер, коли каркас готовий, приступаємо до подальшого формування стовбура.

 1. Для початку готуємо клейову штукатурну суміш. Для цього візьміть 1 столову ложку гіпсу (він продається в магазинах будматеріалів, а також може продаватися в магазині художника) та 1 столову ложку клею ПВА та добре перемішайте.
 2. Не змішуйте суміш заздалегідь, оскільки вона може висохнути і стати непридатною.
 3. Покладіть дротяний каркас на тарілку або на підставку. Залийте сумішшю основи каркаса ваше «коріння». Потім продовжуйте наносити суміш на ствол та гілки, створюючи нерівну поверхню. Тоді ці відхилення створять потрібну структуру.
 4. Нанесіть суміш на весь і дайте їй повністю висохнути. Для прискорення висихання можна покласти конструкцію на сонці або біля гарячої батареї.


Якщо суміш потріскається, це можна обіграти як природний малюнок кори. Якщо ви вирішили поставити своє деревце в горщик, то вилийте суміш прямо в нього, зафіксувавши стовбур усередині.

Фото дерева з бісеру