Ромашка з бісеру своїми руками поетапно: інструкція, як сплести просту ромашку. Фото, ідеї, схеми для початківців

Ромашка з бісеру: фото найкращих схем та ідей, як сплести ромашку. Покроковий майстер-клас бісероплетіння для початківців

Плетіння ромашки з бісеру цілком підходить для початківців. Можна зробити гілочку польових ромашок. Діаметр їх квіток 3-3,5 см, а висота гілки – 18 см. Цей варіант квітки має голчасте листя.

Ромашки з бісеру нескладно створити, керуючись наступним майстер-класом.

Необхідні інструменти

 • Шматочки,
 • Ножиці,
 • Плоскогубці або круглогубці,
 • Лінійка.

Матеріали

 • Білі намистинки № 12 – 10 грам,
 • Жовті бусинки №12 – 2 грами,
 • Зелені бусинки № 12 – 20 грам,
 • Дрот товщиною 1 мм,
 • Дрот товщиною 0,4 мм,
 • Золотистий дріт товщиною 0,4 мм,
 • Сріблястий дріт товщиною 0,4 мм,
 • Флористична стрічка.

Гілочка ромашок складається з великих квіток з двома рядами пелюсток, серединкою і чашолистком, бутонів, що не розкрилися, з чашолистками і листя трьох розмірів.

Бісероплетіння елементів ромашки проводиться поетапно. Розглянемо кожен елемент окремо.
Центральна частина квітки

 1. Потрібно взяти відрізок золотистого дроту довжиною 25 см. Відступивши від кінця дроту 10 см, скласти дріт і зробити петлю розміром 3 см.
 2. Для цього перекрутити дріт кілька разів. На осьовий (короткий) кінець дроту нанизати одну бісеринку, але в другий кінець – 3 штуки. Перекрутити кінці.
 3. Потому на робочий кінець надягти ще 3 бісеринки та обігнути ним центральну бісеринку з іншого боку. Небагато висунути вперед центральну бісерину.
 4. Другий ряд бісеру укладається трохи нижче, щоб зробити опуклу форму. Те саме повторити з іншого боку.
 5. Скрутити кінці дроту двома щільними витками і обмотати вільний кінець.
 6. 2 ніжки, що вийшли, підігнути до середини, зігнути там під кутом 90 градусів і перекрутити між собою. Петлю перед цим перекусити кусачками.
 7. У готовому вигляді серединка повинна мати розмір близько 1 см.

Чашелістики

Вони потрібні і для бутонів, і для квіток, що розкрилися.

 1. Потрібно взяти 20 см дроту.
 2. Нанизати на неї 7 бісеринок, 6 з них відсунути і вільний кінець дроту просмикнути в сьому. Вийде перша петля.
 3. Таких треба зробити ще 4 штуки.
 4. Далі перекрутити кінці дроту на 1 см і відігнути їх униз.
 5. Для однієї гілочки потрібно 9 чашолистків.Пелюстки квітки

 1. Потрібно взяти 60 см сріблястого дроту. Нанизати на неї 2 см білого бісеру. Відсунути одну крайню бісеринку і просмикнути через неї інший кінець дроту – вийде петля. Залишивши один із кінців дроту завдовжки 5 см, затягнути його. Вирівняти ряди бісеринок і притиснути обидва ряди один до одного.
 2. Поруч зробити ще 2 такі ж петлі. Надіти на один з кінців дроту одну бісеринку і просмикнути в неї інший кінець. Сформувати з 2-х пелюсток 1-й ряд, а третій відігнути у 2-й ряд. Вийшов перший елемент.
 3. Другий елемент робиться так само, але ряди пелюсток чергуються: в 1-му тепер буде 1 пелюстка, а в другому – два. Чергуючи ряди, потрібно зробити 6 таких елементів, або 18 пелюсток. Розташувати елементи по колу, і вийде кільце пелюсток для ромашки із бісеру. Кінці дроту слід перекрутити на 1 см.

Складання квітки

 1. Пелюстки потрібно акуратно розправити і вставити серединку квітки в центр між пелюстками.
 2. Після цього зібрати разом всі кінці дроту і просмикнути їх через центр чашолистки.
 3. Перекрутити всі кінці разом і обмотати верхню частину стебла флористичною стрічкою.
 4. У деяких квітках пелюстки можна підігнути вгору, щоб створити ефект напіврозпущених кольорів.
 5. Найбільшу гілку ромашки знадобиться 5 квіток, дві з яких мають бути напіврозкритими.

Пелюстки бутону

 1. Потрібно взяти 20 см сріблястого дроту. Нанизати на неї 2 білі бісеринки. Одну з них відсунути, крізь другу просмикнути кінець дроту і затягнути. Далі на один кінець надягти 4 бісеринки, а на другий – 3. Там, де їх 4, крайню відсунути і крізь неї просмикнути другий кінець дроту. Вийде перша пелюстка.
 2. Тепер потрібно зробити такий самий, але з 5-ти бісеринок.Для цього набрати їх усі 5, останню відсунути і просмикнути вільний кінець дроту крізь передостанню. Надягти ще 2 бісеринки і протягти кінець через бісеринку біля основи.
 3. Тим самим способом зробити ще по одному пелюстку з 6-ти і з 5-ти бісеринок. Скрутити кінці дроту між собою. Сформувати бутон, для цього всі пелюстки треба заокруглити та підігнути до центру. За рахунок різної довжини пелюсток зверху вони зімкнуться.Складання бутону

 • Листочки чашолистки потрібно підняти вгору. Вставити пелюстки в чашолистку.
 • Перекрутити кінці дроту між собою та обмотати верхню частину стебла флористичною стрічкою. Бутон готовий.
 • Потрібно 4 таких бутони.

Листя

 1. Листя потрібно буде зробити 3-х розмірів: 3, 5 і 7-8 см. Листя плетуться в голчастій техніці. Для маленької гілочки потрібно взяти шматок дроту завдовжки 30 см. Довжина кожної голочки, і основи буде по 4 бісеринки. Плетіння починається згори кожної гілочки. Потрібно нанизати на дріт 4 бісеринки, одну з них відсунути, а крізь 3 просмикнути кінець дроту. Вирівняти кінці. Вийшла перша голочка.
 2. Поруч треба зробити ще одну таку саму. Потім просмикнути обидва кінці дроту через 4 бісеринки і на більш довгому кінці дроту сформувати ще одну голку.Далі обидва кінці дроту треба просмикнути через 4 бісеринки. Вийшла верхня частина гілочки.
 3. Тепер потрібно зробити бічне відгалуження. Для цього на один кінець дроту треба нанизати 8 бісерин, крайню відсунути, а через 3 протягнути дріт. Вийшла перша голочка. Поруч треба зробити ще одну таку ж і просмикнути кінець дроту крізь 4 бісеринки біля основи.
 4. Нижче потрібно зробити ще 2 бічні відгалуження. Потім обидва кінці дроту треба просмикнути через 4 бісеринки. Вийшла маленька гілочка. На одну велику гілку ромашок їх потрібно 8.
 5. Середня та велика гілочки ромашки з бісеру плетуться за тією ж схемою. Для середньої гілки потрібно взяти 50 см дроту. Голочки довжиною 4 бісеринки, а основи – 3. Робимо з кожної сторони від верхівки по 2 відгалуження з 2-ма голочками, а потім – по одному з 3-ма голочками. Гілочка готова. Таких слід зробити 5 штук.
 6. Для великої гілочки потрібно 70 см дроту. Довжина кожної голочки та основи буде по 5 бісеринок. Плетемо так само. Трохи вигинаємо усі гілочки. Таких треба зробити 3 штуки.


Складання гілки

 1. Потрібні 2 шматки товстого дроту – довжиною 20 і 30 см. Також знадобляться 18 відрізка по 10 см дроту товщиною 0,4 мм – по 2 на кожну квітку і бутон. Потрібно взяти 2 такі відрізки та квітку і прикласти відрізки дроту до основи квітки.
 2. Щільно утримуючи, обмотати дріт разом флористичною стрічкою, починаючи від основи квітки. Через 3 см від квітки потрібно додати маленький листок і продовжити обмотувати всі разом.
 3. Ще через 3 см прикласти бутон, нижче якого на 2-3 см також вже прироблений маленький листок. До місця з’єднання квітки та бутону потрібно прикласти ще один листок плюс товстий дріт і продовжити обмотувати весь дріт разом. Через 3 см стрічку обірвати.

 4. Далі треба зібрати разом 2 квітки, кожна з яких вже з’єднана з гілочками з листя. До місця їхнього з’єднання прикріпити середній за розміром листок. Стебла обмотати разом стрічкою на 2 см.
 5. Збираючи квіти, бутони та листя у різних комбінаціях, потрібно сформувати гілку. Ближче до основи прикладаємо до неї ще один шматок дроту.До кожного місця з’єднання окремих гілочок потрібно додавати по листочку. Найбільше листя розташовується внизу. Після складання потрібно розправити всі гілочки та листочки у різні боки.

Коли будуть готові кілька гілок ромашок, можна буде з’єднати їх у букетик або навіть розбавити іншими польовими квітами.

А фото готових ромашок з бісеру добре виглядатимуть у вашому ВКонтакті або Інстаграмі.

Фото ромашки з бісеру