Картини з бісеру: інструкція виготовлення своїми руками для картин на клею + 120 фото схем

Картини з бісеру — урок плетіння картини для початківців, майстер-клас з фото та описом + інструкція, схеми та шаблони

Картини з бісеру можна зробити своїми руками та використовувати для прикраси інтер’єру або ландшафту. Це універсальний вид творчості, доступний і для дітей, і для дорослих. Він сприяє розвитку дрібної моторики та не вимагає серйозних матеріальних вкладень.

Старовинна технологія нашування на тканину намистин або бісерин називалася низанням, або саженням. З XVIII століття у такій техніці прикрашали предмети церковного побуту (зазвичай – оклади для ікон), поступово поширилося і на світське життя.

Шиття дрібним бісером по полотну перетворювало предмети побуту (гаманці, портмоне, сумочки та ін.) на справжні твори мистецтва.

Власне у першій половині XIX століття бісер стали використовувати для виготовлення картин, що прикрашають будуари та вітальні. Найпопулярнішими були квіткові композиції, складені із зображень різних рослин та квітів (незабудки, іриси, нарциси, волошки, троянди та ін.).

На фото можна бачити найрізноманітніші картини з бісеру, легкі та складні у виконанні, що вимагають старанності та багатогодинних зусиль.
Ази технологічного процесу

Як зробити картину з бісеру – це питання хвилює багатьох, хто мріє долучитися до чарівного світу переливання, виблискування, іскристості та багатоцвіття.

Існує дві техніки, що використовуються майстрами:

 1. Вишивання,
 2. Приклеювання.

Малюнок-заготівлю для картини з бісеру можна взяти готовий або намалювати самостійно. Головне – відсутність дрібних деталей та яскрава виразність образів.

Оригінальний жанр – реалістичні фотографії, прикрашені дрібними скляними намистинами.

Для творчої роботи знадобляться:

 • Основа – скляна або дерев’яна поверхня, аркуш паперу або канва, залежно від вибраної технології;
 • Баночки з бісером різних розмірів та відтінків, у тому числі в сріблясту смужку («Вогник»);
 • Клей ПВА та пензлик для нього;
 • Рамка для готової роботи.

Бісер – досить дрібний матеріал, тому для ефективної роботи з ним знадобиться краще освітлення.

Мало включити настільну лампу: краще, якщо це буде лампочка підвищеної потужності, лупа або спеціальний верстат для рукоділок.

Картини з бісеру в обов’язковому порядку мають схеми – надруковані на папері або прямо на матеріалі контури малюнка з позначенням цифрами або кольорами місць знаходження потрібного бісеру.

Способи створення картин з бісеру

Найпростіший варіант – інкрустація бісером готових чорно-білих малюнків. За допомогою скляних намистин заповнюється порожній простір, на кшталт розфарбовування, попередньо просочений клеєм ПВА. Підходяща робота для дітей, які виготовляють перші у своєму житті вироби. Можна взяти:

 • Малюнки дитячого розмальовки,
 • Стилізовані зображення мультиплікаційних героїв, досить великі,
 • Зображення різних кольорів, букетів, ягід або фруктів,
 • Візерунки типу мандали та ін.
Складніша, але теж підходяща для дітей – аплікація. На плоску поверхню паперу наклеюється окремо вирізана фігура, а фон навколо неї прикрашається бісером квітів.

Легкий майстер-клас для початківців проводиться на прикладі виготовлення:

 • Аплікації на основі порожньої листівки. Малюнок та напис можна зробити як зовні, так і всередині. Спочатку промазати клейовим пістолетом або намоченим у клею пензликом потрібні слова або символи, потім на ці місця насипати бісер і дати висохнути;
 • Сюжетів на тему «Пори року». Дуже легко і просто підібрати потрібні забарвлення, типові для зими чи літа, а потім уже продумувати та вибирати сюжет.

Самодельні шедеври з бісеру

Вчинені твори можна навчитися робити своїми руками, якщо взяти в руки голку з ниткою та п’яльці. Майстрині-рукоділки гідно оцінили нову техніку, коли вишита нитками муліне картина починає переливатися на світлі завдяки скляним вставкам.

Принт – тканина з надрукованим на ній малюнком – надасть істотну допомогу початківцям.

Особливе місце у використанні бісеру як творчий матеріал належить алмазній мозаїці.

Готові набори складаються з полотна, натягнутого на каркас, вже просоченого клеєм, із зазначенням цифрами місць розташування потрібних кольорів.

Для роботи достатньо відгинати частину плівки, що покриває, і пінцетом поміщати крихітні частинки на відповідні місця.

Картини з бісеру на клею називає також «алмазним живописом» – настільки ефектно і привабливо вони виглядають у готовому вигляді.Різновиди картин з бісеру

Освоївши техніку бісероплетіння, можна створювати різні за видом і жанром картини:

 1. Ікони із зображеннями окремих святих або сюжетів з Біблії;
 2. Натюрморти та інші побутові сюжети;
 3. Пейзажі – від гірських видів до морських марин;
 4. Анімалістичні полотна.

Спеціально для прикраси інтер’єру можна зробити копію всесвітньо відомого полотна та використовувати при творчості частинки скла.

Мозаїка з бісеру набуває популярності у світі моди: у цій техніці виходять оригінальні об’ємні прикраси, що використовуються як брошки, підвіски, кулони.

Також реально зробити мозаїчною картину на полотні або папері, викладаючи бісер довільно, без шаблонів та заздалегідь підготовлених ескізів.

Фото картин з бісеру