Картини з бісеру: інструкція виготовлення своїми руками для картин на клею + 120 фото схем

Картини з бісеру — урок плетіння картини для початківців, майстер-клас з фото та описом + інструкція, схеми та шаблони

Картини з бісеру можна зробити своїми руками та використовувати для прикраси інтер’єру або ландшафту. Це універсальний вид творчості, доступний і для дітей, і для дорослих. Він сприяє розвитку дрібної моторики та не вимагає серйозних матеріальних вкладень.

Старовинна технологія нашування на тканину намистин або бісерин називалася низанням, або саженням. З XVIII століття у такій техніці прикрашали предмети церковного побуту (зазвичай – оклади для ікон), поступово поширилося і на світське життя.

Шиття дрібним бісером по полотну перетворювало предмети побуту (гаманці, портмоне, сумочки та ін.) на справжні твори мистецтва.

Власне у першій половині XIX століття бісер стали використовувати для виготовлення картин, що прикрашають будуари та вітальні. Найпопулярнішими були квіткові композиції, складені із зображень різних рослин та квітів (незабудки, іриси, нарциси, волошки, троянди та ін.).

На фото можна бачити найрізноманітніші картини з бісеру, легкі та складні у виконанні, що вимагають старанності та багатогодинних зусиль.