Бабка з бісеру: майстер-клас з фото для початківців, покрокова схема плетіння бабки своїми руками

Бабка з бісеру: вчимося плести бабку з намистин та бісеру, фото, найкрасивіші схеми для початківців з описом

Стрекоза з бісеру – відмінний варіант виробу для тих, хто тільки починає знайомитися з цим матеріалом і освоює ази бісероплетіння.

Її легко можна перетворити зі звичайної фігурки на брошку або шпильку, закріпивши на певному предметі – шпильці або гумці.

Який матеріал знадобиться

Для будь-якого виробу з бісероплетіння потрібен сам матеріал – бісер. Для того, щоб зрозуміти, як зробити бабку з бісеру, потрібно також підібрати відповідну схему. Вже відповідно до неї вибирають кольори та номери матеріалу.

Також знадобиться волосінь або дріт, залежно від того, яким буде виріб. Для бабки більше підійде тонкий дріт, якому можна буде надати форму крил.

Плетіння з бісеру бабки не пройде і без допоміжних інструментів:

 • ножиці,
 • Плоскогубці, щоб затискати дріт, якісь елементи декору у вигляді великих намистин.

Як вибрати бісер

 • Матеріал завжди вибирається відповідно до схеми. Майстер-клас бабки з бісеру може бути різним, тому варто звертати увагу на кольори, розмір та саму структуру.Також увагу слід приділяти тому, щоб не було шлюбу, інакше в готовому виробі це буде помітним.
 • Цінова політика залежить від виробника. Японський бісер вважається найякіснішим, тому він зазвичай дорожчий. Інші екземпляри обійдуться дешевше, але й браковані намистини у них трапляються частіше.
 • Колір вибирається виключно із власних бажань. Можна орієнтуватися на схему, але замінити відтінки свої. Якщо бабка буде оформлена у вигляді брошки, можна брати кольори в залежності від гардеробу.


Як зробити крильця

Якщо крила будуть сплетені одним полотном, дивляться техніку паралельного плетіння. Елементи плетуться окремо.

 1. Потрібно відрізати дріт 60 сантиметрів для того, щоб розпочати плетіння першої пари. Для того, щоб крило виглядало цікавіше, беруть бісер різних кольорів.
 2. Для крила бабки добре підійдуть чорний для окантовки та фіолетовий для плетіння основного заповнення.
 3. Для першого ряду просмикніть 2 намистини чорного кольору на дріт.
 4. Їх потрібно посунути до центру дроту та протягнути дріт через них у зворотному напрямку, щоб бісеринки зафіксувалися.
 5. Потім кольори чергуються в наступному порядку: чорний, фіолетовий, чорний. Дріт знову потрібно протягнути через весь матеріал назад.
 6. Таким чином, плетіння повторюється протягом 21 ряду. Потрібно дивитися на схему та орієнтуватися за ситуацією, іноді плетіння доведеться трохи зрушувати.
 7. Друге крило бабки з бісеру пасе аналогічно схемі плетіння для початківців.
 8. Залишилось тільки зробити нижню пару. Вона робиться так само, лише кількість поряд скорочують до 19.

Подібні крильця можна зробити до будь-якого тулуба. Вони виходять повністю заповненими бісером, а не порожніми, як у інших моделей.

Стрекоза з порожніми крильцями

Цей легкий майстер-клас для початківців можна освоїти за досить короткий час.

Потрібні такі матеріали:

 • Невеликий бісер двох кольорів, наприклад, коричневий та оранжевий;
 • Дві більші намистини, щоб зробити очі;
 • Ліска для основи тулуба та крил або дріт.

Кольори бісеру вибираються залежно від особистих уподобань, але, як правило, для тулуба вибирають темні кольори, наприклад, коричневий, чорний або сірий. Для крил можна вибирати будь-який світлий колір, який поєднуватиметься з бісером на тулубі.


Плететься комаха так само методом паралельного плетіння. Потрібно визначитися, як буде використана бабка.

Якщо це буде заготівля для брелока або підвіска на телефон, то краще починати плетіння з кінця тулуба.

У цьому випадку ідеально підійде волосінь. Для брошки краще взяти каркас жорсткіше – дріт. І тут виріб, навпаки, плетуть з голови. Після завершення плетіння обов’язково потрібно залишити хвостик, з якого потім формують петельку для кріплення.

Розглянемо варіант плетіння бабки для прикраси:

 1. Продаємо на дріт чорну намистину для очей, потім коричневу бісеринку, ще одну велику чорну намистину і три коричневі бісерини;
 2. Тепер просунуті на дріт намистини потрібно просунути до середини відрізка дроту, його кінець з того боку, де знаходиться чорна намистина, протягують через три штуки коричневого кольору на інший бік.
 3. Залишилося лише затягнути дріт для закріплення. Таким чином, на дроті вже виходить два ряди;
 4. Третій ряд набирається з коричневих бісерин, потрібно просмикнути їх 4 штуки на дріт з будь-якого кінця.
 5. Тепер знову потрібно протягнути дріт з іншого краю через ці бісерини;
 6. Четвертий ряд буде збиратися так само, але кількість намистин при цьому збільшиться на одну;
 7. Настав час формувати крила. Для цього на волосінь набирають 26 бісерин оранжевого кольору. Можна скоригувати їх кількість як у більшу, так і меншу сторону.
 8. Для цього необхідно зменшити або додати кількість бісерин на дроті.
 9. Потім дріт загортають в петлю і проводять через першу бусинку оранжевого кольору. Повторити складання крила з іншого боку;
 10. П’ятий ряд також складається з 5 намистин;
 11. Далі треба набрати друге крило. Воно робиться аналогічно, тільки кількість намистин зменшується на 3;
 12. Залишилося тільки доплести тулуб. Шостий ряд складатиметься з 5 намистин, сьомий – з 4, починаючи з 8 ряду і до 20 потрібно плести по три штуки в ряду.
 13. Останній, 22, складатиметься з 2 елементів.
 14. Залишилося тільки завершити вироб, сховавши кінці дроту на низ виробу.
Другий варіант плетіння бабки

На фото бабки з бісеру видно, що є ще один варіант виробу. Оскільки ми тільки вчимося робити своїми руками бісерну виробу, можна спробувати обидва чорнові варіанти, а вже потім, набивши руку, сплести хороший екземпляр.

Плететься така бабка так само, як і в попередньому варіанті, розбіжність починається тільки з шостого ряду, коли потрібно доплітати тулуб.

Для закінчення плетіння береться стеклярус, який є довгастими витягнутими бісеринками. Так тулуб плететься швидше, а матеріалу потрібно менше.

Фото бабки з бісеру