Філейне вязання гачком: схеми з фото та описом для початківців. Інструкція, як звязати скатертину, серветку, кофтинку

Філейне в’язання: майстер-клас для початківців. Фото красиві схеми і візерунки. Вчимося в’язати літню кофтинку гачком

В’язання — найпоширеніший вид дозвілля серед багатьох жінок та деяких чоловіків. Широке поширення це заняття набуло завдяки наступним факторам:

 • В’язання заспокоює, розслаблює та допомагає тимчасово забути про негаразди реального світу (чимось схоже на читання книги);
 • Таке хобі сприяє створенню нових предметів одягу, інтер’єру та декору (користь для побуту);
 • Виробляє посидючість і витримку (кропітка ручна праця).

Філейне в’язання — що це?

Слово “філе” перекладається з французької як сітка, мережа. Через це філійне в’язання гачком отримало таку назву.

Цікавий факт: Цей вид в’язання гачком розвинувся з вишивки. Тому його можна сміливо вважати різновидом вишивок.

Філейне в’язання гачком — це створення красивого малюнка чергуючи заповнені та порожні клітини тканини у різному порядку (і послідовності).

А, схеми для подібного виду рукоділля схожі на схеми вишивок та малюнки на клітинах. Схеми філе в’язання наведені на фотографіях нижче.

Чи важко займатися таким в’язанням?

Спочатку може здатися, що освоїти в’язання філе досить складно. Адже, своїм корінням воно йде далеко в давні часи. Філейне в’язання поєднує в собі в’язання гачком та вишивання.

Щоб полегшити роботу, новачкові краще скористатися спеціальною канвою для філейного в’язання, фото якої наведено нижче. Її вартість відносно дешева. При цьому вона значно спрощує завдання створення готового виробу до заповнення необхідних клітинок, щоб вийшов малюнок.

Однак, якщо запастися терпінням і уважно прочитати наші приклади, спробувати зробити прості вироби самостійно, рука наб’ється швидко і філе в’язання буде здаватися простим і приємним заняттям.З чого почати новачкові?

Майбутньому майстру краще пройти повний курс філійного в’язання для початківців, а саме освоїти створення сітки, після приступати до її заповнення за схемою для отримання гарного малюнка.

На фото нижче видно, як в’яжуть сітку (канву):

 1. Спершу пров’язується ланцюжок з повітряних петель;
 2. Так само, в’яжуться бічні сторони і верхня сторони, щоб вийшов прямокутник;
 3. Довжину прямокутника з повітряних петель необхідно розрахувати так, щоб вона ділилася рівними частинами на висоту прямокутника.
 4. Важливо отримати однакові квадратики, які будуть заповнюватися малюнком.
 5. Тому повітряними петлями прямокутник ділиться на однакові квадрати.
 6. В результаті подібних маніпуляцій виходить перший ряд. Другий ряд в’яжеться над першим. Маніпуляції продовжуються, доки не буде отримано канву потрібного розміру.
 7. Під час в’язання, треба уважно стежити: щоб кількість петель у кожному ряду була однаковою. Збільшення або зменшення призведе до нерівного виробу, який не зможе тримати форму.

Який має бути перший виріб?

Часто початківці беруть красиві та складні вироби в роботу. На початку шляху краса майбутнього виробу їх надихає. Проте запал швидко закінчується, коли труднощі, одна за одною, підступають до новачка.

Люди навчаються з різною швидкістю. У кожної людини своя щільність в’язання з іншими особливостями та фішками. Тому перший виріб примірювальний до самого себе. Важливо, без поспіху зрозуміти принцип, відточити техніку, виробити зручні прийоми.

Щоб уникнути неприємних помилок і довести починання до кінця, виберіть простий виріб з наших прикладів нижче, які представлені на фотографіях. Крок за кроком, ви набудете впевненості у власних силах. Далі вам буде легше братися за складніші вироби. Ви навіть можете прийти до того, що будете в’язати гарний одяг, з часом.Серветка за принципом філії

Серветка – простий квадратний або прямокутний виріб, який відмінно підійде для новачка. При цьому, серветка завжди знадобиться у побуті як прикраса чи практичний предмет.

Філейне в’язання серветки можна спростити для першого разу, вибравши нескладну схему.Просту та красиву схему для майбутньої серветки ви можете вибрати із запропонованих нижче на фотографіях.

Коли схема вибрана, необхідно визначитися із сіткою. Можна скористатися готовою сіткою (заготівлі продаються в магазинах тканин і коштують не дуже дорого) або пов’язати її самостійно.

Новачкам рекомендується витратити трохи часу і зв’язати свою сітку, щоб потренуватися і зрозуміти принцип такого рукоділля повністю.

За схемою, заповнюйте квадратики акуратними стібками, поки не вийде візерунок. Другий етап роботи більше нагадує вишивання.

Рада: Необхідно набратися терпіння, щоб працювати без поспіху. У даній справі головне акуратність, а не швидкість.


Скатертина в сіточку з гарним візерунком

Ті, хто вже зробили кілька простих виробів подібним способом і відчувають себе трохи впевненіше, ніж спочатку, можуть переходити до в’язання філе скатертини. Принцип створення якої дуже схожий на серветку, крім розмірів.

Однак складність криється в розмірі. В’язання великої сітки для скатертини, необхідно бути дуже уважним.

На великому розмірі скатертини легко помилитися в кількості повітряних петель, через що майбутня скатертина вийде нерівною, не зможе тримати форму або, під час заповнення малюнка, вона буде неправильною.

 1. Щоб уникнути цієї помилки, рекомендується розділити всю скатертину на рівні квадрати, по 5-10 сантиметрів, і нарощувати сітку для скатертини один за одним. Також, не рекомендується приступати до заповнення малюнка, доки сітка не буде готова повністю. Так, наносити візерунки буде значно легшим.
 2. Велика сітка готова? Саме час розпочинати нанесення малюнка. Принцип такий самий, як у серветки. Розраховуємо за кількістю квадратиків малюнок та заповнюємо необхідні квадратики. Схеми готових та красивих скатертин ви можете подивитися на наших фотографіях нижче.

Якщо уважно дотримуватися представленої інструкції — вдасться досить швидко освоїти цю техніку. Коли якісь моменти незрозумілі, можна повернутися до опису філе в’язання спочатку статті, і уважно перечитати його.

Фото філійного в’язання