Вязання шали спицями та гачком: схеми з описом та покроковими інструкціями. Урок вязання з фото для початківців

В’язання шалі: легкі та красиві схеми для в’язання спицями та гачком. Майстер-клас з фото та описом + поради, як зробити

В’язання шалі гачком — одне з найпростіших і найприємніших занять. Зв’язати такий виріб під силу навіть майстрині-початківці, а результат не тільки перевершить очікування, але й надихне на подальшу творчість.

Такий виріб стане стильним доповненням до будь-якого вбрання та душевним подарунком. Часу на створення подібного виробу піде зовсім небагато, а значить усидливості вистачить у будь-якої майстрині.

Крім того, створення шалі — це чудовий спосіб відпрацювати навички в’язання гаком для складніших виробів.

Переваги в’язаної шалі

Фото в’язаної шалі найкраще демонструє те, як вдало вона виглядає з будь-яким туалетом.

Цей продукт чудовий спосіб скоригувати будь-яку фігуру:

 • Крадує повноту
 • Маскує широкі стегна
 • Візуально підкреслює груди
 • Робить спину стрункішою
 • Візуально подовжує ноги

Окрім цього, шаль ручної в’язки завжди виглядає розкішно і робить будь-який одяг більш багатим. За допомогою шалі можна урізноманітнити будь-який туалет.

Якщо створити кілька виробів з різних видів пряжі, це істотно збагатить гардероб.Також шаль асоціюється з теплотою та душевністю, а значить говорить про м’який характер.

Більш того, при власноручному виготовленні можна підібрати будь-яку пряжу: віскозу, шерсть або ангору, а значить шаль буде виконана з дорогих і натуральних матеріалів, які припадуть до душі майстрині.

Види шалей

Шаль була популярна за всіх часів.
Різні епохи та модні тенденції диктували свої правила і за всю історію було створено безліч різновидів цього виробу:

 • Літня ажурна накидка. Створюється, як правило, із тонкого шовку або бавовни. Добре захищає від сонця та спеки. Ніжний вітерець під такою шаллю чудово охолоджує тіло. Візерунки в’язання шалі бувають різними і створюють романтичний образ.
 • Пелерина. Кругова, довга шаль. Вона надягає на плечі через голову і доходить до талії. Підходить для будь-якого стилю одягу, добре зігріває у міжсезоння.
 • Трикутна шаль. Створюється з товстої пряжі, може бути прикрашена бахромою або кистями. Зазвичай накидається на плечі та виглядає дуже тепло та затишно. Такий виріб легко замінить собою теплу кофту або светр.
 • Бактус.Норвезький варіант невеликої трикутної шалі. Модель створюється із теплої пряжі середньої товщини. Зазвичай виконується за допомогою щільного в’язання.
 • Шаль жилет. Виріб створюється у вигляді прямокутника, який спереду заорюється. Дуже зручний та теплий варіант для людей, які люблять активні рухи. Ця модель є більш ошатним різновидом пончо.
 • Пончо. Величезне полотно, яке покриває тіло аж до ніг. Часто такі моделі мають окремий проріз для голови. Створюється з теплої, але тонкої вовни за допомогою щільної в’язки. Вважається верхнім одягом.
 • Палантін. Довге прямокутне виріб, може бути із щільної або ажурної в’язки. В’язання шалі палантин найбільш просто, тому що не передбачає звуження або розширення полотна.

Матеріали та інструменти

Для створення шалі знадобиться пряжа та гачок. Пряжа підбирається залежно від виду шалі.

Важливо! Чим тонша пряжа, тим більше петель і рядів потрібно буде зробити. Також тим складніше буде в’язка. Для початківців краще підібрати вовняну пряжу завтовшки 3-7 мм.

Для тонких літніх виробів підійдуть такі види товщиною 1-2 мм:

 • Бавовна
 • Шовк
 • Віскоза

Для теплих варіантів краще вибрати такі матеріали:

 • Шерсть
 • Альпак
 • Акріл
 • Віскоза

Товщина пряжі може бути від 5 до 20 мм. Гачок підбирається в 1,5 рази товщі самої пряжі.

Перед тим як розпочати створення шалі, спочатку в’яжуть контрольний зразок. Він дозволяє набити руку та розрахувати необхідну кількість петель, відрегулювати щільність в’язки.

Контрольний зразок створюється з розрахунку 10 петель Х 10 рядів. Якщо пряжа тонка, то можна зробити більше петель.


Схеми в’язання

Схеми в’язання шалей досить прості і можуть починатися від широкого краю або вузького.

Більш того, освоївши основний принцип побудови візерунків, будь-яка майстриня зможе вигадувати свої моделі.

Шаль сяйво

Найпростіший виріб. Схема в’язання:

 1. Набрати необхідну кількість петель для довгого краю шалі.
 2. Наступний крок: 1 стовпчик з двома накидами та 5 повітряних петель. У середині виробу зробити 5 пучків із двох стовпчиків із двома накидами в одну петлю. Між пучками по 3 повітряні петлі.
 3. Далі пучок із трьох стовпчиків із двома накидами в середину попереднього ланцюжка з повітряних петель. Між стовпчиками також ланцюжки із п’яти петель. Між пучками стовпчиків — ланцюжки із 7 петель.
 4. Далі малюнок повторюється. У центрі через ряд необхідно робити не 2 пучки, а 4.

Ажурна шаль

Складніший варіант виробу. Майстер-клас в’язання покроково шалі:

 1. Створити 5 повітряних петель. У них пров’язати 3 пучки по 3 стовпчики з накидом.
 2. Наступний ряд — у два крайні пучки пров’язати по 2 пучки з трьох стовпчиків з накидом. Між пучками зробити ланцюжок із 4 повітряних петель. Між стовпчиками – по 2 повітряні петлі.
 3. За цим же принципом повторити ще три ряди. У такий спосіб можна створити легку і просту шаль. Однак, якщо є бажання ускладнити візерунок, то можна вив’язати великий малюнок «ананаси».
 4. Малюнок вив’язується за схемою: у 3 повітряні петлі робиться три стовпчики з накидом. Між ними і основною в’язкою — ланцюжок із 4 повітряних петель. Далі на кожному ряду додається по 2 стовпчики з накидом кожного краю. Так треба зробити чотири рази. Потім вив’язується малюнок із ланцюжка в 4 повітряні петлі та одного стовпчика без накиду. Таких ланцюжків має бути 9 штук.
 5. Потім на кожному ряду їх кількість зменшується по 1 з кожного боку. Усього потрібно створити 9 поруч. Отримати красивий та великий малюнок, схожий на ананас. Цей раппорт можна повторювати кілька разів.

Клітчаста шаль

Цей вид в’язання найпростіший. Покрокова схема:

 1. Зв’язати ланцюжок, що дорівнює довжині основного краю шалі.
 2. Далі в’язати 4 повітряні петлі та 4 стовпчики з накидом. На наступному ряду повторити візерунок, але стовпчики з накидом пров’язувати в повітряні петлі.
 3. Пров’язати необхідну кількість рядів. Якщо необхідно створити трикутну шаль, кількість петель зменшують з кожного боку від краю.

Таким чином можна створити прямокутний виріб, квадратний або трикутний. Прикрасити готову шаль можна кистями або бахромою.

Фото в’язаного шалі