Як звязати шкарпетки своїми руками: дуже гарні схеми для початківців із фото. Інструкція, як звязати на 2 спицях та гачком

Як зв’язати шкарпетки: гачком і на двох спицях для початківців, фото та дуже красиві схеми + поради щодо вибору пряжі

В’язання шкарпеток – цікавий процес. Проте непідготовлена ​​людина може заплутатися у всіх цих спицях, петлях, пряжах. Саме тому було підготовлено цю статтю. У ній доступною мовою розказано, як зв’язати шкарпетки спицями для початківців.

Пряжа для шкарпеток

Пряжа для шкарпеток зазвичай є сумішшю вовни та поліестер (співвідношення становить 75% вовни та 25% поліестер). Або 70 та 30%, або 80 та 20%. Поліестер – найпоширеніший синтетик. Але також можна знайти інші типи, такі як нейлон або поліаміди.

Пряжа для шкарпеток – гарна пряжа. Невелике додавання поліестеру робить її міцнішим. Наприклад, шерсть нагрівається, але поліестер не дає шкарпеткам так легко натиратися.І, звичайно, ця пряжа добре тримається. Це можна побачити на фото в’язаних шкарпеток.


Розмір шкарпеток

Наступна інструкція написана для шкарпеток розміром 36/38, тобто для довжини стопи близько 24 см.Якщо потрібно зробити шкарпетки більшого розміру, потрібно збільшити довжину стопи, зробивши більше кіл.

Необхідні інструменти та матеріали

 • Пряжа: 2 мотки основного кольору та 1 мотки контрастного кольору або будь-якої іншої пряжі на вибір аналогічної товщини;
 • Кругові або вигнуті спиці розміром 4,0 мм. Як ними працювати, можна подивитися на відео, як зв’язати шкарпетки;
 • Кругові спиці або спиці з подвійним вістрям розміром 4,5 мм або інші;
 • Спіца або гачок для обробки.

В’язання шкарпеток

Спочатку працюють спицями розміром 4,5 мм. Якщо потрібні шкарпетки в горошок, необхідно розпочати викроювання з третього кола.

Шкарпетки в’яжуть у техніці «чарівна петля» на кругових спицях 80 см. Половину петель, тобто 20, тримають на одній спиці, а іншу половину на волосіні. Таким чином, верхня та нижня частини стопи розділені.

Таким чином працюють, поки шкарпетка не стане довжиною приблизно 15 см, включаючи ребро. Так вийдуть шкарпетки, які будуть приблизно на 15 см вище за п’ять.

Якщо необхідно зробити шкарпетки більшої довжини, кількість люверсів в області ікри має бути більшою там, де більше коло ноги. Потім кількість комірок на кісточці слід поступово зменшувати.

Як в’язати п’яту шкарпетки?

 1. Перші 20 петель будуть п’ятою та виконуються рядами (не круговими).Петлі, що залишилися, залишають на лінії або надягають на допоміжну волосінь. Це петлі на верхній частині стопи, які будуть з’єднані знову, щоб сформувати коло після обробки п’яти.
 2. П’яту обробляють білим, панчішно-шкарпетковим швом (лицьові петлі з лицьового боку, виворітні з виворотного боку) через 14 рядів. Можна зняти першу петлю у кожному ряду без переробки. Нитку, що залишилася, обрізати необов’язково.
 3. Потрібно продовжувати в’язати носок по колу через 40 петель, доки ступня не досягне позначки приблизно 12 см від п’яти.

Після потрібно пропрацювати пальці білою ниткою відповідно до наведених нижче інструкцій та схеми в’язання шкарпеток.

 • Ряд 1: в’яжуть білі петлі.
 • Ряд 2: для підошви роблять 1 лицьову, потім 2 лицьові разом. Після пов’язують, поки не залишиться 3 петлі внизу стопи на лівій спиці. Робота 2 стібками разом скручують ліворуч і в’яжуть 1 (останній для підошви стопи). Повторюють те саме для верхньої частини стопи.
 • Ряд 3: пров’язати всі петлі (не зменшуючи).Повторюють ряд 2 та 3 ще двічі, доки не залишиться 7 рядів до п’ят та 28 петель на спицях (14 петель на низ та верх стопи). З цього моменту повторюється зменшення петель на кожному колі, тобто повторюють 2 ряди ще три рази, поки на спицях не залишиться 16 петель. В останньому колі пров’язують 2 петлі разом по всьому колу, доки не залишиться 8 петель.

Тепер можна обрізати нитку, протягнути її через петлі, що залишилися, і затягнути. Так само в’яжеться друга шкарпетка.

Добре, все вийшло!

Дитячі шкарпетки

Дитячі шкарпетки ручної роботи, зроблені на спеціальних спицях, є цікавим варіантом подарунка, а також практичний спосіб використовувати залишки пряжі. Вони повинні бути пов’язані з м’якою вовною.

Підставка шкарпеток для немовляти

 1. Найкраще починати з простих викрійок, без складних візерунків. Шкарпетки найкраще шити прямим рядком, що не потребує професійної практики. Для виготовлення дитячих шкарпеток можна використовувати рештки пряжі, а можна розплутати старий шарф. Підійде акрилова пряжа або чиста шерсть, на якій не дуже багато ворсу.
 2. Щоб зв’язати дитячі шкарпетки, потрібно використовувати п’ять спиць з подвійним кінцем розміром 2,5 мм. Якщо шкарпетки повинні мати вільніший стібок, потрібно використовувати так звані трійки.На дві з них потрібно накласти сорок стібків (число має бути парним і поділеним на чотири).
 3. Після розділяють петлі на чотири спиці (на кожній спиці буде по десять петель). Схрещують спиці та роблять чотирикутник. Наприкінці петлі з’єднують і в’яжуть стібком (один раз правим, потім лівим вушком) до семи сантиметрів завдовжки до п’яти.


П’ята дитячих шкарпеток

 1. Щоб зробити шкарпетки для дитини з підходящою п’ятою, дві спиці слід залишити як є, а з двох інших потрібно взяти одну і розділити так, щоб шов йшов назад (прошиті стібки можна заправити на більш товсту петлю, приколоти, щоб вони не пішли. ).
 2. Далі надягають одну (або дві, залежно від петлі) на спиці і працюють наступним чином: лицьову та останню петлю залишають на голці. Виріб закінчено, коли залишилося обробити вісім петель. П’ятка готова.Щоб зробити ступню, потрібно повернутись до чотирьох спиць і пропрацювати пальці ніг. Накладають петлі, які потрібні, щоб повернутись до ширини верхньої частини носка, і доводять петлю до пальців ніг. Тепер беруть по дві петлі з кожного боку спиці, доки не сформується конус.

Залишилося чотири або вісім петель. Це етап «оздоблення» носіння.Найкраще зав’язати вузол, що йде на виворіт шкарпетки.

«Оздоблення» дитячих шкарпеток

Шкарпетки, пов’язані гачком, можна прикрасити цікавими доповненнями, які за допомогою пряжі або товстої нитки пришиваються до верхньої частини стопи або до шкарпетки.

Візерунки у вигляді сердець, квітів та машинок зацікавлять малюка і можуть відмінно урізноманітнити однотонний фон.Варто додати, що для того, щоб дитячі шкарпетки були ще приємнішими на дотик і практичнішими, можна підшити їх м’якою бавовною.

Це займе кілька хвилин, зате м’який носок стане ще теплішим. До нижньої частини носка можна пришити кольоровими нитками та товстою голкою нековзну «підошву» з нубука.Фото в’язаних шкарпеток