Вязання гачком сніжинки: прості схеми та красиві візерунки для початківців. Вчимося вязати сніжинку за інструкцією (100 фото)

В’язані сніжинки

В’язання гачком серветки сніжинки може здійснюватися по-різному.Спочатку потрібно визначити розмір майбутньої серветки, підібрати найкращу схему та адаптувати її під конкретні параметри.


Найпростіший спосіб:

  1. Спершу потрібно зв’язати ланцюжок із 6 повітряних петель, зімкнути 1 сполучну строчку в кільце.
  2. Після цього можна в’язати виріб круговими рядами, звіряючись зі схемою.

Цей спосіб чудово підійде для в’язання гачком сніжинки для початківців, він не вимагає глибоких знань у цій галузі, достатньо буде базових навичок, щоб навчитися робити таку сніжинку.

Якщо хочеться прикрасити серветку, її можна покрити лаком для нігтів з блискітками, це надасть їй невеликої жорсткості та більш декоративного зовнішнього вигляду.

Прості схеми

Розглянемо легкі схеми в’язання сніжинок, які не займуть багато часу та сил.

Починати в’язку рекомендується від центру, для цього можна вибрати один із двох способів.

  1. Перший спосіб полягає у створенні ланцюжка, що складається з декількох повітряних петель, далі все це з’єднується в кільце і фігура в’яжеться далі. Після цього кільце накручується на палець, обв’язується стовпчиками без накиду.
  2. Другий спосіб передбачає початковий набір 5 повітряних петель, після чого кільце замикається. Слідом прив’язується сполучний стовп, до нього кріпиться 3 повітряні петлі.
  3. Незалежно від обраного способу, далі потрібно зробити сполучний стовп та додаткові три повітряні петлі, вони замикають дугу сполучним стовпом. Одноманітних дуг за цією схемою складання має у підсумку вийти 6 штук, далі ряд закривається сполучним стовпом.
  4. Слідом обв’язується перша арка з використанням стовпчика без накиду та трьох повітряних петель, також 2 стовпи без накиду.
  5. Друга і третя арки обв’язуються таким самим способом, цей процес потрібно повторити після цього ще 2 рази, зробивши 6 однакових арок. На цьому фактично можна закінчувати процес створення, тому що вже вийшла невелика ажурна зірочка. Однак її можна доопрацювати, зробити ще більшим і красивішим.
  6. Для цього додається третій ряд, який потрібно розпочати зі сполучного стовпа. Далі створюється раппорт ряду, що складається з одного стовпа без накиду, трьох повітряних петель, слідом ще одного класичного стовпчика, далі 5 петель повітряного типу, потім знову 1 стовпчик без накиду та три повітряні петлі. Завершується ряд класичним стовпом та двома повітряними петлями.
  7. Цей раппорт потрібно повторити ще мінімум 5 разів, тоді вийде гарна сніжинка, пов’язана гачком. Її можна накрохмалити або прикрасити будь-яким іншим способом. Завдяки невеликому розміру вона ідеально підійде на роль ялинкової іграшки.