Вязання тапочок спицями та гачком: ТОП-100 фото схем візерунків з описом. Огляд найкращих ідей + покроковий майстер-клас

В’язання тапочок – ТОП простих способів, як зв’язати спицями та гачком. Майстер-клас з описом техніки, схемами та візерунками (100 фото)

В’язані тапочки дуже добре бережуть ноги від холоду та забезпечують почуття комфорту. За допомогою гачка або спиць в’яжуть різні варіанти тапочок, залежно від в’язки, кольору та оформлення.

Є багато різних схем в’язання тапочок спицями для початківців, нижче будуть представлені деякі з них, разом із оглядами матеріалів для в’язання.
Тапочки-балетки спицями

 1. Виконуються з прямокутника, ширина полотна 15 см, висота 19 см.
 2. Пряжа — «Піхорка народна», 70% акрил, 30% вовна, 100гр./220м., спиці 4.0мм.
 3. Набрати класичним способом 28 петель на 2 спиці.
 4. В’язати хустковою в’язкою, зняти кромочну і всі петлі пров’язати лицьовими до кінця ряду, останню — виворітною, всі інші ряди в’язати також всього 70 рядів.
 5. При довжині стопи 22 см потрібно пров’язати 19 см, після чого закрити всі петлі.
 6. Для зшивання використовувати голку з товстим вушкам, скласти закриту частину навпіл, підтягнути кілька разів кромкові петлі з одного та з іншого боку, підхоплюючи одну петлю з одного боку, одну з іншої, стягувати разом, зшивати одну арку кромкової петлі. Коли до кінця залишиться приблизно 1 см, стягнути всі арки разом.
 7. Потім з іншого боку стягнути, підхоплюючи одну петлю з одного боку, іншу з іншого.
 8. Коли тапочки будуть готові, можна його прикрасити, використовуючи нитку іншого кольору.
 9. Потрібна нитка довжиною 20 см. одного кольору та 2 нитки по 20 см. контрастного кольору.
 10. 3 нитки скласти разом і скрутити в шнурок, скласти його навпіл, дати перекрутитися і зав’язати в вузлик – вийде трояндочка. Підхопити голкою з ниткою підхопити всі кінці з виворітного боку та прошити разом, підхопити петельки трояндочки по колу, зафіксувати та пришити до капців.

В’язання тапок без шва на підошві

 1. В’яжуться дуже просто, підошва йде без шва, шов йде спереду та ззаду, розмір 37, хусткова в’язка, спереду йде гумка 2х2, використовується пряжа Bonbon 100гр. 200м., 100% акрил, спиці 4,5 – 5, ножиці та голка для зшивання.
 2. На спицю №4 набрати 40 петель, пров’язати кілька рядів хустковою в’язкою.
 3. Зняти кромочну, пров’язати лицьовими 14 петель, 14 пров’язати виворітною.
 4. Пров’язати 12 петель для підошви, 13 пров’язати виворітною.
 5. Пров’язати 14 петель лицьовими до кінця ряду.
 6. Коли буде пров’язана 21 доріжка, потрібно буде ще пров’язати 3 доріжки, після чого можна починати в’язати резинкою 2х2.
 7. Зняти кромочну, пров’язати 2 лицьові, 2 виворітні, в’язати 9 рядів.
 8. У 10 ряду зменшувати петлі, зняти кромочну, пров’язати 2 виворітної, 2 лицьової, зібрати всі петлі на голку і можна починати зшивати.

По фото цих в’язаних тапочок можна оцінити наскільки вони красиві, зручні, максимально прості та швидкі у в’язанні. Також, в інтернеті можна знайти багато відео в’язання подібних тапочок.
Прості слідки спицями

 1. В’яжуться із пряжі «Пехорка» 100гр./150м. спицями №4, розмір 36-38.
 2. Спершу потрібно набрати на спиці 12 петель
 3. 50 рядів – всі особи. петлі
 4. Потім з боків набрати по 26 петель
 5. На спицях 64 петлі
 6. 5 рядів – всі особи. петлі
 7. Потім змінити колір нитки
 8. 4 ряди – всі особи. петлі
 9. Закрити петлі, пошити.

Яка пряжа підходить для в’язання?

 • Alize Diva. Дуже добре підходить для в’язання капців та слідків. Склад цієї пряжі – 100% мікрофібра, метраж 350м./100гр.Вона підходить для в’язання гачком в 1 нитку, дуже шовковиста на дотик, не скочується, не викликає алергію, не втрачає колір, на ній немає ворсинок, вироби з цієї пряжі виглядають як нові навіть після неодноразового прання. Рекомендується прати при 30 градусах на режимі вовняних виробів.
 • Сосо. У цій пряжі велика колірна палітра і вона витримує тривале носіння. Склад – 100% мерсеризована бавовна, метраж 50гр./240м. Для в’язання краще брати тонку пряжу, тому що пряжа в кілька додавань краще тримає форму і менше деформується.
 • Семенівська пряжа. Підходить для в’язання в 2 складання, м’яка на дотик, блискуча на вигляд, склад 47% бавовна, 53% віскоза, метраж 400м./100гр.
 • Vita Brilliant. Склад 45% вовна, 55% акрил, 400гр./380м.

Це дуже тонка нитка, з неї краще в’язати в 3 додавання, вироби виходять дуже теплі, відмінно тримають форму, сама нитка має блиск, дуже гарна в носінні.

Підошва для тапочок

 1. Устілки для капців краще брати готові фетрові на розмір більше, також знадобляться шпильки.
 2. Обшити ручним швом по колу до кінця, потім обв’язати гачком всю устілку по колу, відстань між стяжками приблизно 5мм.
 3. Коли устілки вже підготовлені, можна пришивати їх до слідків.

Кажуть, що фетрова підошва ковзає. Щоб вона не ковзала, достатньо залишити на ній кілька крапель гарячого клею.

Джутова підошва

Складається вона із щільно переплетеного джуту, дуже міцна та зносостійка. У плані догляду рекомендується сухе чищення. Товщина джутової підошви буває різною – 1 см., 2см.

Як робити підошву для тапок

Для початку потрібно накреслити милом контури підошви на тапочках, потім перевести контур на поліетиленову плівку.

 1. Для цього потрібно закріпити поліетиленову плівку на тапочках за допомогою голок та обвести контур на плівці маркером.
 2. Потім зняти плівку, обвести контур ще раз, щоб він був рівним.
 3. Далі, за цією викройкою потрібно вирізати підошву зі шкіри. Можна використовувати будь-яку галантерейну чи взуттєву шкіру.
 4. Чим товстіша шкіра, тим красивішою буде підошва.
 5. Не варто використовувати шкіру для одягу, а також спилок, тому що підошва повинна бути зносостійкою і з неї повинні добре відмиватися забруднення.
 6. Далі, потрібно вирізати підошву зі шкіри і проробити на ній отвори по всьому контуру за допомогою дірокола, використовуючи пробійник найменшим діаметром, відступаючи від краю 3,5 мм.
 7. Відстань між отворами приблизно 7 мм. Потім підошву потрібно приклеїти до тапочка клеєм «Момент», поєднуючи підошву з контуром, намальованим на тапочці.
 8. Після того, як підошва приклеєна, потрібно підшити її вощеними нитками за допомогою товстої голки.
 9. Щоб зробити гарний шов — краще використовувати вощені нитки завтовшки не менше 1 мм.

Фото в’язаних тапочок