Орхідея з бісеру (110 фото): майстер-клас з покроковим описом, схемами плетіння орхідеї + поради та інструкції

Орхідея з бісеру: вчимося робити квітку своїми руками. Схеми з фото, інструкцією та описом плетіння для початківців

Завдяки надзвичайній ніжності та красі орхідея вважається королівською квіткою. А маючи трохи досвіду в бісероплетінні, можна зробити гарну імітацію цієї рослини в горщику або незвичайну прикрасу.

Тому варто підготувати необхідні матеріали та познайомитися з майстер-класом з виготовлення орхідеї з бісеру для новачків.

Матеріали для роботи

Перш ніж вчитися робити своїми руками композицію квітки в горщику, потрібно підготувати все необхідне:

 • Білий, рожевий, фіолетовий та жовтий бісер;
 • Бусини;
 • Дрот 0.5 мм та 40 см;
 • Зелену стрічку (листя також можна зробити з товстої пряжі або зеленого бісеру);
 • Ємність (наприклад, горщик або вазу).

Способи наповнення горщика та його декорування залежатимуть від фантазії автора.Схема квітки орхідеї

Квітка орхідеї, що розпустилася, містить кілька рядів пелюсток і тичинку. Всі ці елементи виконуються послідовно.

 1. Для виконання пелюсток першого ряду потрібно взяти шматок тонкого дроту, а також білий та рожевий бісер. Її середина повинна утворити петлю 8 см. При цьому довжина кінців не може бути меншою за 7-9 см.
 2. На один бік набирається 13 бісеринок, які утворюють середину. Другий кінець обвиватиметься навколо центру. Спочатку набирають 14 бісеринок, які прикріплюють паралельно до першого ряду з одного боку. Наступні 14 стануть поряд з іншого боку.
 3. Процес триває доти, доки навколо середини не утворюється по 5 рядів бісерин. При цьому потрібно, щоб пелюстка поступово набувала овальної форми. На одну квітку потрібно 5 таких заготовок.
 4. Другий ряд пелюсток виконується з бузкового бісеру. Схема виконання схожа, але центральний ряд становить лише бісерин, кількість рядів з кожної сторони скорочується до чотирьох. Таких елементів потрібно 3.
 5. Овальна середина квітки виконується із жовтого бісеру. Щоб вона вийшла витягнутою форми, центральний ряд роблять із 14 бісерин, а з кожного боку додають лише по 3 ряди. Тичинка є намистом, закріпленим на шматку дроту.
 6. Збирається квітка за наступною схемою. Спочатку пелюстки першого ряду збираються в групи по 3 і 2. Намисто з’єднується з жовтою серединною пелюсткою. З решти чотирьох сторін кріпляться пелюстки другого ряду.

На заключному етапі до композиції додається нижній рівень пелюсток. Прикріпивши кілька квіток у жорсткій основі, можна отримати брошку з бісеру орхідея, який прикрасить сукню чи костюм.

Бутони та листя

Схема бісероплетіння орхідеї визначається структурою живої рослини. Оскільки крім квіток, що розкрилися, є бутони і листя, потрібно зробити заготовки і для них.


Нерозкриті квіти виготовляються з чотирьох елементів. Центральним елементом залишається тичинка, яка оточена трьома пелюстками, що робляться за аналогічною схемою. Кольори розподіляються так: середина рожева, а краї білі.

Листя, розташовані внизу рослини, можна виконати, вирізавши їх зі стрічки. Або, подібно до квіток, зробивши з білого. У цьому випадку можна використовувати наступну схему:

 • Дрот нарізається шматками по 20 см;
 • На кінці відрізу робиться петля;
 • Набирається бісер для осі;
 • До сторони, протилежної петлі, прикручується кінець робочого дроту;
 • На неї набирають бісер, який утворює ряди навколо осьової.

Щоб лист тримав форму, використовують прошивку.

Як зібрати квітку

На наступному етапі схеми плетіння орхідеї з бісеру належить зібрати заготовки в єдину композицію. Основою квітконоса стає товстий дріт. До її кінця спочатку прикручують бутони, а потім квітки, що розпустилися, імітуючи суцвіття орхідеї.

Для більшої натуральності її обертають зеленою стрічкою або пряжею, а також надають характерних згинів.

 1. Варто враховувати, що вага квітів та бутонів досить велика. І за недостатньої товщини основа почне деформуватися, порушуючи композицію. Тому частину квітконоса доповнюють металевим стрижнем. Щоб вставка виглядала органічно, її кріплять із заднього боку композиції.
 2. Стебло рослини виконується досить коротке. Для його виготовлення можна використовувати товстіший дріт або електричний кабель. Причому квітконос правильніше кріпити до нижньої частини стебла, а не вгору. Місце з’єднання маскується листям.
 3. Щоб добре закріпити композицію в горщику, ємність наповнюється гіпсовою сумішшю. Для цього сухий компонент поєднується з водою у співвідношенні 600 мл на кілограм. Заповнення проводиться на 2/3 глибини горщика. Після встановлення стебла орхідеї в заготовку композиція залишається у спокої на добу для висихання.
 4. Потім поверхня гіпсу покривається клеєм, що фіксує декоративні елементи. “Землю” можна зробити бісером або дрібними камінцями. Для більш точної імітації ґрунту для орхідей у ​​магазинах для рукоділля можна придбати спеціальний декоративний субстрат. На завершення залишиться розправити всі елементи квітки і композиція готова.

Правила роботи з бісером

Щоб композиція виглядала красиво та акуратно, варто враховувати, що:

 1. Для квіткових композицій потрібний якісний бісер. Його відрізняється єдність розміру та рівномірність фарбування. Продукція китайського виробництва коштує дешевше, але вона може підвести тим, що одні бісерини будуть більшими за інші. А висока прозорість оформлення не дозволить досягти потрібного колірного ефекту.
 2. Техніки плетіння з використанням дроту чи нитки відрізняються. Для декоративних рослин, що виготовляються бездротовим методом, розробляють окремі схеми.

Підіб’ємо підсумки: плетіння орхідеї з бісеру це не складне завдання для початківців.

Загалом усі елементи плетуться за схожим принципом, освоєння якого не займе багато часу. Залишається лише вибрати відповідну композицію квітки та акуратно її зібрати.

Результатом докладених зусиль стане домашня орхідея, яка радуватиме око, не вимагаючи догляду. Декоративна квітка з бісеру може стати не лише прикрасою кімнати, але й незвичайним подарунком, що може викликати море позитивних емоцій.

Фото орхідеї з бісеру