Вязання серветок гачком: ТОП-100 фото схем з описом, як звязати ажурну серветку своїми руками (покроковий майстер-клас)

З чого почати?

 1. Насамперед майстрам-початківцям необхідно ознайомитися з умовними позначеннями та освоїти основи в’язання гачком.
 2. Підготувати все необхідне краще заздалегідь, виходячи з вибраної пряжі вже можна підбирати інструмент.
 3. Краще брати пряжу для в’язання мережив, але товстіший і з бавовною у складі.
 4. Не слід братися відразу за складні роботи, потрібно набити руку на простих.

Щойно стовпчики будуть виконуватися легко і виглядати акуратними та рівними, можна перейти вже і до складніших варіантів.

Умовні позначення

Ряд простих елементів, які складають основу в’язання:

 • Чарівне кільце (ВК) – нитка пряжі обертається в кільце, потім гачок вставляється всередину та підчіплює пряжу, утворивши петлю, з якої вже в’яжуться повітряні петлі.
 • Повітряна петля – це початкова петля. З них в’яжеться перший ланцюжок, основа майбутнього полотна.
 • Стовпчик без накиду (СБН) – після набору першого ланцюжка вводять гачок у другий повітряний зашморг, захоплюють їм пряжу і протягують так, щоб на гачку утворилося дві петлі, потім їх потрібно пров’язати разом.
 • Стовпчик з одним накидом (С1Н) – нитка накидається на гачок, потім його вводять у повітряну петлю або чарівне кільце, витягують підхоплену пити. На інструменті утворюється 3 петлі. Перші дві петлі пров’язуються разом, на гачку залишається 2 петлі, їх пров’язують разом.
 • Стовпчик із двома накидами (С2Н) – теж, що й стовпчик із одним накидом, тільки пряжа накидається двічі.
 • Напівстовпчик з накидом (П1Н) – пряжа накидається на гачок, потім його вводять у третю повітряну петлю і витягують підхоплену пити. На інструменті утворюються 3 петлі, які пров’язуються разом.
 • Сполучний стовпчик (СС) – використовується для з’єднання ланцюжка.Для цього в першу петлю ряду вводиться інструмент, захоплюється нитка та пров’язується через петлю на гачку.
 • Додаток петель (П) – пров’язування двох стовпчиків без накиду в одну петлю. Робиться на готовому кільці, після завершення другого кола має утворитися дванадцять петель.
 • Зменшення петель (У) – два стовпчики без накиду пров’язуються разом.

Це не повний список позначень, але тут представлені основні елементи. У простих схемах в основному саме ці елементи становлять основу, у складних вони так само переважають.