Як звязати килимок своїми руками – найкращі схеми та прості моделі для початківців (покроковий майстер-клас з фото)

Килим на сітці

Плетіння пухнастого полотна, де знадобиться не тільки гачок, а й сітка. Можна купити в будівельному магазині із пластмаси. Підготовлені клаптики за шириною мають бути за розміром осередку, а завдовжки 12-14 сантиметрів.

Схема в’язання:

  • 3 см треба відступити від краю сітки;
  • Тканина в осередок протягнути гачком;
  • Зв’язати у міцний вузлик;
  • Виконати такі дії в кожному осередку.

Конці клаптиків виведені все на лицьову сторону, як показано на відео в’язання пухнастого килимка. Поверхню слід трохи розтріпати, щоб створити чарівний вигляд.


Килим із трикотажної пряжі

Красиві килимки можна створювати із простого стовпчика, використовуючи старі речі. Для цього знадобиться великий товстий гачок. Потім можна розпустити будь-який светр, джемпер.

Або варіант – стара майка, сукня. Але смужки вирізати треба тонкі, щоб легко було пров’язувати.

  1. В’язати як серветку, починати можна по-різному. Наприклад, 10 повітряних петель у ланцюжку з’єднуємо в кільце. А потім із кожної необхідно пров’язувати стовпчики. З накидом або без – на розсуд кожної майстрині. Це одна з відповідей на запитання: як зв’язати круглий килимок? Можна таким чином зв’язати великий килим або з маленьких зібрати цілу композицію.
  2. Якщо потрібний щільний килим, то тут підійде ідея обв’язування пряжів шнура. У пов’язаному полотні немає дірочок, воно краще гріє.