Як звязати кардиган спицями та гачком: кращі техніки, схеми, візерунки для початківців, фото красивих моделей для жінок

Викроювання деталей теплого кардигану

Шити верхній одяг набагато складніше, ніж в’язати. Тут допустимі відхилення, не потрібна точна форма, як у куртки або плаща, особливо якщо це кардиган оверсайз.

Основні деталі:

  1. Спинка. Як правило, в’яжеться основним візерунком або гладдю без додаткового декору. При побудові форми обсяг зробіть виміри по стегнах і грудях (залишіть більший показник), додайте ще приблизно 10 см – на вільне облягання і провисання під вагою пряжі. Ширина спинки на викрійці, складеної навпіл – це чверть об’єму стегон із надбавкою на вільний об’єм.
  2. Полички (2 половинки передньої частини). Зазвичай в’яжуться симетрично, але важливо пам’ятати про застібку та отвори для гудзиків, якщо вони передбачаються. На викройці це теж ¼ обсягу стегон, плюс ширина поличок, плюс загальні сантиметри на вільний розліт. Для класичного втачного рукава потрібна повноцінна форма (для досвідчених майстринь). На жіночий в’язаний кардиган для пані з пишними грудьми, додають ще 3-5 на ширину кожної полички.
  3. Рукав. В’яжеться без викрійки, якщо він прямокутний або трапецієподібний, і стикується до основних деталей виробу. Потрібні виміри зап’ястя та 5-8 см на вільне облягання.Рукави з манжетами на гумці роблять прилеглими біля зап’ястя, потім додають петлі, переходячи до основної в’язки.
  4. Капюшон або комір. Залежить від моделі, бажано скористатися готовим малюнком, кресленням чи описом.

Готові деталі зшиваються до єдиного виробу. Іноді окремо в’яжуть пояс, манжети, накладні та декоративні елементи. Важливо зміцнити плечовий та потиличний шов, підшиваючи бейку – на цьому тримається важкий трикотажний виріб.

Використовуйте схему в’язання кардигану або експериментуйте, надихаючись цікавою ідеєю, якщо є досвід та дизайнерські здібності.