Як звязати кардиган спицями та гачком: кращі техніки, схеми, візерунки для початківців, фото красивих моделей для жінок

Поради щодо вибору пряжі та спиць

Не варто братися за роботу з тонкої пряжі – в’язання кардигану робота на дрібних спицях (№1-2) забере багато часу. Затяжна ручна робота у в’язальниць-початківців йде «довгов’язи», до незавершеної роботи швидко втрачається інтерес.

Краще купити товсту пряжу або два види нитки одного кольору перемотати вдвічі, щоб в’язати на великих спицях (№4-5 і більше).

Зверніть увагу! Номер спиць чи гачка повинен відповідати товщині ниток. Якщо спиці тонкі, а пряжа пишна та товста, виріб вийде грубий та жорсткий. Тонка нитка не підходить для товстих спиць – вийде пухкий обвисаючий виріб.

Довгана кофта, в’язане пальто або кардиган із товстої пряжі виглядає розкішно. Але таке рукоділля дорого коштує, особливо якщо врахувати ціни на пряжу.

До того ж виріб, в якому понад 1,5 кг пряжі, виходить важким і не дуже зручним. Тому важливо знайти «золоту середину».

Важливо! Для демісезонних моделей підбирають теплу пряжу – альпака, шерсть та півшерсть, мохер, нитки з ангорою. Літні моделі в’яжуться з пряжі з ефектом, що холодить – льон, бавовна, віскоза, бамбук.

Літній кардиган або шазюбль в’яжеться пухко. Мереживні елементи та ажурні ряди красиво виглядають у готових виробах для літньої спеки.Найпростіша модель – літній кардиган гачком із набірних елементів «бабусин квадрат». Відмінний спосіб влаштувати залишки пряжі – фото в’язаного кардигану.