Вязана чалма: вчимося вязати чалму на голову спицями та гачком. Фото кращих моделей та схем з описом

Види чалми

Багато хто, побачивши прекрасну дівчину в стильному головному уборі, також замислюються, де купити в’язану чалму. Однак насправді її простіше зв’язати самостійно або виконати з шарфа.

Існує кілька варіантів цього головного убору:

  • В’язана смуга або смуга з тканини
  • Шапка, пов’язана з перекрутом-кіскою
  • Класична шапка з візерунком у вигляді чалми або борозенок на голові

Найпростіший і при цьому стильний варіант – чалма з шарфа. Полотно при цьому піднімається вгору, що підкреслює красу очей і шиї. Класична шапка із борозенками виглядає не так ефектно.


Матеріали та інструменти

Перед тим як вибрати пряжу, потрібно визначитися, з чим носити в’язану шапку. Чалма може бути створена для літа, міжсезоння чи зими.Носити чалму можна з будь-яким одягом. Найкраще цей головний убір підходить для романтичних та східних туалетів.

Також чудово шапка поєднується і з класичними вбраннями. Суміш східного головного убору та класичного туалету відсилає нас до колоніального стилю, коли європейці тримали на сході свої колонії.

Для зимової шапки підійде натуральна пряжа із вовни, віскози, акрилу. Пряжа при цьому може бути товщиною від 2 мм до 1 см. Чим товщі буде пряжа, тим швидше вийде зв’язати шапку. Проте надто товсті нитки можуть зробити головний убір надмірно об’ємним.

Рада. Чисту шерсть або чисту синтетику краще не вибирати, оскільки обидва види пряжі серйозно електризуватимуть волосся, в результаті вони будуть пушитися після зняття шапки.Для літньої чалми підійде віскоза, бавовна чи шовк. В’язати таку шапку потрібно буде довше, тому що нитки для цього підбираються тонші від 1 до 5 мм завтовшки.

Спіці повинні бути товщі за пряжу в 1,5 рази. Краще взяти спиці на волосіні, так буде зручніше працювати з полотном і застосовувати його в процесі в’язання.