Візерунок шишечки: покрокова інструкція зі схемами вязання візерунка своїми руками (фото, опис техніки + приклади)

“Попкорн” як різновид “шишечок”

Щільний візерунковий рельєф виходить завдяки шишечкам, які прийнято називати «попкорн».Їх зазвичай формують зі стовпчиків, де є одна або пара накидних петельок.

Найчастіше в такій в’язці є п’ять стовпчиків.

  1. Шишечку у вигляді «попкорн» вив’язують із однієї петельки. Для цього утворюється своєрідне «віяло», що складається зі стовпчиків у кількості п’яти штук. Накид може бути один або їх роблять двічі.
  2. Кінцеве формування «шишечки» робиться в такий спосіб. З робочої петельки виймають гачок.
  3. Потім він вводиться у верхню частину першого стовпчика. Після цього – у робочу петельку, яка пров’язується із захопленням робочої нитки разом із верхньою частиною стовпчика 1.
  4. Так з’єднують верхівки пров’язаних стовпчиків. Утворюється оригінальна рельєфна шишка.

Застосування на практиці в’язання «попкорн»

“Попкорн” або як його називають – візерунок ромбів з шишечками, можна використовувати:

  • Як у вигляді оригінального оздоблення на певному виробі, коли він красиво підкреслює рукав сукні чи кофти або повністю охоплює низ в’язаної речі. Він добре гармонує з тканим матеріалом і може стати чудовою облямівкою для настільної серветки;
  • Так і викликати зацікавленість рукоділниць, які бажають мати вбрання, що повністю складається з таких «ромбиків». Ажурності такому наряду додадуть додаткові накидні петлі. Виходять чудові шалі або панталончики, дуже схожі на тонке мереживо. При цьому схема візерунка буде незмінною. Потрібно лише відповідно змінити кількість петель з підйомом.