Візерунок шишечки: покрокова інструкція зі схемами вязання візерунка своїми руками (фото, опис техніки + приклади)

Застосування накидних стовпчиків

При в’язанні гачком візерунка шишечки, пишність петель дає полотну певну м’якість на відміну від «шишечок», де є петельки з накидами. Стовпчиків при цьому може бути два і більше.

  • Накідов – один чи два. Кількість зазвичай представлена ​​на схемі у вигляді вертикальних штрихів.
  • Два штрихи – два накиди, три штрихи – три накиди відповідно.


Перекреслення їх у горизонтальному напрямку однією рисою означає наявність однієї накидної петлі. Дві такі рисочки – дві подібні петельки. Розмірність та об’ємність малюнка залежить від кількості та висоти стовпчиків.

З однієї петельки пров’язуються два стовпчики або три разом із накидом. Вони не дов’язуються до робочої петельки. По завершенню «гулі» треба всі стовпчики пров’язати з нею і скинути з гачка.

Пров’язування «шишечок» у випадку, де є п’ять стовпчиків, всі вони в’яжуться з однієї петельки. Робиться один накид. До кінця не дов’язуються. Потім їх пров’язують усі разом і скидають із гачка.

Якщо «шишечку» в’яжуть зі стовпчиків, де є два накиди, то перед пров’язуванням такого окремого стовпчика робиться не один накид, а два накидні співи. Пров’язуються вони по черзі. Такі «шишечки» виходять набагато вищими. Для підйому з початку ряду набирається більше на пару повітряних петельок.