Візерунок шишечки: покрокова інструкція зі схемами вязання візерунка своїми руками (фото, опис техніки + приклади)

Формування шишки з петлі пишної

Як пропонується в’язати візерунок шишечки згідно з традиційним варіантом. Для цього просто формують кілька об’ємних стовпчиків або шишок, використовуючи витягнуті петельки. Стовпчик пишної форми можна створювати з різних таких петель.
Переглянувши схему та побачивши позначення у вигляді двох вертикально розташованих ліній, слід зробити накид двічі, а петлю витягувати на гачок.


Наявність трьох вертикально розташованих ліній передбачає проробляти таку дію тричі. Коли кількість всіх необхідних петельок витягнута гачком, захоплюється робоча нитка, а з гачка пров’язуються всі петельки.

Отримати стовпчик (пишний) можна і коли всі вертикальні штрихи зібрані в одному місці. Якщо є умовне позначення у вигляді розімкнутих вертикальних штрихів, то пишний стовпчик вив’язується з-під «арки».

Тоді вив’язування кожного елемента передбачає вводити гачок за «арочку» у попередньому ряду. Всі інші різновиди «шишечок» в’яжуться за тим самим правилом.

Схематично позначення “пишного стовпчика” представлене у вигляді зібраної в одну точку верхньої частини. Є такі стовпчики і із закритим верхом.

Вони в’яжуться після витягування на гачок по дві довгі петлі. До речі, їх може бути і три, і значно більше. Умовно це позначено відповідною кількістю ліній.

Починають також як і вив’язування пишної простої шишечки, а ось наприкінці треба спочатку пров’язати всі петельки, витягнуті з гачка, тільки потім робочу петлю.