Ламбрекени своїми руками: викройки для початківців з фото та описом, як пошити (покрокова інструкція)

Використання вуалі

Сировина досить популярна, саме тому про такі ламбрекени для штор своїми руками краще дізнатися якомога більше наявної інформації ще задовго до початку робіт над створенням.

  • Матеріал досить легкий і драпірувати складки можна без особливих проблем, важливо правильно розрахувати обсяги полотна, на цьому етапі варто врахувати тип фіранки, і скільки секцій вона міститиме.
  • Простий тип виробу вимагатиме додавання до довжини з кожної сторони від 15 до 20 см. Елементи з однією секцією при створенні повинні мати величину, помножену на 1,5 рази.
  • До викройки приступають тільки після нарізки заготовок з паперу, розміри повинні повністю відповідати натуральній величині, з урахуванням усіх дрібних нюансів вдасться створити ідеальні пропорції.

Робота з жорсткими полотнами

Процес складніший, перш ніж приступати до виготовлення ажурних ламбрекенів своїми руками слід потренуватися на легких зразках.

  • Але маючи правильну форму, проблем виникнути не повинно, завдяки таким допоміжним матеріалам новачки можуть почуватися впевненіше. Не варто забувати про припуск для підгортання тканини, його залишають з обох боків карниза при вимірі, 10 см буде цілком достатньо для подальших маніпуляцій.
  • Вгорі основа створюється рівною, а низ оформляється в один із стилів, з яким вдасться ознайомитися в момент перегляду майстер-класів або фото готових конструкцій.

Для перенесення викрійки закуповується тканина з клейовою основою, в цей момент залишають припуски 2-3 см, далі два елементи скріплюються шпильками або невеликими голками для надання міцності.

Рекомендація! При формуванні основи припуски тканини не потрібні, такі маніпуляції робляться лише із зовнішнім полотном, щоб за рахунок підгортання зробити зовнішній вигляд привабливим.