Вішалка своїми руками покроково: 140 фото найкращих ідей, Інструкція, з чого зробити в домашніх умовах

Вішалка своїми руками: з металу, дерева та підручних матеріалів. Інструкція з виготовлення. Фото кращих ідей та конструкцій

Вішалка біля вхідних дверей є незамінним предметом, що дозволяє повісити одяг людям, що входять до приміщення. Вона хороший варіант, якщо придбання меблів до передпокою не передбачається.

У деяких квартирах немає достатньо місця для розміщення в цьому місці меблів, також часом господарів не влаштовує ціна або колір покупних виробів. Тому, багато хто задається питанням, як зробити вішалку своїми руками?

Найбільш компактний – це настінний варіант, який можна створити власноруч. У статті буде розглянуто варіанти виготовлення вішалок своїми руками.

Підлогові види

Вішалки для підлоги зроблені своїми руками мають відмінності за матеріалом виготовлення:

 1. Кована модель. Відрізняється унікальністю зовнішнього вигляду, створить прикрасу мереживними елементами. Варто пам’ятати, що через тяжкість виробу її перенесення по будинку буде скрутною справою.
 2. Металеві вироби. Виявили себе надійними, стійкими та ґрунтовними конструкціями. Хромовані частини виділять строгість та цінність металовиробу. Такі вішалки бувають цільнозварювального або розбірного типу.
 3. Вішалки, зроблені власноруч із пластику. Вони виходять легкими та міцними, але найчастіше застосовуються для малої кількості одягу.
 4. Дерев’яні конструкції найпопулярніші у користувачів. Дерево дозволяє створити різні за типом конструкції та складності виробу.
 5. Меблі з кількох матеріалів. Комбінування надає домашньому майстру більший простір реалізації ідей.


Призначення та конструкція

Відмінності підвісних вішалок за призначенням та конструкцією:

 • Костюмна вішалка. Має своєрідну форму і середню висоту. Часто розташовується в спальні або кабінеті і її призначення – утримувати на собі комплект піджака, штанів і сорочки. Встановлюється біля ліжка та служить для збереження одягу у випрасуваному стані;
 • Якщо до згаданої конструкції додати поличку внизу, тоді вийде підставка для взуття. Вішалка у вигляді випорожнення часто використовується в готелях;
 • Велика вішалка з горизонтальною штангою зверху, поміщена на коліщатка, на ній поміститься одяг кількох людей. Незважаючи на те, що в її конструкції є дерево, вона має міцність і стійкість.
 • На фото вішалки, зробленої своїми руками, видно, що вони виконуються в різних відтінках. Вішалки у вигляді стійок часто використовуються в офісах;
 • Вішалки для дітей. Вироби на колесах відрізняються мобільністю. Її вдасться використати в дитячій, а потім перекотити до передпокою, коли дитина зібралася виходити на вулицю.
 • У такій конструкції варто змайструвати більше перекладин і полиць, з якими малюкові впоратися буде легше, ніж із плічками. Висота цих меблів виконується під ріст дитини і прикрашається яскравими та барвистими кольорами. Стійкість виробу досягається за рахунок цілісної, прямокутної конструкції;
 • До кімнати для підлітка можна поставити вішалку з чималою кількістю вішалок для одягу. По сусідству можна встановити інший для того, щоб на нього вішати одяг;
 • Вішалки для шкільного костюма. Висота та розмір робляться з урахуванням віку школяра. Завдяки цьому пристрої одяг не пам’ятається.Вішалка із труб

Ця конструкція, що переміщується, виготовляється з мідних трубок і фітингів, які купуються в сантехнічному магазині. Дозволяється зафіксувати з’єднання клеєм, тоді виріб вийде нерозбірним.

У протилежному випадку трубки будуть утримуватись за рахунок тертя. Далі буде розказано про збирання виробу розмірами 1,5 x 1 x 0,45 м. Для виготовлення вішалки з труб своїми руками потрібно підготувати:

 • Трубки мідні L-6 м, D – 20мм,
 • Клей для металу,
 • Ніжівка по металу,
 • Повстяні прокладки для меблів, що самоклеяться,
 • Два трійники,
 • Дві заглушки та чотири куточки відповідного діаметра.

Складні дії:

 1. Відрізаються дві трубки завдовжки 1 м, 4 трубки завдовжки 20 см і дві трубки завдовжки 1,5 м.
 2. Спочатку збираються ніжки вішалки. Для цього з’єднується пара відрізків по 20 см за допомогою трійників.
 3. На одній стороні кожної ніжки вставляються заглушки.
 4. З іншого боку кожної ніжки вставляються куточки та скріплюються між собою горизонтальною деталлю довжиною 1 м, так щоб отвори трійників були повернені нагору. Повинна вийти П-образна опора, що знаходиться на підлозі.
 5. Для запобігання дряпанню підлоги металевими деталями можна наклеїти повстяні прокладки на нижню частину конструкції. Вони наклеюються по три штуки на кожну бічну ніжку опори та по три штуки на горизонтальні трубки.
 6. Далі обидві стійки завдовжки 1,5 м вставляються у трійники.На верхні краї стійок встановлюються куточки так, щоб вони були розташовані один навпроти одного, а в куточки вставляється поперечна трубка довжиною 1 м.


Вішалка до передпокою

Коли метраж коридору під передню маленький і немає місця навіть для компактного виробу, тоді можна влаштувати вішалку на вхідних або міжкімнатних дверях.

Рада. Для господарів, які бажають зберігати верхній одяг у розправленому вигляді, радиться зробити вішалку зі штангою для плічок. Найпростіше її виготовити з обрізків пластикових трубок.

Прості вироби вдасться змайструвати і недосвідченому господареві. Для цього потрібно повторити приписи майстер класу з виготовлення вішалок у передпокій своїми руками з матеріалів, що знаходяться під руками.

Її розміри мають підходити до габаритів коридорчика під передпокій. Основа вішалки не повинна перевищувати третину стіни. Висота виробу обчислюється таким чином, щоб найдовше пальто або шуба, що знаходяться на плічках, висіли на відстані 15-20 см від підлоги.

Зручність представляє та вішалка, яка облаштована різними функціями:

 • Ключницею;
 • Дзеркалом;
 • Відділенням для парасольки та сумок;
 • Підставкою або полицею для взуття;
 • Полицею для дрібної галантереї та головних уборів.

Для навісного варіанту є обов’язковою умовою влаштування надійного кріплення до стіни. Прикраси для декору необов’язкові, але дизайн повинен відповідати загальному стилю інтер’єру кімнати.

У просторому передпокої робити економну модель зовсім не обов’язково, можна дати волю польоту фантазії та творчості.

Вішалка настінна

Для створення простої моделі вішалки для одягу своїми руками потрібно взяти:

 • Дерев’яну основу (обрізну дошку, частину старих меблів, брусок, залишки оздоблювальних матеріалів) у двох деталях;
 • Петлі для кріплення виробу до стіни;
 • Два куточки для з’єднання основи та навісу;
 • Декоративні гачки для одягу.

Для зручного розташування головних уборів і щоб вони не падали зверху, можна додати рейку.

З боків виробу прикріплюють бічні деталі, які виконують декоративну функцію та надійно скріплюють дві деталі полиці, розташовані перпендикулярно. Для цього на деталях часто робиться різьблення по дереву.

Рада. Коли не знаходяться відповідні матеріали, радимо придбати стругану дошку шириною 20-25 см. Вона розпилюється надвоє і з’єднується куточками з металу.

У будь-якому будівельному магазині можна вибрати гачки під різний дизайн. Найкраще прикрутити їх до дерев’яної основи з кроком 30 см або ближче, але в шаховому розташуванні. Навіть для найскромнішого варіанту радиться прикріпити щонайменше 5-7 одежних гачків.

Фото саморобної вішалки