Фенечки з бісеру (110 фото ідей): найкращі схеми з малюнками. Майстер-клас плетіння браслета з бісеру своїми руками

Верстат для плетіння прямого полотна

Якщо ви впевнені, що бісероплетіння у вашому житті серйозно і надовго, сміливо купуйте верстат. До нього буде додана інструкція, яка допоможе розібратися в тонкощах його експлуатації. А простий саморобний верстат можна зробити і з підручних матеріалів.

Наприклад, із коробки або пластикового контейнера. Бажано, щоб його ширина відповідала довжині запланованого виробу – це позбавить зайвого клопоту з переміщенням полотна.

Якщо ми вчимося робити своїми руками ексклюзивні прикраси, непогано б освоїти і технологію виготовлення саморобних пристосувань для плетіння. Зайвим це точно не буде.

  1. Для роботи можна використовувати як волосінь, так і нитку. Її кінець закріплюють на дні коробки або контейнера за допомогою скотчу, і обмотують нею такий «верстат» так, щоб кількість поздовжніх ниток була на 1 більша, ніж бісерин в одному ряду.
  2. Обрізавши нитку або волосінь, кінець теж зафіксувати на дні коробки, а потім перевернути ємність.
  3. Нити розправити так, щоб вони розташовувалися паралельно один одному на однаковій відстані.
  4. В контейнер висипати бісер. Набрати на голку необхідну кількість бісерин і протягнути через них волосінь.
  5. Вирівняти ряд, що вийшов, прикласти його до ниток, натягнутих на верстаті, знизу, так, щоб між бісеринами і по краях майбутнього браслета розташовувалося по одній нитці основи.
  6. Захлеснути робочою ниткою крайню нитку основи і знову нанизати на неї всі намистини.
  7. Так плести ряд за рядом. Після закінчення роботи з’єднати браслет, знявши його зі верстата, або зафіксувати край, зав’язуючи робочою ниткою звичайні швейні вузли кожної нитки основи.

Щоб виплести таким чином візерунок або ім’я, треба чітко дотримуватися схеми. Ознайомившись із готовими, пропонованими у навчальних посібниках з бісероплетіння, свою скласти вже не важко.