Бонсай із бісеру своїми руками покроково: фото схеми для початківців. Інструкція з описом техніки плетіння

Бонсай із бісеру – вчимося, як зробити своїми руками. Покроковий майстер-клас з фото, описом та інструкціями

Японські майстри вирощування мініатюрних дерев перетворили бонсай на справжнє мистецтво. Вони десятиліттями вирощують дивовижні карликові рослини, удосконалюючи форми та забезпечуючи ретельний догляд.

Створення дерева бонсай з бісеру теж вимагає чималих зусиль, виключаючи лише копіткий догляд, який потрібний живій рослині. Сувенір, виготовлений рукодільницею, також неповторний і служить прикрасою інтер’єру.
Як основу представляють дротяні гілки, зібрані у вигляді штучної імітації деревця, а гілки сплетені з різнокольорових бісерин.
Бажаючи порадувати друзів або близьких оригінальними сувенірами, не варто витрачати гроші на фабричні дрібнички — краще вчитися робити їх своїми руками.

Матеріали та інструменти

Визначившись із формою та кольором майбутнього шедевра, потрібно підготувати все необхідне для роботи:

 • Набір різнокольорового бісеру;
 • Тонкий дріт для нанизування намистин;
 • Товстий ізольований дріт для формування основного каркаса;
 • Шнур або стрічка для обплетення стовбура;
 • Гіпс або алебастр для формування основи та закріплення дерева;
 • Акрилова фарба та прозорий акриловий лак;
 • Горщик, глибоке блюдо або інша ємність для встановлення композиції;
 • Декоративні елементи.

Додатково потрібно відріз целофану, клейовий пістолет для фіксації елементів декору, кусачки, пензлики та захисні рукавички. Початківцям рекомендується також тримати під рукою схему плетіння бонсай із бісеру.

Створення бісерного бонсай своїми руками

Слід розуміти, що плетіння з бісеру — тонка і кропітка робота, яка потребує певних навичок. Для тих, хто вперше звертається до цього виду мистецтва, існує чимало легких майстер-класів для початківців.

Весь процес розбитий на кілька основних частин: плетіння гілок, складання та встановлення самого дерева, декорування композиції.Плетіння гілок із бісерин

Основна та найскладніша частина роботи — створення крони дерева.


Витончені гілки складаються з тонкого дроту з нанизаними на нього кольоровими намистинами, відтінок яких вибирається виходячи з вибору передбачуваної породи дерева:

 • Сосна – темна зелень;
 • Клен — червоні та оранжеві тони;
 • Сакура – ніжно-рожевий;
 • Береза ​​— світло-зелений з коричневими вкрапленнями сережок.
Формувати гілки краще петельчастим способом, імітуючи пишну крону:

 1. На відрізок тонкого дроту довжиною 45 см нанизуються 8 намистин, пересувають їх до центру і фіксують у формі петельки.
 2. Наступні 8 бісерин формують петельку поруч, і так кілька разів. Для гілки достатньо 5-10 петель.
 3. Дріт, що залишився по краях, вкорочують до 10 см і, з’єднавши кінці, скручують у гілку з пишною шапочкою з петельок з бісером.
Кількість заготовлених гілок залежить від розмірів та форми майбутнього дерева і варіюється від 10 до 200 штук. Їх скручують між собою, формуючи крону.
Щоб заготовки були схожі на справжні гілки, їх обмотують шнуром або стрічкою, додатково скріплюючи виріб і надаючи йому химерну форму.Формування та встановлення стовбура

Наступна частина майстер-класу з виготовлення бонсай із бісеру допоможе зібрати конструкцію в єдине ціле та встановити її:

 1. Щоб стовбур розширювався, як у справжнього дерева, складання слід починати з вершини.
 2. До тонкої дротяної основи потрібно потроху додавати відрізки товстішого дроту одночасно зміцнюючи стовбур.
 3. Конструкцію потрібно обмотати стрічкою, тасьмою або товстим шнуром.
 4. Сформоване дерево потрібно закріпити на спеціальній гіпсовій або алебастровій основі.
 5. Горщик вистилається целофановою плівкою, в нього встановлюється дерево і заливається розчином.
 6. Залишками розчину можна обмазати стовбур, формуючи імітацію кори.
Готову конструкцію потрібно залишити на добу для затвердіння. Після цього можна зайнятися декоруванням.Оформлення бонсай

Живі композиції бонсай зазвичай декоруються природним камінням. При оформленні виробу з бісеру можна імітувати натуральний матеріал за допомогою пінопласту або фрагментів гіпсокартону, що зібрані в єдине ціле за допомогою гіпсу.Серед каменів можна розташувати скручене з дроту коріння дерева.


Стовбур сувенірного дерева та його основа покриваються акриловою фарбою потрібного коричневого відтінку. Основа декорується будь-якими відповідними елементами:

 • Бісерними квітами;
 • Бусинами різних розмірів або декоративною акваріумною галькою;
 • Шматочки різнокольорового скла;
 • Фігурками птахів та тварин;
 • Казковими будиночками або кімнатними фонтанчиками.Після закінчення основних робіт слід потурбуватися про збереження виробу.


 1. Його слід покрити прозорим акриловим лаком, що захистить його від вологи, пилу та впливу сонячних променів.
 2. Отримавши уявлення про те, як зробити дерево бонсай із бісеру, можна навчитися створювати барвисті інтер’єрні композиції у складніших варіантах, що повністю повторюють живі бонсай рідкісних порід.
 3. Таким чином можна створювати справжні казкові сади, здатні перетворити будь-який інтер’єр та створити неповторну дивовижну атмосферу.

Барвисті приклади витончених шедеврів від справжніх майстрів не залишать байдужими навіть тих, хто ніколи не цікавився бісероплетінням та мистецтвом бонсай.

Фото бонсая з бісеру