Фенечки з бісеру (110 фото ідей): найкращі схеми з малюнками. Майстер-клас плетіння браслета з бісеру своїми руками

Матеріали та інструменти

Основним матеріалом для виготовлення цих напрочуд різноманітних прикрас є, звичайно, бісер. Відмінний насиченістю кольору, розміром та якістю, залежно від виробника, його можна придбати в магазинах для творчості та рукоділля.

  • Як видно на фото фенечок з бісеру, в одному браслеті можуть бути з’єднані елементи, різні не лише за величиною, а й формою. Вибір залежить від техніки плетіння та схеми візерунка: для полотна необхідний однорідний матеріал, а хрестики та квіточки можна плести з різнорідного.
  • Стеклярус та намистини використовуються як для декорування бісерних фенечок, так і як самостійний матеріал для плетіння. Техніку і схему слід вибирати в залежності від розміру: великі намистини не підходять для плетіння полотна, і квіточки з них виходять громіздкими, нерівними та неестетичними, так само як і квіточки зі стекляруса. Зате для плетіння хрестиком чудово підходить будь-який із цих матеріалів.
  • Фенечка з бісеру, пов’язана за традицією «браслету дружби», стає суцільною. Але якщо її планується зробити знімною, потрібно подбати про фурнітуру: різні застібки та замочки можуть не тільки виконувати свою безпосередню функцію, а й слугувати декоративним елементом.
  • Ліску можна назвати як матеріалом, так і інструментом: деякі умільці в процесі плетіння не користуються голками, хоча вони сильно полегшують процес. І волосінь та голку потрібно підбирати, враховуючи розмір отвору в бісері, намистину або стеклярусі, та заплановану щільність виробу. Крім того, для плетіння можна використовувати тонкий дріт, який зафіксує форму браслета, або тонку шовкову нитку – він надасть йому м’якість та еластичність.

Для плетіння прямого полотна знадобиться верстат. Якщо бісероплетінням ви займаєтеся раз-по-раз, купувати його не обов’язково. Такий пристрій легко зробити своїми руками із підручних матеріалів.