Декор стелі поетапно своїми руками: найкращі варіанти та схеми декору, майстер-клас оформлення з фото та описом, види дизайну

Шпалери

Декор стелі шпалерами слід планувати за бажання отримати по всій його площі барвистий малюнок або візерунки. Для створення однотонної поверхні краще фарба.

Також дизайнери не рекомендують використовувати фактурні шпалери: для втілення такого оформлювального рішення краще підійде венеціанська штукатурка.

Сьогодні модним трендом є шпалери з фотодруком. Вони дають змогу створити ексклюзивний дизайн.

Широкий колірний ряд, висока якість друку, легкість монтажу пояснюють неймовірну популярність цього способу обробки. Фотошпалери використовуються переважно у декорі дитячих.
Лепніна з поліуретану

Не менш затребуваним рішенням є поліуретанова ліпнина для декору стелі. У списку дизайнерських послуг такі оздоблювальні роботи займають почесне місце.

Це пояснюється тим, що за необхідності можна швидко відреставрувати або замінити пошкоджену частину композиції.

Крім того, використовуючи фрагменти молдингів, легко замаскувати дефекти стельового покриття. Також важливу роль відіграє візуальна естетика такого різновиду декоративного оздоблення.

На відміну від традиційної ліпнини з гіпсу поліуретанові вироби мають малу вагу. Це суттєво полегшує їхнє кріплення: деталі прикраси монтуються на клейову суміш.

Молдинги та розетки з поліуретану непогано гнуться і здатні набувати форми криволінійних конструкцій. Їм не страшна підвищена вологість, вони чудово переносять фарбування.

Як правило, їх застосовують, коли потрібно закрити стик стелі зі стіною для надання приміщенню точної конфігурації.

Прості гладкі молдинги доречно використовувати при оформленні у класичній стилістиці. Візерункові деталі відмінно впишуться в такі стилі, як прованс і модерн. Підходить поліуретанова ліпнина і для хай-теку.