Папір для декупажу: вчимося, як зробити декупаж із серветок на пляшці, фото, яка буває, майстер-клас з використання

Папір для декупажу — інструкція з фото та описом, як використовувати та як вибрати. Декупаж для серветок-початківців

Декупаж – простий вид творчості, за допомогою якого прикрашають вази, посуд, шкатулки, меблі тощо. Основний матеріал – папір та клей. Але, як і в інших видах рукоділля, декупаж має тонкощі.

По-перше, потрібно вміти підготувати поверхню до роботи. По-друге, із різним папером потрібно працювати по-різному. Який папір підходить для декупажу, а який не варто використовувати – відповідь знайдете нижче.

Короткий історичний екскурс

У Середньовічній Німеччині лицарі привозили з хрестових походів дерев’яні меблі. Вона була прикрашена різьбленням і коштувала чималих грошей.

Щоб здешевити і поширити подібні меблі, там придумали імітацію цього самого різьблення. Майстри просто вирізали з паперу малюнки, клеїли їх на дерево та покривали у кілька шарів лаком.

  • Для декупажу використали картини відомих поетів. Пізніше стали робити полотна з готовими до вирізування малюнками. Техніка стала доступною всім масам населення. Так і виник декупаж меблів. Пізніше техніку почали вдосконалювати та застосовувати при декорі інших предметів.
  • Техніка еволюціонувала, а основа залишилася колишньою – папір. Майстри декупажу вигадали друкувати картинки для декору на фотопапері.Працювати з нею складніше, але можна прикрасити предмет справжньою фотографією.