Декор штор: 130 фото найкращих ідей та дизайнерських рішень. Урок з оформлення та прикраси штор своїми руками

Декор штор своїми руками: 130 фото красивих варіантів оформлення штор. Прості ідеї з інструкцією та описом

Під час проведення ремонту або зміни інтер’єру особливу увагу приділяють декору вікон шторами. Правильно підібрані фіранки прикрашають не тільки вікно, але й підкреслюють стиль інтер’єру в приміщенні, що дозволяє провести вигідне зонування кімнати.

Великий асортимент готових виробів представлений у магазинах тканин та фурнітури. Це можуть бути моделі з декором або без додаткових аксесуарів (ламбрекени, кільця, рюші).

Але гарну прикрасу для штор можна виконати своїми руками, використовуючи власні вміння та навички.

Переваги самостійного декору

Красиві фіранки завжди займають центральну роль в інтер’єрі кімнати. За допомогою оригінального декору можна підкреслити або навпаки сховати деякі деталі.

До переваг самостійного декорування штор можна віднести:

 1. Велика кількість ідей декору штор. Тішить також великий вибір прикладів, інструкцій, схем для створення неповторного дизайну фіранок.
 2. Деталі для декорування та фурнітура, що є у продажу (магнітні стрічки, фактурний шнур, металеві або дерев’яні кільця, липучки, папір або атласні стрічки для виготовлення квітів-підхватів).
 3. При самостійній роботі майстер сам вибирає вигляд декору, підбирає дизайн, розміри та розташування додаткових аксесуарів.

Творчі заняття не лише дозволяють привнести в приміщення своєрідний шарм, а й залишають масу позитивних емоцій майстру.

Створення складок на полотні

Найпростіший, але не менш ефективний метод полягає у створенні красивих складок на шторах.
Правильно зібрані текстильні смуги спадають хвилями, підкреслюючи дизайн вікна. При цьому фіранки не лягають на підлогу, не закривають опалювальні батареї, але ефективно розсіюють сонячне світло.

Добитися такого декору можна за допомогою декількох аксесуарів:

 1. Використання магнітних підхватів. Ці аксесуари можна придбати в магазинах тканин та фурнітури. Підхвати мають невелику вагу, гарне огранювання та забарвлення.
 2. Липучки. Як альтернативний варіант часто застосовуються замки-липучки.Такі пристрої дуже ефективно утримують задану форму складок на текстилі, не псують тканину, при несправності можуть бути замінені на нові деталі.

В якості оригінального аксесуару найчастіше використовуються намисто або красиві пояси з каміння та дерев’яних куль.

Кріплення різних підхватів може здійснюватися на різних рівнях:

 • Зверху,
 • По нижньому краю,
 • По центру.

Залежно від обраної методики змінюватиметься вид складок на шторах. Всі види складок (на кшталт австрійських, французьких моделей) можна побачити на фото декору штор.


Вишивка полотна

Подібний спосіб декорування є досить важким завданням, вимагаючи від рукоділки особливих навичок і умінь. Для вишивки використовуються золоті або срібні нитки, бісер.
Доповнювати бажаний малюнок можуть стрази або намистини. Досить часто застосовують подібну техніку для декору рулонних штор. Для роботи знадобиться схема вишивки, п’яльці, за допомогою яких можна міцно зафіксувати потрібну ділянку тканини, нитки та голки самі нитки.

Недосвідченим майстрам слід перед початком самостійної роботи провести низку тренувальних занять з вишивання обраного малюнка.

Підхопи з декоративних квітів

Ще один дуже популярний спосіб кріплення штор – це використання декоративних кольорів. Як правило, декоративні бутони кріпляться до металевого замку або застібки, яка фіксує складки на полотні.

Гарні бутони можуть просто прикрашати поверхню штор у вигляді оригінальної композиції. Для декору штор штучними бутонами використовують такі тканини, як органза, атласні стрічки, гіпюр.

Доповнюють красиві вироби бісерним плетінням, розсипом страз, прикрасами з гофрованого паперу.

Покрокове виготовлення декоративних бутонів для декору:

 1. З гофрованого паперу або атласних стрічок готують довгі смужки.
 2. Кожну смужку складають по центру, вздовж довгої осі.
 3. Прошивають кожну заготівлю по краю, і залишають одну нитку, що вільно звисає.

Потягування за вільну нитку дозволяє надати заготівлі хвилястого вигляду. Наступним етапом застосовують скручування квіткового бутона навколо центральної осі (фетрова подушка або пластиковий контур).

Навколо бутону формують волан із декоративної сітки або гіпюру.

Декор римських штор

Одна з найпопулярніших сьогодні моделей фіранок – римські штори – самі по собі є оригінальним декором. Вони виготовляються із щільного паперу або текстилю, на поверхні якого може розташовуватися малюнок, орнамент, гарна вишивка за контуром.

Для декору римських штор найчастіше застосовуються такі методи:

 1. Пензлики. При всій строгості та лаконічності фіранок невеликі тканинні пензлики дозволяють створити неповторний дизайн вікна в приміщенні.
 2. Шторна стрічка застосовується для отримання рівних складок на поверхні полотна. Сама стрічка може також мати різний дизайн за кольором, розмірами, текстурою.
 3. Бахроми та банти використовуються рідше, але також користуються популярністю серед дизайнерів.

Для дитячої спальні досить часто використовують декоративні брошки у вигляді зірочок, півмісяця, фігур тварин або казкових персонажів.

Кріплення подібних деталей здійснюється за допомогою волосіні або ланцюжка, а кільце, що фіксує, кріпиться безпосередньо на карниз.

Фото оригінального декору штор