Декор штор: 130 фото найкращих ідей та дизайнерських рішень. Урок з оформлення та прикраси штор своїми руками


Вишивка полотна

Подібний спосіб декорування є досить важким завданням, вимагаючи від рукоділки особливих навичок і умінь. Для вишивки використовуються золоті або срібні нитки, бісер.
Доповнювати бажаний малюнок можуть стрази або намистини. Досить часто застосовують подібну техніку для декору рулонних штор. Для роботи знадобиться схема вишивки, п’яльці, за допомогою яких можна міцно зафіксувати потрібну ділянку тканини, нитки та голки самі нитки.

Недосвідченим майстрам слід перед початком самостійної роботи провести низку тренувальних занять з вишивання обраного малюнка.

Підхопи з декоративних квітів

Ще один дуже популярний спосіб кріплення штор – це використання декоративних кольорів. Як правило, декоративні бутони кріпляться до металевого замку або застібки, яка фіксує складки на полотні.

Гарні бутони можуть просто прикрашати поверхню штор у вигляді оригінальної композиції. Для декору штор штучними бутонами використовують такі тканини, як органза, атласні стрічки, гіпюр.

Доповнюють красиві вироби бісерним плетінням, розсипом страз, прикрасами з гофрованого паперу.

Покрокове виготовлення декоративних бутонів для декору:

  1. З гофрованого паперу або атласних стрічок готують довгі смужки.
  2. Кожну смужку складають по центру, вздовж довгої осі.
  3. Прошивають кожну заготівлю по краю, і залишають одну нитку, що вільно звисає.

Потягування за вільну нитку дозволяє надати заготівлі хвилястого вигляду. Наступним етапом застосовують скручування квіткового бутона навколо центральної осі (фетрова подушка або пластиковий контур).

Навколо бутону формують волан із декоративної сітки або гіпюру.