Декор кухні поетапно своїми руками: 130 фото найкращих проектів. Інструкція, як оформити швидко та недорого

Декор кухні – гарний дизайн, фото оригінальних ідей. Майстер-клас декорування кухні в сучасному та класичному стилі

Зовсім недавно кухню перестали розглядати як виключно господарське приміщення. У рамках сучасних дизайнерських напрямків прийнято облаштовувати цю зону, так само як і всі інші кімнати в будинку.

При цьому, велика увага приділяється колірним рішенням, комфорту та практичності меблевих гарнітурів, стилю інтер’єру. Для створення індивідуального дизайну на кухні зовсім не обов’язково запрошувати спеціаліста, адже більшість предметів інтер’єру можна зробити своїми руками.

Вимоги до предметів декору

Незважаючи на нові правила в дизайні, кухня залишається приміщенням з великим вмістом насиченої пари, жиру та вального нальоту.

З цієї причини слід приділити достатню увагу вибору матеріалів для виготовлення виробів, правил нанесення декоруючих складів.
Існують певні вимоги до саморобних предметів декору:

  1. Стійкість до вологи.Підвищена вологість сприяє швидкому руйнуванню таких матеріалів як деревина, фанера, ДСП, МДФ без відповідної обробки. Також слід звертати увагу на металеві предмети та деталі, які піддаються корозії.
  2. Можливість проведення вологого прибирання з дезінфікуючими складами. Всі поверхні в межах кухні повинні оброблятися засобами для чищення і миючими запобігання розвитку патогенного грибка.
  3. Предмети інтер’єру, що розташовані над варильною панеллю, повинні піддаватися обробці антипірином, щоб уникнути випадкового займання.
  4. Не останнє значення має безпека для людини, що включає такі критерії, як надійність кріплення, наявність токсичних домішок, виділення їдких пар при нагріванні. Слід відмовитися від деяких видів клею, фарб, лаків, які використовуються при декоруванні виробів та сувенірів.
Всі елементи кухонного інтер’єру повинні відповідати вибраному стилю, мати компактні розміри.

Сучасні напрямки дизайну визнають декоративні вироби не тільки красиві, але й практичні функції.

Наприклад, вазон із полімерної глини або цементу може застосовуватися для висадки трав, декоративних культур.