Декупаж тацю: ТОП-150 ідей оформлення, гарний дизайн таця своїми руками (схеми + інструкції, як зробити)

Декупаж тацю (150 фото): покрокова інструкція, як прикрасити металеву та дерев’яну тацю в стилі декупаж своїми руками

Декупаж – це стародавній спосіб прикрашання предметів меблів готовими зображеннями. Вважається, що батьківщиною цього ремесла є Китай. Це цілком зрозуміло, оскільки з папером, а значить, і з паперовими картинками, китайці знайомі вже дуже довго.

У різні періоди історії декупаж набирав популярності в Італії, Франції, Англії. Сьогодні їм захоплюються професіонали та любителі по всьому світу. Вперше випробувати технологію найкраще на невеликому та нескладному виробі.

Наприклад, зробити піднос у стилі декупаж.

Особливості створення декупажу своїми руками

  1. Малюнок на паперовому носії. Це можуть бути звичайні паперові серветки з малюнком, що сподобався, або спеціальні декупажні картки. Вирізки з журналів або надруковані на принтері зображення теж підійдуть.
  2. Акрилова фарба – біла для основи та кольорова (за потреби). Якщо планується нанести витончений малюнок з тонкими лініями, стеблами, колосками, краще виконувати роботу на білому тлі. Якщо малюнок яскравий та насичений, можна спробувати кремові, персикові, блакитні та інші пастельні відтінки.
  3. Акриловий лак. Потрібен для закріплення роботи та її захисту. Таця, покрита акриловим лаком, можна використовувати в побуті, мити без побоювання.
  4. Широкі плоскі пензлики з синтетичним ворсом.
  5. Спеціальний клей для декупажу або ПВА.

І сам піднос. Звичайний пластиковий. Старий домашній. А є спеціальні заготівлі підносів для декупажу – дерев’яні «напівфабрикати» різних форм і розмірів.

Якщо піднос, який взятий у роботу, не новий, його слід попередньо підготувати. Вимити, знежирити та добре висушити.